مسبی
چگونه هميشه خوش عکس باشيد

چگونه هميشه خوش عکس باشيد

ویرایش: 1391/8/13
نویسنده: مورینتز
چگونه هميشه خوش عکس باشيد

شايد اين جمله را بسيار شنيده باشيد : «من هميشه بدعکسم!» اگر شما نيز جزو کساني هستيد که مرتب اين جمله را تکرار مي کنند اين مطلب براي شماست. البته هيچ کس نيست که بگويد دوست ندارد عکس ها و فيلم هايش زيبا شود و همه به دنبال راهي هستند که هميشه عکس و فيلمي زيبا داشته باشند. شايد اين سوال براي خيلي از ما پيش آمده است که چرا چهره مان در عکسي که در آتليه عکاسي گرفته ايم خيلي زيباتر از عکسي مي شود که خودمان با دوربين موبايل يا خانگي مان گرفته ايم، هر دو عکس که از يک چهره گرفته شده است. شايد يکي از اصلي ترين تفاوت هاي بين يک عکس زيبا و يک عکس بد، رنگ و تن پوست است.f


1 - چرا بعضي ها خوش عکس اند؟
فقط نورپردازي و زاويه دوربين نيست که روي خوش عکس بودن شما تاثير دارد، شايد خودتان هم تجربه کرده باشيد که بعضي اوقات وقتي بعضي از لباس هاي خاص را مي پوشيد در عکس ها خيلي زيباتر مي افتيد يا بعضي از رنگ ها روي چهره تان اثري ويژه دارند و وقتي آن رنگ را مي پوشيد همه اطرافيان زيباترشدن تان را يادآور مي شوند و اين جمله را زياد مي شنويد که : «امروز چه زيبا شده اي» اما بعضي از رنگ ها هم هستند که چهره را بي حال نشان مي دهند و وقتي لباسي با آن رنگ را مي پوشيد انگار رنگ تان گرفته مي شود به خصوص اگر رنگ آرايش تان نيز مناسب نباشد. به طور کلي رنگ و تن چهره در زيبايي ظاهر شما تاثير بسياري دارد و شما مي توانيد به راحتي با کمي تغيير در رنگ لباس يا رنگ آرايش تان زيبايي چهره تان را بيشتر کنيد. اگر رنگ پوست تان يکنواخت نباشد به خوبي در عکس يا فيلم مشخص مي شود و زيبايي چهره شما را کاملا خراب مي کند.

2 - نور سفيد صورت را سبز مي کند
شايد تا به حال متوجه شده باشيد که نور مهتابي و فلورسنت کمي رنگ پوست را سبز نشان مي دهد، اگر رنگ پوست شما گرم باشد زير نور سفيد يعني مهتابي و فلورسنت سبز به نظر خواهد رسيد. به هيچ وجه براي پوشاندن لک ها و جوش هاي قرمز از مقدار زيادي آرايش استفاده نکنيد. بسياري از کرم پودرها و پوشاننده هاي پوست ميزاني رنگ سبز دارند، چون رنگ سبز مي تواند رنگ قرمز جوش ها و لک ها را به خوبي بپوشاند بنابراين اگر قرار است فيلم شما زير نور سفيد باشد، کرم پودرهاي روي صورت مي توانند کاملا يکنواختي رنگ پوست را از بين ببرند و صورت شما سبزتر هم به نظر برسد.

3 - رنگ پوست تان گرم است يا سرد؟
اول از همه بايد تعيين کنيد که رنگ پوست شما گرم است يا سرد؛ براي فهميدن اين موضوع بايد به رگ هاي زير پوستي روي ساعدتان نگاه کنيد، اگر اين رگ ها آبي باشند رنگ پوست شما سرد است و اگر اين رگ ها سبز باشند رنگ پوست شما گرم است، شما بايد براساس تن و رنگ پوست خود رنگ لباس تان را انتخاب کنيد، رنگ هاي انتخابي شما مي توانند در کامل کردن چهره شما نقش بسزايي داشته باشند. افرادي که رنگ پوست شان سرد است يعني در رنگ پوست آنها تن آبي وجود دارد و بهتر است به دنبال زيورآلاتي باشند که درخشان و براقند درحالي که افرادي که رنگ پوست شان گرم است يعني در رنگ پوست آنها تن زرد وجود دارد. بهتر است به دنبال جواهراتي مات و زرد باشند، همچنين رنگ قرمز و سبز نيز مي تواند رنگ چهره شما را زيباتر نشان دهد.


افراد مختلف معمولا براي عکس گرفتن آرايش بيشتري مي کنند، اين کار اشکال ندارد ولي بايد حواس تان باشد که مبادا آرايش، صورت تان را از حالت طبيعي دور کند چون يک صورت مصنوعي در عکس هم زيبا نخواهد بود.

4 - ، را چگونه انتخاب کنيد
رنگ آرايش تاثير زيادي در خوب افتادن شما در فيلم و عکس دارد و شما بايد براساس رنگ نوري که قرار است در فيلم يا عکس گرفته شود، رنگ آرايش را انتخاب کنيد اگر براي تان امکان دارد قبل از فيلم و عکس زير همان نور برويد و آرايش خود را کنترل کنيد تا بفهميد دقيقا در فيلم چگونه مي افتيد و درصورت لزوم رنگ آرايش را عوض يا اصلاح کنيد. در نور طبيعي، نبايد از کرم پودر زياد استفاده کنيد اما اگر قرار است زير نور پرژکتورها فيلم و عکس بگيريد کرم پودر صورت، پوست شما را يکنواخت تر نشان مي دهد البته بايد رژگونه و رژ لب شما نيز نسبتا پررنگ باشند.

5 - اگر نمي دانيد در چه نوري فيلم مي گيرند
اگر نمي دانيد با چه نوري قرار است از شما فيلم و عکس گرفته شود نگران نشويد، در اين حالت نيز مي توانيد خود را آماده کنيد، کافي است بدانيد صورت شما نبايد براق به نظر برسد. به همين دليل اول از همه صورت تان را به خوبي بشوييد و تميز کنيد و بعد براي اين که منافذ پوستي کوچک تر به نظر برسند يک کرم سفت کننده (ليفتينگ) به پوست بزنيد، مي توانيد به جاي کرم سفت کننده از سفيده تخم مرغ استفاده کنيد و بعد از کرم پودري استفاده کنيد که دقيقا رنگ پوست طبيعي خودتان است و روي آن يک پنکک هم رنگ بزنيد. پوست هايي که به طور طبيعي چرب هستند معمولا در فيلم و عکس چرب تر از حد واقعي به نظر مي رسند، به همين دليل اين افراد بايد از ميزان بيشتري پنکک براي پوشاندن چربي ها و براقي هاي روي صورت استفاده کنند.

6 - هر زمان آماده باشيد
اين روزها که همه موبايل دارند ممکن است هر جايي از شما عکس بگيرند پس شما بايد هميشه آماده باشيد. اول از همه اين که بايد بدانيد اصلا مهم نيست پوست شما چه تن و رنگي دارد بلکه مهم اين است که کاري کنيد پوست تان براق به نظر نرسد به همين علت نبايد آرايش هاي براق و درخشان داشته باشيد. افراد مختلف معمولا براي عکس گرفتن آرايش بيشتري مي کنند، اين کار اشکال ندارد ولي بايد حواس تان باشد که مبادا آرايش، صورت تان را از حالت طبيعي دور کند چون يک صورت مصنوعي در عکس هم زيبا نخواهد بود. علاوه بر اين ها چشم ها و لب ها نيز نقش بسزايي در زيبا افتادن عکس شما دارند اما آرايش اين 2 بايد برعکس باشد يعني يکي کم رنگ و ديگري پررنگ.

7 - بهترين لبخندتان را بشناسيد
با اين که همه لبخندها در يک محل (دهان) ايجاد مي شود اما بعضي از لبخندها موجي روي صورت تان ايجاد مي کند که باعث مي شود چشمان تان هم احساس تان را ابراز کند. اگر حال و حوصله نداريد و دليلي هم براي خنديدن يا لبخند زدن نمي بينيد، وقتي کسي لنز دوربين را به سمت تان مي گيرد، يک لبخند مصنوعي تحويل عکاس مي دهيد. اگر بقيه آدم هاي توي عکس، واقعي لبخند زده اند يا مي خندند، مطمئن باشيد که اين لبخند مصنوعي و يخ زده تان حتما عکس تان را نازيبا مي کند.

پس براي اين که در عکس خوب بيفتيد، به عکس هاي قبلي خودتان نگاهي بيندازيد و ببينيد که کدام لبخند به صورت تان بيشتر مي آيد. حتما موقعيت را درنظر داشته باشيد و ياد بگيريد که آن لبخند را تقليد کنيد تا هر موقع دوربين هويدا شد بتوانيد دقيقا همان لبخند را روي صورت تان بنشانيد.


منبع: سايت بيترين
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چگونه هميشه خوش عکس باشيد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: خوش عکس ، چهره ، زيبايي ، عکاسي ، رنگ پوست ، رنگ چهره ، رنگ چهره