مسبی
طوفان سندي و اختلالات گسترده مخابراتي در 10 ايالت آمريکا

طوفان سندي و اختلالات گسترده مخابراتي در 10 ايالت آمريکا

ویرایش: 1391/8/10
نویسنده: افشینی
چت با صاحب مقاله: افشینی
به گزارش فارس به نقل از واشنگتن‌پست، بسياري از دکل هاي تلفن همراه باقي مانده هم فعلاً با استفاده از ژنراتور فعال مانده اند و ممکن است سوخت آنها قبل از راه اندازي مجدد نيروگاه هاي برق به پايان برسد.

کميسيون فدرال ارتباطات آمريکا ضمن هشدار در اين زمينه از اينکه خطوط تلفن ثابت شرايط بهتري دارند، اظهار رضايت کرده اما نکته جالب اين است که يک چهارم خطوط تلفن ثابت هم در نواحي سانحه ديده از ويرجينيا تا ماساچوست آسيب ديده و از دسترس خارج هستند.

طوفان سندي خرابي هاي گسترده اي در آمريکا به بار آورده و برق بيش از شش ميليون خانوار و نيز صاحبان مشاغل به خاطر وقوع اين توفان قطع شده است. با توجه به تداوم قطع برق مردم در شهرهاي بزرگي مثل نيويورک مجبور شده اند از ژانراتورهاي نفتي براي شارژ کردن گوشي هاي تلفن همراه خود استفاده کنند، هر چند شبکه هاي تلفن همراه نيز با اختلال مواجه هستند.

آب جاري شده بر اثر اين طوفان به بسياري از تاسيسات آي تي و ارتباطي در محله منهتن آسيب زده، برخي وب سايت هاي مشهور را از دسترس خارج کرده و شرکت هاي مخابراتي را مجبور به مسيريابي مجدد براي ترافيک بين المللي خود کرده است.

اين طوفان باعث تعطيلي اجباري بسياري از ديتاسنترهاو شرکت هاي ارائه دهنده خدمات مخابراتي شده و در حال حاضر نيز به علت نبود برق اين مراکز مجبورند با ژنراتورهاي ديزلي فعاليت کنند.

از جمله وب سايت هاي مشهوري که به خاطر طوفان سندي دچار مشکل شدند مي توان به Gawker و Huffington Post اشاره کرد. بزرگترين شرکت مخابراتي آمريکا موسوم به Verizon Communications هم به علت هجوم سيل به نيويورک مجبور شد ارائه برخي خدمات مخابراتي و اينترنتي خود را براي جلوگيري از وارد آمدن خسارت به تجهيزاتش متوقف کند.
منبع:
خبرگزاري فارس
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره طوفان سندي و اختلالات گسترده مخابراتي در 10 ايالت آمريکا نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: طوفان سندي ، اختلالات مخابراتي آمريکا