مسبی
معجزه مخلوط عسل و دارچين

معجزه مخلوط عسل و دارچين

ویرایش: 1391/8/11
نویسنده: سیما5862
آيا اين معجون پرانرژي مي‌تواند به کسي در رسيدن به وزن مناسب کمک کند؟

بسياري از مردم ادعا مي‌کنند که نوشيدن 2 بار در روز (صبح و شب) مخلوط عسل و دارچين در کاهش وزن مؤثر است. يک حقيقت علمي براي اين ادعا وجود دارد. به‌طور سنتي، از عسل به‌عنوان ماده‌اي خواب‌آور، مسکن گلو‌درد و حتي التيام‌بخش زخم استفاده شده است،اما آيا عسل مي‌تواند به کاهش وزن نيز کمک کند؟

برخي از دانشمندان معتقدند که عسل مي‌تواند اين کار را انجام دهد. بديهي است که اکثر افراد چاق از عارضه مقاومت به انسولين نيز رنج مي‌برند. اين عارضه مانع سوخت‌وساز درست گلوکز مي‌شود. هنگامي که چنين شرايطي رخ مي‌دهد کاهش وزن بسيار دشوار مي‌شود. برخي مطالعات نشان داده‌اند، افرادي که به مدت 30 روز از مخلوط عسل و دارچين استفاده کرده‌اند موفق شده‌اند سطح مقاومت به انسولين بدن خود را کاهش دهند.

به گزارش‌ اي‌زاين آرتيکل،80درصد از مواد تشکيل‌دهنده عسل را گلوکز و فروکتوز تشکيل مي‌دهد. گلوکز و فروکتوز عسل مانند ديگر شيرين‌کننده‌ها باعث افزايش قندخون نمي‌شوند. به اين ترتيب حساسيت به انسولين کنترل مي‌شود. هرچه حساسيت سلول‌ها به انسولين بيشتر باشد کمتر امکان دارد که عارضه مقاومت به انسولين بروز کند.

در اين صورت بدن از کارايي بيشتري براي سوزاندن چربي برخوردار مي‌شود. به‌نظر مي‌رسد عسل حتي مي‌تواند بعضي از علائم مقاومت به انسولين را مع کند.
اين در حالي است که دارچين نيز در رابطه با بيماري ديابت تحت تحقيقات گسترده‌اي قرار گرفته است. يک مطالعه پژوهشي آشکار کرده است که خوردن حتي نصف يک قاشق چايخوري دارچين در روز نيز قادر به کاهش قندخون- بيماران ديابتي که به‌طور نامنظم کنترل شده‌اند- مي‌شود. مطالعه ديگر روشن کرده است که اجزاي تشکيل‌دهنده دارچين مي‌توانند باعث کاهش و پيشگيري از مقاومت به انسولين شوند. مرکز اشتها در مغز داراي گيرنده‌هاي انسولين است.

هنگامي که فردي به عارضه مقاومت به انسولين دچار مي‌شود، بخش عمده انسولين قادر به رسيدن به اين گيرنده‌ها نيست، غده لوزالمعده به توليد بيش از پيش انسولين ادامه مي‌دهد تا سطح گلوکز خون را پايين نگاه دارد و اين شرايط باعث تداوم پراشتهايي مي‌شود.

به‌نظر مي‌رسد که مخلوط عسل و دارچين قادر به تعديل برخي از اثرات مقاومت به انسولين است. بيماراني که اين چاي را نوشيده‌اند اظهار کم‌اشتهايي و بي‌ميلي نسبت به کربوهيدرات‌ها را تجربه کرده‌اند. مقاومت به انسولين به‌طور ويژه در ميان زنان بيشتر است. اضافه‌کردن عسل و دارچين به رژيم غذايي مي‌تواند راهي دلپذير براي کنترل اين عارضه و کمک خوبي براي کاهش وزن باشد. اگرچه دستورالعمل‌هاي بسياري براي تهيه اين چاي وجود دارد، اما دستور اصلي تهيه آن بسيار ساده است:
• يک بخش دارچين به نسبت 2 بخش عسل

• يک فنجان آب داغ روي دارچين بريزيد و نيم ساعت آن را در آب داغ بخيسانيد.

• بعد از سرد شدن مخلوط آب و دارچين، عسل را اضافه کنيد.

• نصف اين چاي را قبل از خواب و باقيمانده آن را صبح بنوشيد.

از آنجايي که ممکن است اين چاي باعث کاهش قند خون شود، بهتر است بيماران در مورد مصرف آن با پزشک معالج خود مشورت کنند.


منبع: www.bitrin.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره معجزه مخلوط عسل و دارچين نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: عسل ، دارچين ، معجون ، کاهش وزن ، انسولين ، مغز ، مخلوط عسل با دارچين ، قند خون