مسبی
پيام يكي از مراجع نجف به رهبر انقلاب

پيام يكي از مراجع نجف به رهبر انقلاب

ویرایش: 1391/8/10
نویسنده: شاهنگ
چت با صاحب مقاله: شاهنگ


حضرت آيت‌الله بشير نجفي از مراجع تقليد مقيم نجف اشرف در ديدار نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق از اين ديدار بسيار صميمانه استقبال كرد و از وي خواست پيام ويژه‌اش را به رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران برساند.

به گزارش آخرين نيوز به نقل از بعثه مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله بشير نجفي در اين ديدار با ابراز رضايت قلبي خود از اين نشست به حجت الاسلام والمسملين اسکندري گفتند: براي من شرف است که جنابعالي و همراهان تشريف آورديد، من نوکر شيعيان نجف هستم،حقي بر گردن من ايجاد شده که حرفي بزنم، من خيلي خوشحال شدم از توضيحات جنابعالي،از اين که زائران ايراني براي زيارت مي آيند و بهره مي برند خوشحالم.

ايشان سپس به بيان نکاتي در ارتباط با زائر واقعي و زيارت مقبول پرداخته و با ياد و خاطره اي از حضرت امام خميني(ره)ابراز داشتند: سلام خصوصي مرا به آقاي خامنه اي برسانيد.

خاطر نشان مي شود در ابتداي اين ديدار، حجت الاسلام والمسلمين اسکندري نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق، به بيان گزارشي از وضعيت حضور زائران ايران و عراق در اعتاب مقدس دو کشور پرداخت.

وي با بيان اين که با توجه به شوق و ارادت شيعيان و ايرانيان به اهلبيت(ع)، ساليانه حدود دو ميليون نفر از ايران به زيارت عتبات عاليات عراق مشرف مي شوند تاکيد کرد: کاروان زائران ما معمولا روحاني و مداح را با خود به همراه دارند و ايشان تلاش مي کنند تا با ارائه مطالبي که محتوايي مناسب دارند بهره معنوي و معرفتي بيشتري را به زائران منتقل کنند.

حجت الاسلام والمسلمين اسکندري به تعامل مناسب به عتبات مقدسه اشاره و تصريح کرد: به لطف خدا در نجف اشرف و در حرم اميرالمومنين(ع) هر روز بعد از نماز صبح برنامه سخنراني و قرائت زيارت امين الله را در کنار مرثيه سرايي براي زائران داريم، در کربلا هم صبح و شب برنامه داريم به اين ترتيب که صبح بعد از نماز در حرم سيدالشهدا زيارت عاشورا،سخنراني و مداحي داريم و شب هم در حرم حضرت ابوالفضل العباس(ع) بعد از نماز مغرب و عشا برنامه سخنراني و مداحي برقرار است.

وي با تاکيد بر اين نکته که استقبال زائران از اين جلسات بسيار شايسته است و خاطرات خوبي از اين سفر معنوي بالاخص مراسم ياد شده در وجودشان باقي مي ماند افزود: در کاظمين نيز مراسمي داريم که البته در صدد بهبودشان هستيم، ضمن اين که برنامه هاي مان براي حرم <سيد محمد> سامرا هم در حال تدوين است.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق در ادامه ضمن يادآوري برپايي قريب الوقوع کنگره اي پيرامون حضرت صاحب الزمان(عج)در کشور عراق بيان داشت: در اين ارتباط تعاملات خوبي ميان مراکز علمي و دانشگاهي دو کشور ايجاد شده و تا امروز حدود 60 مقاله علمي به دبيرخانه کنگره رسيده و مقدمات خوبي براي برگزاري کنگره فراهم شده است.

حجت الاسلام والمسلمين اسکندري از عزيمت زائران عراقي به ايران نيز سخن گفت و با ارائه آمار بيش از دوميليون نفري ايشان در قم و مشهد تاکيد کرد: حضور معنوي شيعيان دو کشور برکات و آثار اجتماعي مطلوبي خواهد داشت و انشاالله هر دو ملت کشوري پيشرفته بر اساس دستورات الهي داشته باشند.

گفتني است، اين ديدار در فضايي بسيار صميمي انجام شد و حاشيه هاي دلنشيني به همراه داشت:

*روحانيون کاروان هاي ايران مستقر در نجف هم در اين ديدار حاضر از توصيه هاي حضرت آيت الله بشير نجفي استفاده کرده و از اين بابت بسيار خرسند شدند.

*مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در نجف هم در اين ديدار حضور داشت که توسط حجت الاسلام اسکندري به آيت الله بشير نجفي معرفي شد.

*آيت الله بشير نجفي که از ديدار بسيار خرسندي نشان مي داد بارها به دليل مختصر تاخير ايجاد شده با تواضع خاصي معذرت خواستند که براي همه حاضران درس آموز بود.

*به دليل همزمان شدن اين ديدار با وقت ظهر شرعي حضار نماز خود را به امامت آيت الله بشير نجفي اقامه کردند.

*مهدي فروغي قاري بين المللي قرآن که در جمع هيئت ايراني حضور داشت در بين دو نماز به قرائت ادعيه پرداخت که با تحسين حضار مواجه شد.

*حضرت آيت الله بشير نجفي نسبت به سادات علاقه وافري از خود نشان مي داد و در مصافحه با ايشان از عبارت<پسر زهرا>استفاده مي کرد و بسيار با احترام از آنان استقبال مي کرد.

*اين مرجع تقليد در پايان ديدار خود با حجت الاسلام اسکندري براي در امان ماندن کشور ايران از شر اجانب دعا کرد.
منبع:
shahrekhabar.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره پيام يكي از مراجع نجف به رهبر انقلاب نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: مراجع نجف ، رهبر انقلاب ، آيت‌الله بشير نجفي ، مراجع تقليد مقيم نجف اشرف ، حجت الاسلام والمسلمين اسکندري ،