مسبی
خودداري سران قوا از کشاندن اختلافات بين مردم/ تحريک احساسات مردم درجهت

خودداري سران قوا از کشاندن اختلافات بين مردم/ تحريک احساسات مردم درجهت

ویرایش: 1391/8/10
نویسنده: افشینی


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (چهارشنبه) در ديدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجويان، در سخنان مهمي با تبيين مراحل مختلف مبارزه کلان و شصت ساله ملت ايران با دولت مستکبر آمريکا و شکست هاي سلسله وار و تنزل جايگاه سياسي، اقتصادي، نظامي و اصول فکري آمريکا در مقابل پيشرفتهاي شگرف مادي و معنوي نظام اسلامي، درس هاي بزرگ اين مبارزه ادامه دار را حفظ ايستادگي و‌ بصيرت، ‌توکل بر خدا، کار و تلاش بي وقفه، و وحدت ميان مسئولان دانستند و تأکيد کردند: مسئولان بويژه سران سه قوه بايد با وظيفه شناسي و درک شرايط حساس کنوني، از هرگونه کشاندن اختلافها به ميان مردم خودداري کنند و بدانند از امروز تا روز انتخابات، هر کسي که بخواهد از احساسات مردم در جهت اختلافات استفاده کند، قطعاً به کشور خيانت کرده است.

رهبر معظم انقلاب اسلامي در اين ديدار که در آستانه سيزده آبان، «روز دانش آموز و روز ملي مبارزه با استکبار جهاني» برگزار شد، ضمن تبريک سالروز ميلاد حضرت امام هادي(ع) و همچنين عيد سعيد غدير خم، سه حادثه تاريخي روز سيزدهم آبان را مظهر ايستادگي و چهره مصمم ملت ايران براي رسيدن به هدفهاي والا خواندند و افزودند: در هر يک از حوادث تاريخي اين روز يعني تبعيد امام خميني(ره) در سال 1343، کشتار دانش آموزان بوسيله مزدوران رژيم پهلوي در سال 1357، و تسخير لانه جاسوسي در سال 1358، يک طرف قضايا، ملت ايران و امام بزرگوار هستند و در طرف ديگر دولت مستکبر آمريکا قرار دارد و اين، نشان دهنده وجود مبارزه ميان ملت ايران و دولت آمريکا است.

حضرت آيت الله خامنه اي، فهم صحيح از زمان آغاز مبارزه و مراحل مختلف آن و همچنين نتيجه مبارزه را مهم ارزيابي و خاطر نشان کردند: اين مبارزه از سال 1332 و از زمان کودتاي آمريکايي 28 مرداد آغاز شد.

ايشان با اشاره به نقش مستقيم آمريکا در راه اندازي کودتاي 28 مرداد و سرنگوني دولت مصدق، افزودند: آمريکاييها در اين ماجرا، براي منافع استکباري خود دولت مصدق را که با آنها خصومتي نداشت و حتي به آنها اعتماد کرده بود، در طرحي مشترک با انگليسي ها سرنگون و رژيم محمدرضا پهلوي را بر کشور مسلط کردند.

رهبر معظم انقلاب اسلامي حادثه قيام 15 خرداد سال 1342 را نتيجه ده سال فشار و اختناق حکومت مورد حمايت آمريکا دانستند و افزودند: در نهايت، آمريکايي ها وارد ماجرا شدند و حکومت با هدايت آنها، امام خميني(ره) را در سال 1343 تبعيد کرد و به ظاهر توانست ملت ايران را مغلوب کند اما اين غلبه واقعي نبود.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به اختناق کم سابقه حاکم بر کشور از سال 1343 به بعد و يکه تازي آمريکا در غارت و چپاول ثروت ملت ايران، تأکيد کردند: سرانجام حرکت عظيم ملت ايران به رهبري امام خميني(ره) آغاز شد و ملت ايران توانست با ايستادگي و فداکاري و گذشت از جان، ‌انقلاب اسلامي را در سال 1357 به پيروزي برساند و حکومت متکي به آمريکا را سرنگون کند.

ايشان تشکيل نظام اسلامي بعد از 25 سال مبارزه را، پيروزي ملت ايران در مرحله اول مبارزه با آمريکا خواندند و افزودند: آمريکاييها از همان ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي، شروع به معارضه و اخلال در کارها کردند که مرکز همه اين توطئه ها، سفارت سابق آمريکا در تهران يا همان لانه جاسوسي بود.


حضرت آيت الله خامنه اي در بيان دلايل پيروزي ملت ايران در مبارزه با دولت مستکبر آمريکا، به موقعيت و جايگاه نظام اسلامي اشاره کردند و افزودند: اولين دليل اين است که انقلاب اسلامي ايران در اين 34 سال، نه تنها از بين نرفت بلکه قوي تر، مستحکم تر، با عظمت تر و پُر فروغ تر شده است.

ايشان تأکيد کردند: از جمله نشانه هاي استحکام و قوت نظام اسلامي و زنده بودن انقلاب،‌ نسل جواني است که حوادث انقلاب، دوران دفاع مقدس و امام بزرگوار را نديده است اما با همان انگيزه و عزم و ايمان نسل جواني که انقلاب را بوجود آورد، در صحنه هاي مختلف کار و تلاش و علم و فناوري حضور دارد.

رهبر معظم انقلاب اسلامي عظمت روزافزون ملت ايران و شخصيت حضرت امام خميني(ره) در ميان ملتها و شناخته شدن ملت ايران در دنيا بعنوان ملتي پولادين، مقاوم و بصير را از ديگر نشانه هاي استحکام نظام اسلامي خواندند و خاطر نشان کردند: از ديگر نشانه ها، پيشرفتهاي علمي و سازندگي، بصيرت همگاني و رشد آگاهي و تأثير گذاري و ديدگاههاي نو ملت ايران در مسائل منطقه و دنيا است.

حضرت آيت الله خامنه اي پيشرفتهاي معنوي در کنار پيشرفتهاي مادي را از ديگر نشانه هاي زنده بودن انقلاب اسلامي برشمردند و با اشاره به حضور گسترده مردم بويژه جوانان در عرصه هاي معنوي، همچون دعاي عرفه، مراسم اعتکاف، شبهاي قدر و عزاداريهاي ماه محرم افزودند: شکل گيري يکي از بهترين مردم سالاري ها در ايران و مشارکتهاي عمومي در انتخابات ها از ديگر نشانه هاي پيشرفت همه جانبه ملت ايران در 34 سال گذشته است.

ايشان تاکيد کردند: اين، همان انقلابي است که آمريکاييها وعده شکست و نابودي چند ماهه آن را مي دادند اما اکنون داراي چنين جايگاه ممتازي در منطقه و جهان است.
حضرت آيت الله خامنه اي خاطر نشان کردند: يکي ديگر از اصول مورد ادعاي آنها، حمايت از حقوق بشر است در حاليکه بدترين اقدامات ضد حقوق بشري با حمايت آمريکا انجام مي‌شود و صهيونيستهايي که شصت سال به طور علني، حقوق ملت مظلوم فلسطين را پايمال کرده اند، مورد حمايت کامل دولت آمريکا هستند.
.رهبر معظم انقلاب اسلامي نتيجه اين سقوط ها را کاهش روزافزون نفوذ و قدرت آمريکا و شکست هاي پي در پي در جنگ ها و حوادث مهم منطقه خواندند و تأکيد کردند: تمام اين واقعيات نشانگر اين است که دولت مستکبر، متکبر و خودبزرگ‌بين آمريکا در اين مبارزه طولاني، در برابر ملتِ مصمم، سرافراز و مقتدر ايران شکست خورده است.

حضرت آيت الله خامنه اي، درک دلايل اين پيروزي در 34 سال گذشته و حفظ لوازم آن در ادامه مبارزه را بسيار با اهميت ارزيابي و تأکيد کردند: هنگامي که يک ملت مصمم و با عزم و اراده، در مقابل حريفي که نسبت به او توانايي هاي ظاهري علمي، رسانه اي و مالي کمتري دارد، مقاومت و به خدا توکل مي کند و از جان و مال و آبرو نيز دريغ نمي کند قطعاً در سخت ترين و بزرگ ترين مبارزه ها پيروز خواهد شد.

ايشان چالش ملت ايران با آمريکا را ادامه دار و در عين حال موجب آبديده تر شدن ملت دانستند و افزودند: در اين چالش، همواره بايد مراقب طرف مقابل بود و لحظه اي از او غفلت نکرد زيرا اگر دچار راحت طلبي و غفلت شويم شکست مي‌خوريم.حضرت آيت الله خامنه اي در بخش ديگري از بيانات‌شان غدير خم را حادثه اي اصولي خواندند که نشان دهنده توجه اسلام به امامت و ولايت بعنوان مهمترين رکن تشکيل نظام اسلامي است.

ايشان تأکيد کردند: اگر مضمون واقعي حادثه غدير، بدرستي تبيين شود، اين موضوع مي تواند وحدت آفرين باشد.


منبع: خبرگزاري فارس
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره خودداري سران قوا از کشاندن اختلافات بين مردم/ تحريک احساسات مردم درجهت نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: رهبر ، سران قوا ، تحريک احساسات