مسبی
احمدي نژاد بايد بازداشت شود

احمدي نژاد بايد بازداشت شود

ویرایش: 1391/8/10
نویسنده: شاهنگ
چت با صاحب مقاله: شاهنگ
نماينده جمهوري‌خواه مجلس نمايندگان آمريکا با ارائه پيش‌نويس يک قطعنامه، خواستار پيگرد قضايي رئيس‌جمهور ايران شد.

به نقل از پايگاه صهيونيستي «عاروتص‌شوع»، «استيو اسرائيل» نماينده جمهوري‌خواه مجلس نمايندگان آمريکا با ارائه پيش‌نويس قطعنامه‌اي به مجلس نمايندگان، خواستار صدور حکم بازداشت و تعقيب رئيس‌جمهور ايران شد.

«اسرائيل» چند سال قبل هم يکبار خواستار محاکمه رئيس‌جمهور ايران شده بود

اين خبر را پايگاه «هيل» داده و نوشته است که «اسرائيل» پيش از اين هم يکبار در ماه سپتامبر چنين اظهاراتي بيان کرده بود. وي در اين باره گفته بود: «رئيس‌جمهور احمدي‌نژاد يک رهبر مذهبي نيست که بتوان صحبت‌هاي وي را ناديده گرفت، او رهبر کشوري است که در حال ساخت تسليحات هسته‌اي است. او خواستار نابودي اسرائيل و مردم آن شده و وقوع «هلوکاست» را انکار کرده است. تحريک به کشتار عملي است ک قابل مجازات است و به جاي آنکه بار ديگر به وي فرصت صحبت در سازمان ملل داده شود، بايد او را محاکمه کرد».

در پيش‌نويس قطعنامه اسرائيل آمده است: «احمدي‌نژاد گفته است که «اسرائيل بايد محو شود» و اينکه يهوديان «ملتي ساختگي» هستند که «ديگر نبايد وجود داشته باشند». او همچنين گفته است که «رژيم‌صهيونيستي سرچشمه ميکروب‌ها و غده‌اي سرطاني است. او هلوکاست را «دروغ» دانسته و گفته است که اين «افسانه»اي است که يهوديان آن را ساخته‌اند».

در جمع‌بندي اين لايحه آمده است: «مجلس نمايندگان خواستار تعقيب و بازداشت محمود احمدي‌نژاد رئيس‌جمهور ايران به جرم تحريک براي کشتار است».
در سال‌هاي گذشته هم مواردي از بازداشت و تعقيب به جرم تحريک براي کشتار وجود داشته است. در سال 1998، «ژان پل آکايسو» شهردار شهر «تابا» در «رواندا» به دليل سخنراني که در آن خواستار نابودي «توتسي»‌ها (اقليتي در رواندا) شده بود، به جرم تحريک براي کشتار با محکوميت مواجه شد. «جئورجس راگيو» بلژيکي و «ژان کامباندا» رهبر رواندايي‌ها نيز از ديگر کساني بوده‌اند که به جرم تحريک براي کشتار به حبس محکوم شده‌اند.
علاوه بر «اسرائيل» اخيرا «ميت رامني» نامزد جمهوري‌خواهان در انتخابات رياست‌جمهوري آمريکا هم اظهاراتي مشابه بيان کرده است.
منبع:
shahrekhabar.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره احمدي نژاد بايد بازداشت شود نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: محمود احمدي‌نژاد ، نماينده جمهوري‌خواه ، نمايندگان آمريکا ، اسرائيل ، هلوکاست ، تعقيب و بازداشت محمود احمدي‌نژاد