مسبی
نکاتي براي حفظ سلامتي لب تاب

نکاتي براي حفظ سلامتي لب تاب

ویرایش: 1391/8/14
نویسنده: مورینتز
يکي از دلايل خرابي سريع لپ‌تاپ‌ها اتصال مستقيم آن به برق است و استفاده از پريزها، سه‌راهي‌ها يا محافظ‌هاي جريان برق مي‌تواند اين مشکل را تا حد زيادي برطرف کند.
به گزارش پايگاه خبري فناوري اطلاعات برسام و به نقل از دنياي اقتصاد، کامران کاظمي گفت: لپ‌تاپ‌ها جايگزين خوبي براي رايانه‌هاي روميزي هستند و بيشتر کارهاي آنها را انجام مي‌دهند، ولي با اين حال تفاوت اصلي آنها با رايانه‌هاي روميزي اين است که ميزان مقاومت آنها در شرايط مختلف، متفاوت است.
وي تصريح کرد: بايد هميشه به اين نکته توجه داشت که لپ‌تاپ هر چقدر هم که در برابر شرايط مقاوم باشد، باز هم بايد نکاتي را براي حفظ سلامت آن انجام داد، چرا که لپ‌تاپ‌ها با توجه به ويژگي‌هايي که دارند، نياز به مراقبت‌هايي نيز در آنها احساس مي‌شود.
البته با اين حال که کارها رفته‌رفته پيش به سوي اتوماتيک و خودکار شدن مي‌رود، ولي باز هم انسان‌ها هستند که حرف اول را مي‌زنند و نقش اصلي را بر عهده دارند و بسياري از کارها وجود دارد که بدون وجود انسان هرگز معني نخواهد يافت و جز با وجود انسان تحقق نمي‌يابد.
کاظمي در ادامه افزود، لپ‌تاپ‌ها بيشتر با محيط و خصوصا دست‌ها در تماس هستند و کاربر بايد توجه داشته باشد که لپ‌تاپ‌ها خيلي زود کثيف مي‌شوند و اين امر باعث کاهش طول عمر آن مي‌شود که در همين راستا هميشه بايد سعي شود که لپ‌تاپ تميز نگه داشته شود، چراکه علاوه بر اينکه باعث افزايش طول عمر آن مي‌شود، زيبايي لپ‌تاپ را نيز به همراه خواهد داشت.
اين کارشناس در حوزه نرم‌افزار يادآور شد: يکي از عوامل مهم در طول عمر لپ‌تاپ و به خصوص تاچ‌پد اين است که نبايد زياد روي آن فشار آورد، زيرا همان‌طور که مشخص است، تاچ‌پد يکي از نيازهاي مهم هر لپ‌تاپ است مخصوصا هنگامي که کاربر ماوس همراه نداشته باشد، بنابراين کاربر بايد از فشار آوردن روي صفحه تاچ‌پد خودداري کند.
به گفته او آن دسته از کاربراني که مدت زيادي از لپ‌تاپ استفاده مي‌کنند و به مدت طولاني لپ‌تاپ روشن است، بايد باتري لپ‌تاپ خود را درآورند، چرا که به صورت جدي به باتري لپ‌تاپ آسيب وارد مي‌شود، اما اين خارج کردن باتري از لپ‌تاپ و گذاشتن آن در جايي ديگر بايد هر چند وقت يک‌بار از باتري لپ‌تاپ دوباره استفاده شود، در غير اين صورت امکان خراب شدن باتري افزايش مي‌يابد.
کاظمي هشدار داد: کاربران بايد سعي کنند کمتر از رايتر لپ‌تاپ استفاده کنند يا اگر استفاده مي‌کنند از CDها و DVDهاي خش‌دار استفاده نکنند، چرا که باعث خرابي و آسيب رساندن به لنز درايو مي‌شود.
وي در ادامه به نکاتي درباره جابه‌جايي لپ‌تاپ اشاره کرد و افزود: چنان‌چه در داخل درايو CD يا DVD داريد، قبل از حمل لپ‌تاپ بايد آن‌ را خارج کرد و همچنين کاربر لپ‌تاپ خود را از مواجهه با گرماي شديد يا ضربات جانبي يا تکان‌هاي شديد دور نگه دارد و بهتر است براي جلوگيري از بروز هرگونه حادثه، از کيف‌هاي مخصوص حمل آن استفاده شود.


منبع: سايت يک پارش
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره نکاتي براي حفظ سلامتي لب تاب نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: لپ‌تاپ‌ ، محافظ ، محافظت از لپ‌تاپ‌ ، سلامت لپ‌تاپ‌ ، سلامت