مسبی
معاون صدا: دسترسي به ماهواره مستقل در دستور کار رسانه ملي قرار دارد

معاون صدا: دسترسي به ماهواره مستقل در دستور کار رسانه ملي قرار دارد

ویرایش: 1391/8/12
نویسنده: مورینتز
چت با صاحب مقاله: مورینتز
صداي سازمان صداوسيما گفت: دسترسي به ماهواره مستقل در دستور کار رسانه ملي قرار دارد.


به گزارش سرويس راديو خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ترويج، تبليغ و تبيين معارف شيعه زمينه‌ساز گسترش معارف اهل بيت (ع) و ارتقاء، درک و آگاهي همگان در ارتباط با معارف اهل‌بيت وظيفه‌اي است که رسانه ملي عهده‌دار آن است.

اين مطلب را صوفي (معاون صداي سازمان) در مراسم افتتاح 24 ساعته شدن راديو خراسان رضوي و همزمان با بهره‌برداري از سامانه ديجيتال در شهرهاي نيشابور، کلات، گناباد و ايستگاه دوم مشهد معروف به ايستگاه خلج بيان کرد و افزود: ما به عنوان متوليان و دست‌اندرکاران رسانه وظيفه ترويج، تبليغ و تبيين چهار عنصر دين، اخلاق، اميد و آگاهي را در جامعه داريم و به اين وظيفه افتخار مي‌کنيم.

وي با اشاره به فرهنگ‌سازي، جريان‌سازي و مناسک‌سازي هنجارها و ارزش‌هاي ديني و اسلامي توسط رسانه، تصريح کرد، انعکاس فعاليت‌هاي ديني و معارفي اقشار مختلف مردم در رسانه تعامل دو سويه‌اي است که به هم افزايي فعاليت‌ها از جمله اقدامات دين مدارانه و باورمدارانه مردم منجر مي‌شود.

او با يادآوري توفيقات تاريخي ملت ايران در عرصه‌هاي مختلف خودکفايي از جمله احداث سدها، جاده‌ها، کارخانه‌ها، انرژي هسته‌اي، سلول‌هاي بنيادي و ... توسعه کمي و کيفي رسانه ملي در توليد و ساخت برنامه‌هاي جذاب و پرمخاطب را در اين راستا دانست.

معاون صداي اين سازمان با اشاره به تحريم نابخردانه استکبار جهاني در ارسال برنامه‌هاي شبکه‌هاي ايران به مخاطبان جهاني اين مساله را به خاطر روشنگري، افشاگري و بيان واقعي اخبار جهان دانست که آن‌ها اين مساله را برنمي‌تابند.

وي با ناکارآمد خواندن شعار جريان آزاد اطلاعات که از سوي قدرت‌هاي بزرگ مطرح مي‌شود، گفت: تحريم شبکه‌هاي ايران از نظر حقوق بشر يک ضد ارزش و مقابله با جريان آزاد اطلاعات است. ضمن اينکه ما براي پخش برنامه‌هايمان از طريق ماهواره با آنها قراردادهاي حداقل 10 ساله امضاء کرده‌ايم.

او در پايان اظهار اميدواري کرد که به زودي کارشناسان رسانه ملي براي پخش مجدد برنامه‌هاي جمهوري اسلامي به توفيقاتي دست يابند و در همين راستا دسترسي به ماهواره مستقل در دستور کار رسانه ملي قرار دارد.

سردار غفاري، سرپرست سابق استانداري خراسان رضوي نيز در اين مراسم توفيقات رسانه‌اي جمهوري اسلامي ايران در مقابله با رويکرد تهاجمي و جنگ نرم دشمن را فرصتي بي‌نظير براي پيروزي در نبرد فرهنگي با اراده‌هاي پولادين مردم ايران اسلامي عنوان کرد.
منبع:
ايسنا
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره معاون صدا: دسترسي به ماهواره مستقل در دستور کار رسانه ملي قرار دارد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: ماهواره ملي ، صدا و سيما ، رسانه ملي ، سامانه ديجيتال