مسبی
محمد مرسي يک آيه جديد نازل کرد!

محمد مرسي يک آيه جديد نازل کرد!

ویرایش: 1391/8/13
محمد مرسي يک آيه جديد نازل کرد!

بر اساس ويديويي که به تازگي منتشر شده، محمد مرسي در يک سخنراني اين آيه كريمه را با قرائتي که هيچ کس آن را نشنيده تلاوت کرد و گفت...

شبکه العالم: تفسير محمد مرسي رييس جمهور مصر درباره آيه شريفه /انّما يَخشي اللهَ من عباده العلماءُ/ (تنها بندگان دانا هستند که خوف خدا در دل دارند)؛ باعث جنجال و بحث هاي گسترده در محافل ديني و شماري از پايگاه هاي اينترنتي مصر شد.

بر اساس ويديويي که به تازگي منتشر شده، محمد مرسي در يک سخنراني اين آيه كريمه را با قرائتي که هيچ کس آن را نشنيده تلاوت کرد و گفت: چه بسا شما نمي دانيد، شايد هم برخي از شما شنيده باشيد که اين آيه را اين طور هم قرائت کرده اند: //انّما يخشي اللهُ من عباده العلماءَ (!)// (با رفع کلمه اللهُ و نصب کلم? علماءَ؛ به معناي: خداوند، تنها از بندگان عالم خود خشيت دارد!)

مرسي سپس درباره معناي آيه با اين قرائت، گفت: خشيت خداوند از علما، خشيت به معناي تقدير است، نه به معناي خوف و ترس!

به عقيد? علماي ازهر، اين تفسير کاملا با اجماع ائمه تفسير كه اين آيه را به معناي خوف و خشيت علما از خداوند عز و جل مي دانند، مغاير است.

به نوشته پايگاه البشاير، جنبش ازهري هاي بدون مرز با اشاره به اين تفسير گفت كه مرسي آيه را بر اساس رأي خود تفسير كرده و برداشت وي نادرست بوده است.

جنبش به نقل از شيخ صلاح الدين ابوعرفه، امام جماعت مسجد الاقصي افزود: برداشت محمد مرسي از اين آيه، برخلاف فرمود? خداوند در قرآن بوده و اين نوع قرائت و تفسير حتي با قرائت هاي نادر و شاذ قرآن که نقل شده است، همگوني ندارد.

پايگاه اينترنتي مزبور، برخي از واكنش هاي افراد و علما را درباره تفسير مرسي ذکر کرده که باعث بروز جدل ميان آنها شده است. در اين ميان، برخي از مرسي دفاع كرده اند و حتي يكي از آنها گفت: رييس جمهور از عامه مردم است و طبيعي است كه در تفسير آيه اشتباه كند، دنيا که به آخر نرسيده است!

شخص ديگري هم با ابراز شگفتي از اقدام مرسي، تفسير آيه از سوي رييس جمهور را مورد انتقاد قرار داده و گفته است: مرسي متخصص علوم قرآني و تفسير نيست كه بخواهد تفسيرات خودش را به ما ارائه کند.?


منبع:

پايگاه البشاير،شبکه العالم,مجله برترينها,http://ya-rabb.blogfa.com

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره محمد مرسي يک آيه جديد نازل کرد! نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: تفسيرمحمدمرسي ، آيه جديد محمد مرسي ، العالم ، حجت الاسلام قرائتي ، علماي الازهر ، علوم قرآن