مسبی
رامبد جوان: گفتند همسرت را به نام کوچک صدا نزن!

رامبد جوان: گفتند همسرت را به نام کوچک صدا نزن!

ویرایش: 1391/8/10
نویسنده: شاهنگ
چت با صاحب مقاله: شاهنگ
رامبد جوان گفت: همه مي‌دانند که سحر دولتشاهي همسر من است. من در برنامه همسرم را صدا مي‌کردم. از من ايراد گرفتند چرا او را به نام کوچک خوانده‌اي!
مهر، نشست تخصصي از( طنز مطبوعاتي تا طنز تلويزيوني) با حضور علي معلم و رامبد جوان و با اجرا و کارشناسي جواد طوسي در سراي روزنامه نگاران ايران برگزار شد.

رامبد جوان در اين نشست در تعريف کمدي اظهار کرد: کمدي يا شوخي را بايد از دل جدي‌ترين چيزهايي که افراد به آن باور دارند، بيرون کشيد. در اين زمينه با سه چيز مي‌توان خوب و استاندارد شوخي کرد. کمدي‌هاي جهان نيز بر همين اساس شکل مي‌گيرند.

کمدي نمي‌خواهد چيزي را تخريب کند

وي افزود: چيزهايي که در زندگي ما وجود دارند و بخش شخصي زندگي ما هستند. کمدي با اينها شکل مي‌گيرد. اصلا قضيه اين نيست که کمدي آمده که چيزي را خراب کند. يا براي سخيف کردن شکل مي‌گيرد. بلکه مي‌خواهد افراد را به اين فکر بيندازد که شايد بتوان درباره بعضي مسائل بازنگري داشت. هميشه مردم و جامعه‌اي که دچار روزمرگي شده‌اند به يک کشيده نياز دارند. کمدي به خصوصي‌ترين بخش زندگي مردم که درباره‌اش حرف نمي‌زنند و تبديل به يک بتن آرمه شده، حرف مي‌زند. مخاطب بعد از اين شايد فکر کند در يک مورد اشتباه کرده، نکند بي خودي چموش و غيرقابل انعطاف بوده است؟

اين بازيگر و کارگردان سينما و تلويزيون با اشاره به هزينه‌هاي فراواني که ساخت يک فيلم دارد، تصريح کرد: فيلمنامه‌اي را ارائه داديم که مي‌توانست يک کمدي درجه يک درباره انقلاب باشد و موقعيت جذابي بسازد. اما وزارت ارشاد با ساخت آن مخالفت کرد، با اين دليل که مي‌تواند ارجاعات امروزي داشته باشد و... گفتند بهتر است اين کار را نسازيم تا بعدا باعث نگراني کسي نشود.

مميزي سيال و بدون تعريف است

وي از سابقه سال‌ها تيزر ساختن در تلويزيون نام برد و گفت: يکي از حيرت‌انگيزترين مميزي‌ها مربوط به تبليغات تلويزيون مي‌شود. ما تيزري مي‌ساختيم که بازيگر مرد آن سبيل نازکي داشت، به ما گفتند اين سبيل زنانه است نبايد در کار باشد! در واقع مميزي پخش تعريف ندارد و سيال است و ساعت به ساعت تغيير مي‌کند!

کارگردان و مجري (گپ)ادامه داد: همه مي‌دانند که سحر دولتشاهي همسر من است. من در برنامه همسرم را صدا مي‌کردم. به نظر شما به او بگويم خانم دولتشاهي؟! از من ايراد گرفتند چرا او را به نام کوچک خوانده‌اي!؟ از آنجايي که کار را گرفته بوديم امکان تغيير اين موضوع نيز بود. اين شد که در پخش هر پنج دقيقه زيرنويس پخش مي‌کردند که رامبد جوان با حضور همسر هنرمندش سحر دولتشاهي!

وي با اشاره به موارد ديگري از مميزي‌ها، تصريح کرد: نمي‌شود براي همه يونيفرم ساخت. قالب تعيين کنيم و بگوييم همه بايد در همين قالب باشند.
منبع:
shahrekhabar.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (1 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


احمد (15:34   1391/8/15)

جيگره... کد: 34


 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره رامبد جوان: گفتند همسرت را به نام کوچک صدا نزن! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: رامبد جوان ، همسر رامبد جوان ، سحر دولتشاهي ، علي معلم ، جواد طوسي ، سينما و تلويزيون