مسبی
آل‌سعود مسجد النبي را تخريب مي‌‌کند

آل‌سعود مسجد النبي را تخريب مي‌‌کند

ویرایش: 1391/8/13
نویسنده: شاهنگ
عربستان سعودي طي طرحي 6 ميليارد دلاري قصد دارد مکان‌هاي مذهبي شهر مدينه را تخريب کرده و طرح جديد مسجد نبوي را اجرايي کند، اين در حالي است که با اجراي اين طرح تمامي مکان‌هاي تاريخي اين شهر با خاک يکسان خواهد شد.

تخريب مسجد النبي با اتمام مراسم حج آغاز مي‌شود

قرار است عمليات تخريب مسجد نبوي به محض اتمام مراسم حج امسال و در پايان ماه نوامبر آغاز شود.

بر اساس طرح جديد، مسجدي که در مدينه ساخته خواهد شد، به بزرگترين ساختمان جهان تبديل خواهد شد که ظرفيت پذيرش 1.6 ميليون نفر را خواهد داشت.

مقامات عربستاني هيچ‌گونه اظهارنظري درباره تاثيرات اين پروژه بر اماکن اطراف مسجد النبي و مکان‌هاي تاريخي آن، نکرده‌اند.

توسعه مسجدالنبي به بهاي تخريب مرقد پيامبر خواهد بود

نگراني‌ها درباره طرح توسعه مسجد النبي در حال افزايش است و بر اساس گزارش‌ها اين طرح به بهاي تخريب مرقد پيامبر اسلام خواهد بود.

طرح توسعه مسجد النبي 6 ميليارد دلار هزينه در بر خواهد داشت که طي اين طرح مکان‌هاي تاريخي با قدمت 7 قرن تخريب خواهند شد.

مقامات سعودي اصرار دارند طرح توسعه مکه و مدينه براي ايجاد فضاي مورد نياز زائران ضروري است. مکه و مدينه سالانه پذيراي 12 ميليون زائر هستند و عربستان قصد دارد اين تعداد زائر را تا سال 2025 به 17 ميليون نفر برساند.

آسمان‌خراش‌ها جايگزين ميراث اسلامي مکه و مدينه شده است

گزارش‌ها حاکي از آن است که آسمان‌خراش‌ها، هتل‌هاي گران‌قيمت و فروشگاه‌ها جاي مکان‌هاي تاريخي و ميراث اسلامي شهرهاي مکه و مدينه را گرفته‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، يک اتاق در هتل و يا آپارتمان در مکان‌هاي تاريخي ممکن است به شبي 500 دلار نيز برسد، جايي که پيامبر اسلام بر مساوات و برابري مسلمانان تاکيد داشته است.

دکتر «عرفان العلوي» از بنياد تحقيقات ميراث اسلامي به شبکه خبري «راشاتودي» گفت: آنها [مقامات سعودي] فقط به دنبال ايجاد ثروت از زايران ثروتمند هستند اما زايران فقير با هزينه‌هاي بسيار بالا مواجه شده و قادر به تامين آنها نيستند.

در 20 سال گذشته 95 درصد مکان‌هاي مذهبي مکه و مدينه تخريب شده است

موسسه خليج که در واشنگتن مستقر است برآورد کرده طي کمتر از 20 سال گذشته دست‌کم 95 درصد از مکان‌هاي مذهبي و مساجد در دو شهر مکه و مدينه تخريب شده‌اند.

به طور مثال محل تولد پيامبر اسلام به يک کتابخانه تبديل شده و خانه [حضرت] خديجه، که همسر پيامبر است با يک سرويس بهداشتي عمومي جايگزين شده است.

البته توسعه مسجد النبي ممکن است خانه‌هاي ساکنان محلي را نيز تهديد کند اما تاکنون مسلمانان درباره اين موضوع سکوت کرده‌اند.

دکتر العلوي تاکيد کرد: همانطور که در قرآن ذکر شده، مکه مکان مقدسي به شمار مي‌آيد و شهر معمولي نيست. مسلمانان درباره تخريب‌هاي سعودي‌هاي وهابي سکوت کرده‌اند چون آنها مي‌ترسند که آل سعود بار ديگر اجازه ورود آنها به عربستان را ندهند.


منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (1 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


احمد (13:27   1391/8/15)

khoda laanat koneshun:d کد: 30


 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره آل‌سعود مسجد النبي را تخريب مي‌‌کند نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: مسجد النبي ، عربستان سعودي ، آل‌سعود مسجد النبي را تخريب مي‌‌کند