مسبی
Summly، تولد اپليکيشن پرطرفدار خلاصه خبرها توسط يک نوجوان

Summly، تولد اپليکيشن پرطرفدار خلاصه خبرها توسط يک نوجوان

ویرایش: 1391/8/16
نویسنده: سیاوش
يک اپليکيشن اسمارت فون که خلاصه اي از خبرهاي مهم را براي کاربر فراهم مي آورد، تنها 2 ساعت پس از عرضه در اپ استور اپل، توانست جزو 9 اپليکيشن برتر اپ استور در آمريکا قرار گيرد.

اين اپليکيشن که Summly نام دارد، توسط يک نوجوان 17 ساله با نام Nick D.Aloisio طراحي شده است. اين اپليکيشن تا کنون توانسته بيش از يک ميليون دلار سرمايه گذاري را به خود جذب کند. از اين سرمايه گذاران مي توان به کله گنده هايي چون استفن فلاي مديرعامل Tech City، جونا شيلد و صاحب غول رسانه اي Newscorp، روبرت مرداک اشاره کرد.

برخي منتقدان در ابتدا اين برنامه را گيج کننده توصيف مي کردند. اوليور دوروکس در صفحه بررسي اپليکيشن در اپ استور نوشت: «ناوبري و گشت و گذار نامشخص و گنگ» و شخص ديگري از آن با عنوان «کاملا غيرشهودي و غيرقابل درک» نام برد.

اما اين اپليکيشن همچنان به دريافت راي هاي مثبت ادامه مي دهد و تقريبا همه کاربران اپ استور، آن را لايق امتياز 4 از پنج ستاره رتبه بندي اپل مي دانند. آقاي D.Aloisio از وقت هاي اضافي خارج از مدرسه اش استفاده کرد تا ايده اپليکيشني را توسعه دهد که خلاصه اخبار منتشر شده در اينترنت را جمع بندي مي کند. اين اپليکيشن رايگان، از الگوريتم هاي ويژه اي استفاده مي کند تا به پردازش اخبار و داستان هاي خبري بپردازد و آنها را در قالب خلاصه خبرهاي جذاب و خواندني عرضه کند. آنگاه کاربران مي توانند در صورت نياز، به اصل خبر کامل هم دسترسي داشته باشند.

او مي گويد به سختي بر روي رابط کاربري اين برنامه کار کرده است تا شبيه هيچ چيز ديگري در آيفون نباشد: «ما الگوريتم ها را با طراحي زيبايي همراه کرديم. اين اپليکيشن در هر دقيقه هزاران مقاله و خبر را خلاصه نويسي مي کند.»

وي درباره آينده اين اپليکيشن و برنامه ريزي هايش مي گويد: «من يک ديدگاه و منظر بسيار بزرگتر براي اين شرکت دارم. ما مي توانيم به يک فرمت مسلم و قطعي براي اخبار در موبايل تبديل شويم. مردم درون يک مقاله 1000 کلمه اي روي موبايل شان اسکرول نمي کنند. آنها اطلاعات ساندويچي و جمع و جور را ترجيح مي دهند.»

از برنامه هاي تجاري آينده D.Aloisio اين است که يک سيستم ميکرو-پرداخت را در اپليکيشن Summly تعبيه کند تا خوانندگان براي مشاهده مقاله کامل هر يک از اخبار خلاصه شده، مبلغ ناچيزي را پرداخت کنند. او مي گويد: «تا کنون ناشران به سيستم paywall (دسترسي به بخش هاي ويژه در قبال پرداخت هزينه اشتراک) محدود شده بودند. در اين حالت شما مي توانيد تنها سرخط خبرها يا مقاله کامل را بفروشيد. اما ما به دنبال فروش خلاصه اخبار هستيم.»

اين نوجوان برنامه نويس فعلا تصميم دارد که دبيرستان را تمام کرده و به دنبال تحصيلات دانشگاهي برود. اما همچنان دوست دارد که در کارهاي شرکت هم دخيل باشد. وي مي گويد: «من تصميم دارم به بهترين شکل در شرکت باقي مانده و به کارها رسيدگي کنم. من موسس اين شرکت هستم و اين ديدگاه و منظر من است و مي خواهم سراسر آن را زير نظر داشته باشم.»


منبع: نارنجي
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره Summly، تولد اپليکيشن پرطرفدار خلاصه خبرها توسط يک نوجوان نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: اپليکيشن پرطرفدار خلاصه خبرها ، 9 اپليکيشن برتر اپ ، اپ خلاصه خبر ، اپ هاي برتر ، App برتر ، App خلاصه خبر