مسبی
سقوط 335 هزار توماني قيمت سکه

سقوط 335 هزار توماني قيمت سکه

ویرایش: 1391/8/15
نویسنده: شاهنگ
رئيس اتحاديه کشوري طلا و جواهر با تأکيد بر اينکه قيمت سکه قابل پيش‌بيني نيست،گفت: نسبت به دو روز گذشته اونس جهاني از 1711 با 33 دلار کاهش به 1677 دلار رسيد که همين امر سبب شد تا سکه 85 هزار تومان ديگر ارزان شود.
به گزارش بي باک، محمد کشتي آراي در گفت‌وگو با فارس با اشاره به افت شديد قيمت طلا در بازارهاي جهاني، اظهار داشت: کاهش نرخ ارز و اونس جهاني عامل اصلي افت شديد قيمت سکه در ايران است.

وي ادامه داد: اونس جهاني از 1711 دلار با 33 دلار کاهش به 1677 دلار رسيده و موجب کاهش شديد قيمت سکه در کشور شده است.

رئيس اتحاديه کشوري طلا و جواهر در پاسخ به اين سوال که آيا روند نزولي اونس جهاني طلا تداوم خواهد داشت، گفت: فکر اينکه اين قيمت يک‌دفعه کاهش يابد را هم نمي‌کردم چراکه قيمت‌ها تقريبا واقعي شده بود.

وي افزود: قيمت‌ها در حال حاضر قابل پيش‌بيني نيست و تداوم نزول و افزايش قيمت‌ها را نمي‌توان حتي حدس زد به طوري که قيمت ها به صورت ساعتي رصد مي‌شوند.

کشتي آراي با بيان اينکه سکه هم‌اکنون يک ميليون و 185 هزار تومان است، گفت: اين قيمت با افت 85 هزار توماني نسبت به روز گذشته و افت 335 هزار توماني طي يه هفته اخير از يک ميليون و پانصد و بيست هزار تومان هم‌اکنون به يک ميليون و 185 هزار تومان تنزل قيمت داشته است.

وي در خصوص دلايل اين کاهش قيمت، خاطرنشان کرد: کاهش يک‌باره اونس جهاني و کاهش نرخ ارز در مرکز مبادلات ارزي از عوامل اصلي اين کاهش قيمت به شمار مي‌روند.

وي افزود: قبلا قيمت طلا در بازارهاي جهاني به قيمت نفت بستگي داشت و عوامل ديگر هم در آن دخيل بودند،اما هم‌اکنون با توجه به سرعت تغييرات در بازارهاي جهاني نمي‌توان روند قيمت‌ها را پيش‌بيني کرد.


منبع: شهرخبر
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره سقوط 335 هزار توماني قيمت سکه نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: رئيس اتحاديه کشوري طلا و جواهر ، سکه ، دلار ، بازارهاي جهاني ، محمد کشتي آراي ، نرخ ارز و اونس جهاني ، طلا ، قيمت نفت ، عوامل ديگر ، فت 335 هزار توماني