مسبی
کارت هوشمند ملي رونمايي شد

کارت هوشمند ملي رونمايي شد

ویرایش: 1391/8/11
نویسنده: مورینتز
کارت هوشمند ملي دقايق قبل با حضور معاون اول رئيس جمهور در نهاد رياست جمهوري رونمايي شد.
به گزارش خبرنگار مهر، مراسم رونمايي از کارت هوشمند ملي پيش از ظهر چهارشنبه در سالن شهيد بهشتي نهاد رياست جمهوري برگزار شد.
ناظمي اردکاني رئيس سازمان ثبت احوال کشور، محمدرضا رحيمي معاون اول رئيس جمهور و کارمندان سازمان ثبت احوال کشور در اين مراسم حضور داشتند.
با توجه به برگزاري اين مراسم در آستانه 13 آبان پدر و مادر شهيد حسين فهميده نيز در مراسم رونمايي از کارت ملي هوشمند حضور يافتند.
ناظمي اردکاني در اين مراسم به اقدامات سازمان ثبت احوال در تهيه کارت هوشمند ملي اشاره کرد و گفت:‌ کار مطالعاتي اين دستاورد يک سال طول کشيد و در سال 90، 20 هزار کارت به صورت آزمايشي صادر شد و در سال 91 آماده صدور کارت براي سراسر کشور هستيم.
وي ابراز اميدواري کرد ظرف هفته‌هاي آينده خط صدور کارت هوشمند ملي به بهره برداري برسد.
رئيس سازمان ثبت احوال خاطرنشان کرد: در تهيه کارت هوشمند ملي از بالاترين فناوري روز استفاده شده که به لحاظ فيزيکي و نرم افزاري کاملاً امن است و قابليت ثبت اثر انگشت و امضاي الکترونيکي را دارد.
وي مهمترين کاربرد اين کارت را شناسايي در فضاي مجازي عنوان کرد. همچنين گفت که امکان اتصال آن به کليه پايگاه هاي اطلاعاتي وجود دارد .
به گفته نظامي اردکاني استفاده از کارت هوشمند ملي در انتخابات، سيستم بيمه‌اي، سيستم مالياتي، شبکه سيستم اعتباري، سيستم اسنادي و کارت پايان خدمت است.
وي گفت: حاصل اين اقدام صرفه جويي در وقت و هزينه است. اين تکنولوژي عليرغم همه تحريم ها، وارد کشور شده و اين پروژه افتخاري براي دولت خدمت گذار دهم و نظام جمهوري اسلامي ايران است.
به گزارش مهر در اين مراسم از دست اندرکاران تهيه کارت هوشمند ملي از جمله ممبيني معاون معاونت راهبردي و برنامه ريزي رئيس جمهور تقدير و تشکر شد.
پيش از اين اعلام شده بود که رونمايي کارت هوشمند ملي با حضور رئيس جمهور خواهد بود اما محمدرضا رحيمي معاون اول رئيس جمهور در اين مراسم حضور پيدا کرد.
منبع: پارسيک
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره کارت هوشمند ملي رونمايي شد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: کارت هوشمند ملي ، کارت ملي ، ثبت احوال ، کارت هوشمند ، رونمايي ، صدور کارت