مسبی
علي کريمي مربي تيم ملي شد

علي کريمي مربي تيم ملي شد

ویرایش: 1391/8/15
نویسنده: شاهنگ
سرمربي تيم ملي فوتبال گفت: علي کريمي در تيم ملي نقش يک مربي- بازيکن را دارد.

کارلوس کي‌روش پيش از آغاز تمرين امروز صبح تيم ملي فوتبال در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره اردوي آماده سازي تيم ملي گفت: همان طور که مي دانيد از دو روز پيش وارد اردو شديم و براي بازي با تاجيکستان آماده شويم. پس از اين بازي تعداد بازيکنان را به 24 يا 23 نفر کاهش مي‌دهيم تا تمرين‌هاي مخصوص مان را براي بازي با ازبکستان انجام دهيم.

وي در ادامه در پاسخ به اين سوال که آيا تاجيکستان را حريف قدرتمندي براي ايران مي‌داند يا خير؟ گفت: من نمي‌خواهم به اين مساله فکر کنم، چون انتخاب تاجيکستان به خاطر قدرت اين تيم نبوده است، بلکه به اين خاطر بود که براي آماده سازي ما مفيد باشد. سوال اين است که پيش از بازي با ازبکستان با چه تيمي بايد بازي کنيم، آيا با برزيل و آرژانتين بازي کنيم يا تيمي مثل تاجيکستان. مساله ديگر اين است که بايد از تيم‌هايي که حاضرند با ما همکاري کنند، تشکر کنيم. واقعيت اين است که اکثر تيم‌ها حاضر نيستند با ما همکاري کنند و دليلش هم اين است که مبالغ هنگفتي را طلب مي‌کنند. در درجه دوم بايد با تيم‌هاي بازي کنيم که به روند آماده سازي ما کمک کنند نه اين که صرفا شبيه حريفان ما باشند بنابراين از بازي دوستانه با تاجيکستان رضايت داريم.

در ادامه خبرنگاري به کي‌روش گفت با ديدن بازيکناني همچون دهنوي، مکاني و عباس فرد در تمرين تيم ملي متوجه مي شويم که شما نگاه ويژه‌اي به ليگ برتر داشته ايد، پس چرا بازيکني مثل علي کريمي را دعوت کرديد که دو ماه است که در تيمش بازي نکرده است؟ کي‌روش در پاسخ گفت: پاسخ اين سوال بسيار ساده است. ما در ليگ مان افراد زيادي نداريم که دانش و تجربه بين‌المللي کريمي را داشته باشد. وقتي مي‌توانيم در تيم ملي از حضور بازيکناني با تجربه و با دانشي مثل کريمي که سال‌ها در اروپا بازي کرده و 120 بازي تيم ملي دارد استفاده کنيم، بهره نبردن از چنين کسي توجيه منطقي ندارد. ما تيم جواني داريم که حضور کريمي در آن مي‌تواند در قالب يک مربي -بازيکن کمک زيادي باشد. او مي‌تواند به بازيکنان تيم تجربه و دانشش را انتقال دهد و مهم است از چنين کسي در تيم استفاده کنيم.

در ادامه همان خبرنگار از کي‌روش پرسيد‌ آيا دعوت از کريمي به خاطر اختلاف وي با مانوئل ژوزه، سرمربي تيم پرسپوليس نبوده است که سرمربي تيم ملي در پاسخ گفت: کريمي مي‌تواند در تيم نقش‌هاي مثمر ثمري ايفا کند و به سايرين نيز در تمرين و بازي بهتر کمک کند. اصلا نمي‌خواهم راجع به مساله‌اي مثل اختلاف با ژوزه صحبت کنم، چنين مساله‌اي قابل صحبت نيست. به هيچ وجه قابل باور نيست که سرمربي تيم ملي منافع شخصي‌اش را در اولويت قرار دهد. من آمده‌ام که از منافع تيم ملي ايران دفاع کنم پس خواهش مي‌کنم من را به با کساني که فقط به فکر منافع خودشان هستند مقايسه نکنيد و اگر سوال ديگري درباره تيم ملي داريد بپرسيد.

در ادامه خبرنگاري از کي‌روش درباره دعوت نشدن هادي عقيلي پرسيد که وي گفت: همان طور که مي‌دانيد هادي از يک مصدوميت رنج مي‌برد و به تازگي بهبود پيدا کرده است. ضمن اين که از عملکرد بازيکنانمان در بازي با کره رضايت داشتيم. بنابراين دو يا سه هفته‌ ديگر به عقيلي فرصت مي‌دهيم که به شرايط ايده‌آل باز گردد. او بازيکن مهمي براي تيم ملي است و مطمئنا جزو گروهي خواهد بود که معتقديم مي‌تواند به تيم ملي کمک کند.

در ادامه خبرنگار ديگري از کي‌روش پرسيد به دليل غيبت عقيلي آيا نگران نبود مدافع سرزن برابر ازبکستان نيستيد؟ که سرمربي تيم ملي پاسخ داد: هم اکنون در تيم ما کساني مثل جلال حسيني، نصرتي و نکونام سرزن‌هاي بسيار خوبي هستند.

همان خبرنگار در ادامه گفت مدافعان تيم ملي برابر کره در زدن سر مشکل داشتند، کي‌روش در واکنش به اين صحبت گفت: در برابر کره حتي اگر برزيل و آرژانتين باشيد مشکل خواهيد داشت، چون بازيکنان اين تيم در طول بازي با آرنج خود ضربات خطرناکي به بازيکنان ما وارد مي‌کردند.


منبع: شهرخبر
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره علي کريمي مربي تيم ملي شد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: علي کريمي ، مربي تيم ملي ، علي کريمي مربي تيم ملي ، کارلوس کي‌روش ، تاجيکستان ، برزيل ، آرژانتين ، دهنوي ، مکاني ، عباس فرد ، ژوزه ، هادي عقيلي