مسبی
حضور نظامي ضعيف و کمرنگ دشمن در منطقه نشانه استيصال آنهاست

حضور نظامي ضعيف و کمرنگ دشمن در منطقه نشانه استيصال آنهاست

ویرایش: 1391/8/14
نویسنده: مورینتز
سردار محمدعلي جعفري دقايقي پيش در آئين افتتاح منطقه پنجم نيروي دريايي سپاه اظهار داشت: امنيت در جامعه از جايگاهي ويژه برخوردار است و اين مقوله براي ايران اسلامي به واسطه وجود دشمنانش بسيار پراهميت‌تر است.

وي افزود: هر کجا که امنيت برقرار باشد توسعه و پيشرفت در ‌آنجا حاکم شده و هر کجا که امنيت حاکم نباشد روند توسعه و آباداني با اخلال روبرو مي‌شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: هر چه پيش مي‌رويم با توجه به حساسيت منطقه خليج فارس و درياي عمان، ظرفيت‌ها و زيرساخت‌هاي بيشتري را براي ايجاد توسعه و امنيت پايدار در اين منطقه پيش‌بيني مي‌کنيم.

جعفري يادآور شد: با تصميمي که در چند سال اخير گرفته و ابلاغ شد مسئوليت برقراري امنيت در خليج فارس به عهده سپاه و درياي عمان به عهده ارتش گذاشته شد.

وي بيان داشت: با توجه به حساسيت و اهميت منطقه، برقراري امنيت در آب‌هاي محدوده تنگه هرمز در ماموريت نيروي دريايي سپاه قرار گرفت و از همين رو اين نيرو بيشترين استعداد تفنگ‌داران خود را در اين منطقه مستقر کرده است.

جعفري بيان داشت: با توجه به ساختاري که پيش‌بيني شده مي‌توان در کمترين زمان شاهد رشد و پيشرفت همه جانبه جزاير منطقه باشيم و در اين راستا امنيتي صددرصدي، مطلوب و پايدار را شاهد باشيم.

وي ادامه داد: استقرار منطقه پنجم در لنگه و تسلط بر جزاير نازعات يک فرصت مهم براي توسعه و پيشرفت منطقه است که بايد با همکاري دولت و استاندار هرمزگان براي استفاده حداکثري از اين فرصت تلاش کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با بيان اينکه چند سالي است که شاهد توزيع عدالت‌محور امکانات در مناطق کمتر توسعه‌يافته هستيم، اظهار داشت: اما از امروز در هرمزگان با توجه به استقرار منطقه پنجم بايد توسعه و پيشرفت، سرعت بيشتري به خود بگيرد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود افزود: اقدامات سپاه پاسداران تاکنون دشمن را به بازدارندگي واداشته و خدا را شاکريم که اقتدار نيروهاي مسلح به ويژه نيروي دريايي در منطقه خليج فارس به گونه‌اي است که دشمن جرات تهديد را به خود نمي‌دهد.

جعفري اقتدار ايران در منطقه آب‌هاي خليج فارس را بي‌سابقه دانست و گفت: امروز حضور نظامي و کمرنگ دشمنان در خليج فارس به بهانه‌هاي ديگر است و حتي به گفته خودشان اين حضور به هيچ وجه به معناي تهديد نيست.

وي بيان داشت: اين امر و اين نوع رفتار از طرف دشمن، يک دستاورد بزرگ براي ايران اسلامي است چرا که دشمنان حتي خيال تهديد را نيز به خود نمي‌دهند.

فرمانده کل سپاه پاسداران در بخش پاياني سخنان خود افزود: فلسفه وجودي سپاه تنها مباحث دفاعي نيست بلکه اين نهاد مي‌تواند در حفظ و پيشرفت امنيت و پيشرفت معنوي جامعه نيز تلاش کند که بايد در اين راستا برنامه‌ريزي‌هاي گسترده‌تري شود.


منبع: خبرگزاري فارس
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره حضور نظامي ضعيف و کمرنگ دشمن در منطقه نشانه استيصال آنهاست نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: سپاه پاسداران ، نيروي دريايي ، خليج فارس ، دشمن