مسبی
نفرين آمريکا حرام شرعي است و به نفع مسلمانان نيست

نفرين آمريکا حرام شرعي است و به نفع مسلمانان نيست

ویرایش: 1391/8/11
نویسنده: مورینتز
مفتي وهابي عربستان سعودي: مسلمانان بايد از اين حوادث طبيعي عبرت بگيرند، نبايد عليه همه دعا کرد چرا که بين آنان مسلمانان بسياري هستند و اين دعا به نفع مسلمانان نيست و حرام شرعي به شمار مي آيد.
بولتن نيوز به نقل از العالم، شيخ عبدالعزيز بن عبدالله آل الشيخ، مفتي و رييس هيأت کبار العلماي عربستان سعودي در واکنش به مطالب ضد آمريکايي مطرح شده در شبکه‌هاي اجتماعي در عربستان پس از طوفان ساندي گفت: مسلمانان بايد از اين حوادث طبيعي عبرت بگيرند، نبايد عليه همه دعا کرد چرا که بين آنان مسلمانان بسياري هستند و اين دعا به نفع مسلمانان نيست و حرام شرعي به شمار مي آيد.

ادعاي مفتي کل عربستان در حمايت از مسلمانان آمريکا درحالي است که وي تاکنون فتواهاي بسياري را عليه مسلمانان منطقه جهت تکفير آنها صادر کرده است.

شيخ عبدالعزيز بن عبدالله در يکي از اين موضع گيري هاي متناقض در اظهاراتي عليه حزب‌الله لبنان، مدعي شد که گروه‌هايي که در لبنان، نمادهاي اسلامي را برافراشته‌اند، دشمنان اسلام هستند.

مفتي کل عربستان همچنين با حمله به شيعيان، ادعا کرد که برپايي عزاداري براي سالار شهيدان مغاير با شرع خدا و اسلام است.

شيخ عبدالعزيز در يکي ديگر از فتواهاي عجيب خود، تظاهرت گسترده مردمي در کشورهاي عربي و اسلامي براي اعلام همبستگي با مردم مظلوم و تحت محاصره فلسطين در نوار غزه را اقداماتي جنجال برانگيز و هرج و مرجي بي فايده خوانده است.


منبع: بولتن نيوز
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره نفرين آمريکا حرام شرعي است و به نفع مسلمانان نيست نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: مفتي وهابي عربستان سعودي ، طوفان سندي