مسبی
قيمت جهاني طلا سقوط کرد

قيمت جهاني طلا سقوط کرد

ویرایش: 1391/8/13
نویسنده: افشینی
به گزارش گروه اقتصاد بين الملل فارس قيمت جهاني طلا با ادامه روند نزولي خود در پايان معاملات روز گذشته به 1675 دلار در هر اونس رسيد که پايين رقم طي دو ماه گذشته است.

قيمت هر اونس طلا در روز گذشته 40 دلار کاهش يافته است که به عقيده کارشناسان افزايش ارزش دلار و انتشار گزارش مربوط به اشتغال آمريکا علت افت قيمت طلا در اين روز بوده است. قيمت طلا در هفته گذشته 2 درصد کاهش داشته است.

بر اساس گزارش رويترز ارزش دلار در برابر يورو طي روز گذشته بيش از يک سنت افزايش يافت و هر يورو در برابر 1.2835 دلار معامله شد.

وزارت کار آمريکا نيز اعلام کرد در ماه اکتبر 171 هزار فرصت شغلي جديد در آمريکا ايجاد شده است که اين رقم بسيار بيشتر از پيش بيني کارشناسان بوده است. در عين حال نرخ بيکاري اين کشور از 7.8 درصد در ماه گذشته به 7.9 درصد افزايش يافت که افزايش تعداد متقاضيان کار علت آن اعلام شده است.

افزايش عرضه در آستانه انتخابات رياست جمهوري آمريکا نيز علت ديگر افت شديد قيمت طلا طي روز گذشته اعلام شده است.

قيمت جهاني طلا در معاملات جمعه وارد کانال 1600 دلاري شده است و انتظار مي رود با ادامه نگراني ها نسبت به وضعيت اقتصادي منطقه يورو و آمريکا روند نزولي قيمت اين فلز گرانبها طي روزهاي آينده همچنان ادامه پيدا کند. انتخابات رياست جمهوري آمريکا روز سه شنبه برگزار مي شود و برخي کارشناسان نتيجه اين انتخابات را نيز در قيمت طلا موثر مي دانند.

تشديد بحران بيکاري در آمريکا مي تواند نقش تعيين کننده اي در انتخابات رياست جمهوري اين کشور داشته باشد.

قيمت جهاني نفت نيز در روز جمعه به شدت کاهش داشته است. قيمت هر بشکه نفت سبک آمريکا با 2.23 دلار کاهش به 84.86 دلار رسيده است. هر بشکه نفت برنت درياي شمال نيز با کاهش 2.49 دلار به 105.68 دلار رسيده است.


منبع: خبرگزاري فارس
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره قيمت جهاني طلا سقوط کرد نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: قيمت جهاني طلا ، کاهش ، کاهش قيمت