مسبی
دولت در زمينه طرح بيمه همگاني کم کاري کرده

دولت در زمينه طرح بيمه همگاني کم کاري کرده

ویرایش: 1391/8/13
نویسنده: مورینتز
حسينعلي شهرياري نماينده زاهدان در مجلس و رئيس کميسيون بهداشت مجلس شوراي اسلامي با حضور در غرفه بولتن نيوز به سوالات خبرنگار ما پاسخ داد:
با توجه به شعار دولت در خصوص ارائه بيمه همگاني براي آحاد مردم آيا اين مطلب محقق شده است ؟

خير متاسفانه اين شعار نه تنها محقق نشده بلکه بيمه گذاران با اينکه طبق فرمايش مقام معظم رهبري در هنگام مراجعه براي درمان دغدغه اي بجز درمان نبايد داشته باشند متاسفانه دغدغه هزينه هاي پرداخت اضافه و عدم پوشش بيمه اي را در مرکز درماني دارند.

پس نقش مجلس در زمينه بهداشت جامعه و طرح سلامت و بيمه همگاني کجاست ؟

مجلس در برنامه پنج ساله خود طرح بيمه همگاني را با طرح‌ها و لوايحش مصوب کرده اما متاسفانه دولت در اين زمينه کم کاري کرده و ظاهرا نگاه دولت در بخش سلامت نگاه مثبتي نيست.

در خصوص استفاده عموم بيمه گذاران از خدمات يکسان يکي از طرح‌هاي ما طرح يکي شدن همه شرکت‌هاي بيمه در قالب يک شرکت بيمه به نام بيمه سلامت است که در برنامه مطرح شده تا همه بيمه گذاران بتوانند از بيمه يکسان استفاده کنند. در اين خصوص تقريبا 17 شرکت بيمه اي در هم ادغام خواهند شد .

در خصوص بودجه مصوب طرح سلامت که مصوب مجلس است دولت قرار است 55% آن را تا پايان سال پرداخت کند که از همين الان ما مشکل حقوق و مزاياي مراکز پزشکي دانشگاهي را به علت پرداخت نکردن بودجه مصوب پيدا کرده ايم.

آيا واقعاً مشکل کمبود و گراني دارو ها مربوط به تحريم هاست؟

30 درصد مشکلات در خصوص کمبود دارو مربوط به تحريم است و 70 درصد مابقي مربوط به سوء مديريت در بانک مرکزي و عدم تخصيص بودجه لازم براي خريد اقلام دارويي و تجهيزات بيمارستاني است. و متاسفانه بانک مرکزي در اين زمينه همکاري نمي کند.

در خصوص تخلف دولت در بحث بيمه همگاني و افزايش سهم بيمه گذار در پرداخت حق بيمه و حق ويزيت و ... مجلس چه حرکت مثبتي انجام داده است؟

ما تخلفات دولت را به قوه قضاييه اعلام مي کنيم اما بررسي آن ديگر چه زماني انجام مي شود خدا مي داند.
منبع: بولتن نيوز
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره دولت در زمينه طرح بيمه همگاني کم کاري کرده نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: نماينده زاهدان ، حسينعلي شهرياري ، بيمه همگاني ، دارو ، تحريم دارو ، تحريم