مسبی
رويارويي قدرت «جنگال» ايران با «گنبد آهنين» اسرائيل

رويارويي قدرت «جنگال» ايران با «گنبد آهنين» اسرائيل

ویرایش: 1391/8/12
نویسنده: mahdikhz
چت با صاحب مقاله: mahdikhz
بنا به گفته وزير دفاع ايران، پهپادهاي جديد اين کشور داراي فناوري بسيار بالاتري نسبت به پهپاد نفوذي حزب‌الله به سرزمين‌هاي اشغالي هستند.
چندي پيش حزب‌الله لبنان توانست با پروازي چند ساعته بر فراز آسمان فلسطين اشغالي از مهمترين پايگاه هسته‌اي صهيونيست‌ها تصوير برداري کند.

مدتي بعد سيد‌حسن نصرالله در سخنراني خود با اعلام اينکه اين پهپاد ساخت ايران بود، گفت: اين عمليات براي حزب‌الله موفقيت بزرگي بود.

پس از سخنراني سيد‌حسن نصرالله، مقامات صهيونيست در واکنش به اين سخنراني اعلام کردند که هدف اصلي اين پهپاد رصد فعاليت‌هاي اکتشاف گاز اسراييل بود.

اما پس از گذشت مدتي به تدريج واکنش‌ها نسبت به ‌ناکارآمدي سيستم گنبد آهنين صهيونيست‌ها شدت گرفت و در اين بين ‌يکي از درجه‌داران ارشد صهيونيست از مقام خود خلع و سيستم پدافندي پاتريوت در حيفا مستقر شد تا از اين شهر بندري در برابر موشک‌ها و پهپادها محافظت کند.

پهپادي که توسط حزب‌الله به سرزمين‌هاي اشغالي فرستاده شده بود، داراي فناوري پيچيده‌اي بود که صهيونيست‌ها در گام نخست موفق به شناسايي آن نشده بودند توانسته بود از اين تاسيسات اتمي تصويربرداري کند.

در همين راستا وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران گفت: مسلماً تکنولوژي پهپادي که اخيرا توسط حزب‌الله لبنان بر فراز آسمان فلسطين اشغالي به پرواز درآمد و چشمان دشمنان را خيره کرد، آخرين فناوري و تکنولوژي ايران نبود.

سردار وحيدي مي‌افزايد: جمهوري اسلامي ايران در حال حاضر هواپيماهاي بدون سرنشيني را با تکنولوژي و فناوري بسيار پيشرفته‌تر از پهپادي در اختيار دارد که اخيرا از سوي نيروهاي حزب‌الله بر آسمان رژيم صهيونيستي به پرواز درآمده است.

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح ايران افزود: رژيم صهيونيستي بر روي سيستم پدافند هوايي و گنبد آهني‌اش بسيار تبليغات کرده بود اما اين پهپاد آنان را رسوا کرد و آبروي شان را برد چون آنها با انجام عمليات رواني بر روي قدرت نظامي شان به کشورهاي مختلف تجاوز مي کنند و زماني که اين از درون متلاشي شود، قدرتشان کاملا به لحاظ رواني شکسته خواهد شد.

کارشناسان بر اين باورند که پهپادهاي ايراني جديد داراي ويژگي‌هاي منحصر به فردي از جمله مداومت پروازي بيشتر، برد بالاتر و قابليت حمل سلاح و موشک است.

اين در حاليست که پهپاد حزب‌الله لبنان تنها قابليت تصويربرداري و رصد داشت.

مقام ارشد نظامي پنتاگون پيش از اين در راستاي قدرت جنگال ايران گفت: جمهوري اسلامي ايران پس از نشاندن هواپيماي بدون سرنشين فوق پيشرفته آمريکا نشان داد که توانايي بسياري در جنگ الکترونيک دارد و در اين راستا عبور از سيستم‌هاي راداري و تشخيص گنبد آهنين توسط پهپاد حزب‌الله حاکي از نفوذپذير بودن اين سيستم دفاعي دارد.

کارشناسان راداري و مخابراتي مي‌‌گويند که توانايي پهپادهاي نسل جديد ايران در جنگ الکترونيک بالاتر از پهپاد حزب‌الله است و اين نکته‌اي بود که وزير دفاع ايران در صحبت‌هاي خود به آن اشاره کرد.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره رويارويي قدرت «جنگال» ايران با «گنبد آهنين» اسرائيل نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: اسرائيل ، ايران ، جنگال ، حزب الله ، فاطرنيوز ، لبنان ، پهپاد ، سرزمين‌هاي اشغالي ، صهيونيست‌ها