مسبی
کارمندان ژاپني بالش را ميپوشند

کارمندان ژاپني بالش را ميپوشند

ویرایش: 1391/8/15
نویسنده: جمال ام
کارمندان ژاپني ابزاري بسيار شگفت انگيز را براي استراحت در محيط به شدت جدي و بي خواب اداره هاي خود يافته اند اين ابزار کراواتي است که به بالش تبديل مي شود.

راز اين ابزار که به کراوات “نموري” يا خواب شهرت يافته در کيسه قابل باد شدني نهفته که در ميان لايه هاي يک کراوات به ظاهر معمولي پنهان شده است. رشته هاي تار و پود پارچه نيز پس از دميدن درون لوله اي پنهاني، به همراه کيسه متورم مي شوند . در کشوري که مرگ در اثر کار بيش از اندازه پديده اي رايج به شمار مي رود، اين قطعه لباس تبديل شونده يکي از آخرين ابزارهايي است که براي خواب در محيط کار ابداع شده است.

شرکت KTM در توکيو از ماه آوريل فروش اين کراوات را آغاز کرد، به گفته سخنگوي اين شرکت، اين ابزار براي کشور ژاپن بسيار مناسب است زيرا طولاني بودن مدت زمان کاري در اين کشور به اين معني است که کارمندان در مدت زمان نهار خواهند خوابيد و اين بالش راحت مي تواند در چنين مواقعي بسيار کاربردي باشد.

بر اساس گزارش سي ان ان، طرح ابتدايي اين ايده توسط دانشجويي در دانشگاه “بريگام يانگ” در يوتاي آمريکا ارائه شد و فروش خوبي نيز پيدا کرد، البته در آمريکا اين کراوات به عنوان ابزاري براي سرگرمي و شوخي به کار گرفته مي شد، در حالي که اين ابزار در ژاپن به هيچ وجه به شوخي گرفته نمي شود و در واقع ابزاري بسيار مهم و حياتي است.


منبع:
امتیاز دهی به مقاله
کارمندان ژاپني بالش را ميپوشند
کارمندان ژاپني بالش را ميپوشند
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره کارمندان ژاپني بالش را ميپوشند نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: کارمندان ژاپني ، اختراعات ، بالشت کرواتي ، مطالب جالب ، دانلود ، رايگان ، خواب ، کارمندان ژاپني بالشت را مي پوشند