مسبی
بيماري بسيار وحشتناک دختر جوان ايراني

بيماري بسيار وحشتناک دختر جوان ايراني

ویرایش: 1391/8/11
نویسنده: مورینتز
چت با صاحب مقاله: مورینتز
دختري که بيماري عجيبش، کاري با او کرده که مي‌خواهد ديده نشود. سخن از جراحي است و هزينه‌هايي که از عهده هر کسي ساخته نيست. «رويا»ي هجده ساله براي رهايي از درد بايد به تيغ جراحان سپرده شود؛ اما نه براي آن دست عمل‌هايي که خيلي از هم سن و سالانش به دنبالش هستند. دختري که بيماري عجيبش، کاري با او کرده که مي‌خواهد ديده نشود؛ حتي به قيمت خانه‌نشيني تمام وقت!


وقتي صحبت از ناراحتي‌هاي پوستي مي‌شود، بسياري از ما نگران مي‌شويم و انواع صابون‌ها و کرم‌ها را به همديگر توصيه مي‌کنيم؛ سفارشي که اگر درباره صورت باشد، چه بسا حاضر به ريسک رد کردن آن نباشيم که مبادا به ظاهرمان خللي وارد شود. اينجاست که روزي چند بار به سراغ آينه مي‌رويم تا اوضاع و احوال صورتمان را رصد کنيم و مبادا با يک لک، زخم، تبخال و… در انظار حضور پيدا کنيم و خداي نکرده، غرورمان جريحه‌دار شود.

چندين نفر واسطه شده‌اند تا گزارشي در مورد اين دختر بيمار تهيه کنيم؛ از دوستان همکار رسانه‌اي تا اهالي محل و خادمين مسجد. به محضي که مي‌فهمند براي چه تماس گرفته‌ايم، حاضرند همه گونه همکاري داشته باشند. اشتياقي که شايد از لحن رويا سرچشمه گرفته باشد؛‌‌ همان زماني که تهيه گزارش روزنه‌هاي اميد را در دلش پر سو‌تر مي‌کند و مشتاقانه مي‌پرسد: «چه زماني دوباره زنگ مي‌زنيد تا کمکم کنيد؟» اينجاست که بند دلمان پاره مي‌شود که مبادا در انتقال خواسته اين جوان سرد و گرم کشيده به مسئولان ناموفق باشيم!


دختري هست که به شدت از آينه گريزان و از ديده شدن بيزار است. دختر هجده ساله شوشتري که تنها شش ماه اول زندگي‌اش به آرامش گذشته و از آن به بعد، سمت چپ صورتش را گوشت اضافه فرا گرفته است و اکنون کار به جايي رسيده که از سنگيني نگاه مردم مي‌ترسد. مي‌ترسد که به جرم ناکرده، زير ذره‌بيني قرار بگيرد که سزاوارش نيست؛ واکنش‌هايي که با ديدن تصاوير هم مي‌شود حدس زد و بيشتر جز تلخي چيزي نيست؛ خيلي‌هايمان طاقت ديدن نداريم.


از‌‌ همان آغاز بروز نشانه‌هاي بيماري، پدر و مادر رويا که نگران سلامت فرزند بودند، احتمال مي‌دادند که در آينده‌اي نزديک اين عارضه برطرف مي‌شود و بهبود مي‌يابد، ولي رويا با گذر زمان خوب نشد و اين زمان بود که بد‌ترين رنج‌ها را با خود براي او با تشديد بيماري به ارمغان آورد.


رويا مي‌گويد: آدم از خانه ماندن افسرده مي‌شود. دوست دارم بيرون بروم. مگر من دل ندارم؟ بيرون رفتن من تا سوپر سر کوچه است که مجبورم صورتم را در برخورد با آدم‌ها بپوشانم. هم سن و سالان من در اين سن ديپلم گرفته‌اند، در حالي که من هنوز سوم راهنمايي هستم. آرزو دارم عمل کنم و خوب بشوم. درس بخوانم و به دانشگاه بروم. مهندس بشوم، ورزش کنم اما… !
هرچه او بزرگتر مي‌شد، گوشت‌هاي اضافه صورتش نيز برجسته‌تر مي‌شد؛ بار اضافه‌اي که به دست و پاي رويا نيز سرايت کرد و موجب شد تا پدر کارگر، قيد مزد روزانه را بزند و با اندک پس انداز موجود، روياي کوچکش را براي درمان به اهواز ببرد.


پزشکان اميد بسياري نداشتند و با جراحي موافق نبودند، ولي پدر هر آنچه داشت، دختر کوچکي بود که نگراني آينده‌اش بود و اين گونه بود که انگشت دختر را به تيغ جراحان سپردند و نتيجه خوبي هم داشت؛ نتيجه‌اي خوشحال کننده که البته موقت بود و زمان زيادي پايدار نماند؛ نه نتيجه و نه عمر پدر زحمتکش؛ با سکته‌اي در سن ?? سالگي.

رشد عجيب گوشت‌هاي صورت رويا سلامتي او را تحت تأثير قرار داده است. پلک‌هاي چشمش به طرز عجيبي کشيده شده و دندان‌هايش نيز به خاطر آويزان بودن صورتش به شدت درد مي‌کنند. حتي يک بار نيز تا آستانه مرگ رفته و در هنگام خواب حالت خفگي به او دست داده است، اما مي‌گويد: باز خدا را شکر مي‌کنم؛ اگر فلج يا قطع نخاعي بودم، چه مي‌کردم؟


روياي پدر، بيمار ماند و روزگار سختي براي مادر تنها رقم خورد. اينجا بود که خاله‌اش به کمک مي‌آيد و سرپرستي برادر و خواهر کوچک‌تر رويا را مي‌پذيرد و دختر بيمار و مادرش به يک اتاق پناه مي‌برند؛ اتاقي محقر که از توصيف بي‌نياز است.
منبع:
پارس ناز
امتیاز دهی به مقالهبيماري بسيار وحشتناک دختر جوان ايراني
بيماري بسيار وحشتناک دختر جوان ايراني
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره بيماري بسيار وحشتناک دختر جوان ايراني نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: بيماري عجيب ، خانه نشيني ، ناراحتي‌هاي پوستي ، گوشت اضافه