مسبی
تاريکي کامل زمين به مدت سه روز

تاريکي کامل زمين به مدت سه روز

ویرایش: 1391/8/13
نویسنده: شاهین
آيا زمين تا سه ماه ديگر نابود مي‌شود؟
يکي از عجيب‌ترين نظريه‌هايي که درباره سال 2012 وجود دارد نظريه‌اي درباره نابودي، تخريب يا تاريکي سه روزه زمين است که به تازگي در قالب ايميل‌هاي مختلف که تلاش شده تاثير‌گذار باشند، به همراه لينکي از وب‌سايت ناسا در ميان کاربران اينترنتي منتشر شده‌است.

اين نظريه عجيب مي‌گويد در سال 2012 خورشيد و زمين و مرکز کهکشان راه‌شيري، يا همان ابر قطور کيهاني مياني کهکشان با يکديگر همتراز مي‌شوند و آسيب‌هايي به زمين وارد خواهد آمد، يا به گفته اين ايميل،‌ زمين براي سه روز در تاريکي مطلق فرو خواهد رفت.

در يکي از اين اين ايميل‌ها آمده‌است: ناسا پيش بيني کرده است که در 23-25 دسامبر 2012 (سوم تا پنجم دي 91) و در زمان تراز کائنات زمين به مدت 3 روز در تاريکي کامل به سر خواهد برد. دانشمندان آمريکايي تغييرات کائنات، خاموشي در کل کره زمين به مدت 3 روز از تاريخ 23 دسامبر 2012 پيش‌بيني کرده‌اند. اين پايان جهان نيست، اين هم ترازي جهان، جايي که خورشيد و زمين براي اولين بار هم تراز مي شوند. زمين از وضعيت کنوني که بعد سوم است به بعد صفر تغيير کرده و سپس به بعد چهارم تغيير مي‌کند.

در اين گذار جهان با تغيير بزرگي روبرو مي‌شود و ما يک جهان جديدي را خواهيم ديد. پيش بيني شده است که اين 3 روز تاريکي در روزهاي 23، 24، 25 دسامبر 2012 (سوم تا پنجم دي ماه 91)خواهد بود، حفظ آرامش، در آغوش کشيدن يکديگر، مناجات، خواب به مدت 3 روز بهترين راه حل است و آنهايي که بعد از اين واقعه زنده مي‌مانند با يک جهان نوين روبرو خواهند شد و متاسفانه افرادي که از اين موضوع ترس به دل راه دهند خواهند مرد!

در انتهاي اين مطلب، به منظور اثبات حقيقت ايميل،‌ لينکي از وب‌سايت ناسا آورده شده‌است، حال حقيقت نهفته در پس اين نظريه و ايميلي که برگرفته از کليات اين نظريه است، بر اساس لينکي که در خود ايميل آمده، چيست؟

به دور از آلودگي‌هاي نوري شهرها، مسيري درخشان به نام کهکشان راه‌شيري در آسمان شب قابل مشاهده است. اين مسير طاقي مانند درخشان از نور ميليون‌ها ستاره‌اي شکل گرفته که انسان قادر نيست هريک از آنها را به تنهايي مشاهده کند زيرا اين ستاره‌ها بر روي صفحه مياني کهکشان منطبق شده‌اند. از ديگر پديده‌هايي که مرکز کهکشان را اشغال کرده، ابرهاي قطور گازي هستند که چشم انسان قادر به ديدن آنها نيست و تنها به شکل توده‌هايي تاريک که نور کهکشان را مسدود مي‌سازند،‌قابل مشاهده‌ هستند.

بزرگترين توده اين ابرها از صورت فلکي ماکيان تا صورت فلکي قوس گسترده شده و معمولا با نام شکاف بزرگ (Great Rift) يا شکاف تاريک (Dark Rift) شناخته مي‌شود.از ديگر عناصر قابل توجه و ناديده کهکشان راه شيري در صورت فلکي قوس قرار داشته و سياه‌چاله مرکزي کهکشان است. مرکز کهکشان در فاصله 28 هزار سال نوري از زمين قرار داشته و ميزبان سياه‌چاله‌اي است که جرم آن چهارميليون برابر خورشيد است.
شايعات هم‌ترازي زمين در سال 2012، اين دو پديده نجومي را با موقعيت خورشيد در مرکز کهکشاني در تاريخ 21 دسامبر 2012، همزمان با انقلاب زمستاني در نيم‌کره شمالي، به يکديگر ربط داده و پديده‌اي جديد را خلق کرده که در علم نجوم و ستاره‌شناسي هيچ مفهومي ندارد.
همزمان با حرکت زمين به دور خورشيد،‌خورشيد نيز نسبت به ستاره‌هاي پس‌زمينه در حرکت است و از اين رو است که صورت‌هاي فلکي قابل مشاهده به آرامي و متناسب با تغيير فصول، تغيير مي‌کنند. در 21 دسامبر 2012،‌ خورشيد در موقعيت 6.6 درجه شمال مرکز کهکشاني قرار خواهد گرفت،‌ اين فاصله‌اي‌است که به نظر مي‌آيد به اندازه ابعاد 13 ماه کامل باشد. بر اين اساس گفته مي‌شود اين رويداد نجومي و ورود خورشيد به درون شکاف تاريک به نوعي پيش‌گويي يک فاجعه به شمار رفته و يا اين تصور غلط را به وجود مي‌آورد که خورشيد و زمين با سياه‌چاله‌اي که در مرکز کهکشان قرار گرفته هم‌تراز شده و به همين خاطر کشش گرانشي سهمگيني بر روي زمين وارد خواهد آمد و يا ديگر رويداد‌هاي عجيب و غريب، نظير تاريکي سه روزه زمين رخ خواهد داد.

اولين مدرک عليه اين نظريه اين است که انقلاب زمستاني يا تابستاني به خودي خود با هيچ يک از حرکات ستاره‌ها و يا هيچ جرم ديگري در جهان در ارتباط نيست،‌ اين رويداد تنها نشانگر دور و نزديک شدن خورشيد به قطب‌هاي زمين است. دوم اينکه زمين در محدوده تاثيرات شديد گرانشي سياه‌چاله مرکزي کهکشان قرار ندارد زيرا تاثيرات گرانشي با دورتر شدن از سياه‌چاله کاهش پيدا مي‌کنند.

زمين 149 ميليون و 668 هزار و 992 کيلومتر از خورشيد فاصله دارد، و فاصله خورشيد از سياه‌چاله کهکشان راه شيري 165 کوادريليون مايل (265541760000000000 کيلومتر) است. خورشيد و ماه غالب‌ترين نيروهاي گرانشي بر روي زمين به شمار مي‌روند. طي يک سال فاصله زمين تا سياهچاله کهکشان به اندازه يک در 900 ميليون تغيير پيدا مي‌کند و اين فاصله به اندازه‌اي نيست که بتواند در کشش گرانشي سياهچاله بر روي زمين تغيير قابل توجهي ايجاد کند، به علاوه نزديکترين موقعيت زمين به مرکز کهکشان در انقلاب تابستاني است، نه زمستاني.

آخرين مورد اين است که خورشيد در 21 دسامبر هرسال وارد بخشي از آسمان مي‌شود که در تصرف شکاف تاريک قرار دارد. بنابر‌اين امسال ورود خورشيد به اين محدوده از جهان همان تاثيرات مخرب و هراسناکي را در پي خواهد داشت که سال گذشته شاهد آن بوديد! در واقع هيچ‌پديده غير عادي که با وقوع هم‌ترازي زمين و خورشيد و صفحه مياني کهکشان در ارتباط باشد در روز‌هاي 21 تا 23 دسامبر رخ نخواهد داد، و اگر فاجعه‌اي طبيعي نيز در اين روزها رخ دهد، ارتباطي با موقعيت خورشيد و زمين ندارد.

درباره تاثيرات ناشي از همترازي زمين و خورشيد با شکاف تاريک در زمان وقوع انقلاب زمستاني در سال 2012 شايعات فراوان مختلفي به وجود آمده است که يکي از آنها در ابتداي مطلب عنوان شد. وقوع زمين‌لرزه، سونامي، سيل و تشديد شرايط آب و هوايي از ديگر مواردي است که وقوع آنها را به اين پديد کيهاني ارتباط مي‌دهند.
لينک ناسا:
http://www.nasa.gov/topics/earth/features/2012-alignment.html


منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره تاريکي کامل زمين به مدت سه روز نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: زمين ، نابودي ، تاريکي ، پيش بيني ، ناسا