مسبی
خوردنيهاي ضد چاقي و ديابت

خوردنيهاي ضد چاقي و ديابت

ویرایش: 1391/8/11
نویسنده: سیما5862
دانشمندان کشف کردند خوردن برخي گياهان مي‌تواند به انسان‌ها در مبارزه با چاقي و ديابت کمک کند.

دانشمندان در حال بررسي هستند که آيا رژيم‌هاي غذايي که داراي انواع خاصي از فيبرها هستند مي‌توانند به انسان‌ها در غلبه با گرسنگي کمک کرده و قابليت کنترل قند خون توسط بدن را ارتقا ببخشند.

دانشمندان معتقدند غذاهايي مانند سير ، کاسني، مارچوبه که به عنوان کربوهيدارت‌هاي تخمير شدني معروف هستند مي‌توانند باعث ترشح هورمون‌هايي در معده شوند که به کاهش اشتها کمک مي‌کنند.

اين غذاها هم‌چنين حساسيت بدن به انسولين را افزايش داده و در نتيجه به کنترل گلوکز خون کمک مي‌کنند. انسولين توسط پانکراس توليد شده و به گلوکز اجازه مي‌دهد وارد سلول‌هاي بدن شوند.

سازمان خيريه ديابت انگلستان در حال بررسي خواص غذاهايي هستند که مي‌توانند اين فوايد را براي بدن به همراه داشته باشند . اگر ثابت شود اين غذاها موثر هستند مي‌توانند روش‌هاي درماني چاقي و ديابت نوع دوم را متحول کنند.

نيکولا گس متخصص تغذيه در دانشگاه کالج لند که به مدت 3 سال در اين مطالعات شرکت داشته است در اين باره گفت: با بررسي چگونگي تنظيم ميزان اشتها و گلوکز خون در افرادي که در معرض خطر ابتلا به ديابت نوع دوم هستند، ما مي‌توانيم به روش‌هايي براي پيشگيري از اين بيماري‌ها دست پيدا کنيم.

اگر اين مطالعات با موفقيت همراه باشند مي‌توان اميد داشت که کربوهيدرات‌هاي تخميرشدني به عنوان يک روش درماني موثر، قابل دسترس و ارزان قيمت در اختيار افرادي قرار بگيرند که در معرض چاقي و ديابت نوع دوم قرار دارند و يا قبلا به اين بيماري‌هاي دچار شده‌اند.

در حال حاضر 2.35 ميليون نفر در بريتانيا به ديابت نوع دوم دچار هستند، علاوه بر اين تخمين زده مي‌شود بيش از نيم ميليون نفر ديگر نيز به اين بيماري دچار هستند اما از آن اطلاع ندارند. ديابت مي‌تواند خطر ابتلا به بيماري‌هايي مانند نارسايي کليه، بيماري‌هاي قلبي و سکته را افزايش داده و حتي منجر به قطع عضو شود.

خوردن کلم، اسفناج و گل‌کلم نيز مي‌توانند خطر ابتلا به ديابت را تا 14 درصد کاهش دهد. اين سبزيجات داراي مقادير زيادي آنتي‌اکسيدان و منيزيوم هستند که باعث کاهش خطر ابتلا به ديابت مي‌شوند.


منبع: www.bitrin.com
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره خوردنيهاي ضد چاقي و ديابت نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: چاقي ، ديابت ، کاسني ، مارچوبه ، سير ، انسولين ، گلوکز ، کلم ، اسفناج ، ضد ديابت ، ضد چاقي