مسبی
غلبه اندرويد به ويندوز تا سال 2016

غلبه اندرويد به ويندوز تا سال 2016

ویرایش: 1391/8/11
نویسنده: مورینتز
اين اندرويد سبزرنگ دوست داشتني، به زودي جاي خود را در ميان همه باز خواهد کرد و تبديل به محبوب‌ترين سيستم عامل تلفن‌هاي هوشمند و تبلت‌ها خواهد شد.
براساس تحقيقات انجام شده توسط شرکت پژوهش و مشاوره در زمينه فناوري اطلاعات گارتنر تا سال 2016تعداد دستگاه‌هاي تلفن‌هاي هوشمند و تبلت‌هايي که از سيستم عامل اندرويد استفاده مي‌کنند بيشتر از تعداد دستگاه‌هايي خواهد بود که سيستم عامل ويندوز مايکروسافت دارند.


به گزارش ايتنا از مهر، براساس اعلام گارتنر تا سال 2016 تعداد 2.3ميليارد دستگاه رايانه، تبلت و تلفن از سيستم عامل اندرويد استفاده مي‌کنند اما اين تعداد از 2.2 ميليارد دستگاهي که از سيستم عامل ويندوز استفاده مي کنند بيشتر خواهد بود.

اين امر بر کسي پنهان نيست که فروش رايانه‌ها در روزهاي اخير چندان مناسب نبوده است، از اين رو سيستم عامل ويندوز نيز موفقيت چنداني نداشته است اما اين درحالي است که مايکروسافت اين روزها به شدت تلاش مي‌کند سيستم عامل ويندوز 8 آن نه تنها براي رايانه‌هاي شخصي و اداري بلکه براي بخش دستگاه‌هاي تلفني و تبلتي نيز موفق باشد.

مي‌توان گفت با تأکيد بسياري که مايکروسافت روي ميانجي کاربري لمسي گذاشته، اين شرکت حرکت به سمت بازار تلفن‌ها و تبلت‌ها را آغاز کرده و اگر اين استراتژي موفقيت‌آميز باشد پيش‌بيني‌هاي گارتنر تحقق نخواهد يافت.

درحال حاضر با گذشت 4سال سيستم عالم اندرويد در عرصه سيستم عامل‌هاي تلفن‌هاي هوشمند خود را به عنوان سيستم شماره يک اعلام کرده است.

از سوي ديگر اندرويد در بازار تبلت‌ها نيز محبوب است اما نمي‌توان گفت که اين محبوبيت با سيستم عامل iOS که روي آيپدهاي شرکت اپل نصب شده برابري مي‌کند.

براساس پيش‌بيني‌هاي گارتنر تعداد دستگاه‌هايي که از سيستم عامل اپل بهره مي‌گيرند از جمله لپ‌تاپ‌هاي اين شرکت چون مک‌بوک پرو و ساير مدل‌ها تا سال 2016 به بيش از 1 ميليارد مي‌رسد.

اين شرکت پژوهشي و مشاوره‌اي در زمينه فناوري اطلاعات همچنين اعلام کرده است که در بازار تبلت‌ها، پرفروش‌ترين آنها، تبلت آيپد اپل خواهد بود و درحال حاضر نيز با معرفي آيپد ميني انتظار مي‌رود تا سال 2016 بيش از 219 ميليون دستگاه به فروش برساند.

در رتبه دوم اين جدول فروش پيش‌بيني شده تبلت‌هايي قرار مي‌گيرند که سيستم عامل اندرويد دارند و گفته مي‌شود که قرار است فروش آنها به 109 ميليون دستگاه برسد.

مايکروسافت نيز در همين دوره شاهد رشد چشمگير خود خواهد بود و اين ارقام براي مايکروسافت از 2.3ميليون در سال 2012و 9.3ميليون در سال 2013به 34.4 ميليون تا سال 2016 مي‌رسد و اين شرکت در رتبه سوم قرار مي‌گيرد.

کل فروش بازار تبلت‌ها تا سال 2016 به 364ميليون دستگاه خواهد رسيد


منبع: ايتنا
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره غلبه اندرويد به ويندوز تا سال 2016 نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: آندرويد ، ويندوز ، تبلت ، تلفن هاي هوشمند