مسبی
10 ترفند براي جلب توجه مادر زن !

10 ترفند براي جلب توجه مادر زن !

ویرایش: 1391/8/9
نویسنده: error58
شما آقايوني که ازدواج کرديد يا شما دوستاني که قصد داريد با دوران مجردي خداحافظي کنيد، خوب مي دونيد که مادرزن نقش بسزايي در تلخي و يا شيريني زندگي مشترک شما با همسرتان دارد. بطوريکه مي توان ادعا کرد که کليد داشتن يک رابطه خوب و موفق با همسرتان اين است که بتوانيد رابطه خوبي با مادر او برقرار کنيد. پس بهتر است براي اينکه بتوانيد چنين رابطه اي داشته باشيد از هر سرنخي استفاده کنيد. به دنبال هر بهانه اي باشيد تا از آن براي ايجاد چنين رابطه اي بهره ببريد و خودتان را از بلاهاي نابهنگام نجات دهيد. با هم موارد زير را مرور مي کنيم:


1. تا اندازه اي، ويژگي هاي مثبت و توانمندي هاي خود را بيان کنيد

مادرها بسيار بيشتر از دخترانشان درباره ازدواج آنها فکر و خيال بافي مي کنند و از اين رو تصورشان از داماد آينده شان بسيار فراتر از يک فرد عادي و معمولي است. در اولين ديدار با مادرزن آينده تان، بعيد نيست با سوالات زيادي در مورد مدرسه اي که در آن درس خوانده ايد، کارهايي که در زندگي تان انجام داده ايد، موفقيت هايي که به دست آورده ايد و... مواجه شويد. دروغ نگوييد اما خيلي هم فروتن نباشيد. از سوالات مادر همسرتان آزرده نشويد و در عوض با آرامش و به طور کامل و مفصل در مورد خودتان صحبت کنيد.

2. به مادرزنتان نشان دهيد که به کودکان علاقه داريد

در حضور مادرزنتان عشق و علاقه تان را به بچه ها نشان دهيد. با فرزندان خواهر يا برادر همسرتان بازي کنيد و به آنها بي توجه و بي اعتنا نمانيد. اگر هيچ بچه اي در خانواده وجود ندارد، از خانواده خود و خاطره هايي که با بچه ها داريد براي مادرزنتان تعريف کنيد. مادر همسرتان، نوه خود را قبل از اينکه به دنيا بيايد، دوست دارد و با اين رفتار شما متوجه خواهد شد که شما ظرفيت لازم براي پدري شايسته شدن را داريد.

3. به مادرزنتان يک کتاب قرض بدهيد

اغلب خانم ها اهل خواندن کتاب هستند. اگر مادرزن شما هم از اين دسته زنان است، کتابي را که تصور مي کنيد ممکن است مورد توجه او باشد به او قرض دهيد و در ملاقات هاي بعدي در مورد آن با او به گفت و گو بپردازيد، اين ترفند معجزه مي کند.

4. پيشنهاد کنيد ظرف ها را شما بشوئيد

هيچ چيز بيش از مردي که حاضر است ظرف ها را بشويد، دل مادرزن را نرم نمي کند! با اين کار به مادر زنتان نشان مي دهيد که هم مهربانيد و هم دلسوز. دادن پيشنهاد شستن ظرف ها پس از صرف شام، چه بسا راحت ترين و موثرترين راه براي برقراري ارتباط با مادرزنتان است. اگر تعارف کردند و نگذاشتند شما ظرف ها را بشوييد، دست برنداريد و اصرار کنيد يا دست کم در خشک کردن ظرف ها کمک کنيد.

5. از مادرزنتان نظر بخواهيد

مادرها عاشق اين هستند که حس کنند بچه ها هنوز به آنها نياز دارند. اگر در کاري نظر او را بخواهيد، حتي اگر تصميم خود را از قبل گرفته باشيد، مي توانيد قدم بزرگي براي برقراري يک ارتباط خوب برداريد. مطمئن باشيد که براي مادرزنتان، اجراي توصيه اش به اندازه نظرخواهي از او مهم نيست. او فقط مي خواهد احساس کند که ناديده گرفته نمي شود. نظرش را در مورد رنگ پيراهني که مي خواهيد بخريد، بپرسيد. حتي گاه در مورد مشکلاتي که با دخترش داريد از او راهنمايي بخواهيد.

6. گاهي به او تلفن کنيد

خيلي از مردها عادت به حرف زدن ندارند و تنها وقتي تلفن مي کنند که کاري جدي و مهم داشته باشند؛ اما گفتگو و خوش و بش براي زنان ضروري است و اغلب بدون هيچ دليل خاصي به هم تلفن مي کنند. زنان برخلاف مردان که هر وقت زنگ تلفن را مي شنوند اميدوارند کسي با آنها کار نداشته باشد، دوست دارند تلفني حرف بزنند. بهتر است عادت کنيد گاهي يک تلفن چنددقيقه اي به مادرزنتان بزنيد. باور کنيد از معجزه اي که اين تماس ها باعثش خواهد شد شگفت زده مي شويد.

7. خوب لباس بپوشيد

به خاطر داشته باشيد که اغلب مادرزن ها مردهايي را که خيلي مد روز لباس مي پوشند دوست ندارند. مردي که آنها دوست دارند اغلب متعلق به دوران جواني خودشان است. لازم نيست از مد افتاده و بد لباس باشيد اما در حضور مادرزنتان رسمي تر لباس بپوشيد و از پوشيدن تي شرت هاي رنگ و رو رفته و شلوارهاي جين پاره خودداري کنيد و دکمه هاي پيراهن خود را کامل ببنديد.

8. براي مادرزن خود هديه ببريد

دادن هديه، مستقيم ترين و راحت ترين راه براي به دست آوردن دل مادرزنتان است؛ به شرط آنکه هنگام هديه خريدن فکر کنيد و يکراست به سراغ گران ترين هديه نرويد. اشتباه نکنيد، با خريد يک هديه گران قيمت به جاي خوشحال کردن مادرزنتان، او را وحشت زده خواهيد کرد. با خريد عاقلانه به او ثابت کنيد مرد زندگي هستيد. هوشيار باشيد، مکالمات خود را با مادرزنتان به ياد آوريد و به کمک شناختي که از او به دست آورده ايد هديه اي بخريد که او را تحت تاثير قرار مي دهد.

9. از دست پخت او تعريف کنيد

به احتمال قريب به يقين، در بسياري از مواقعي که مادرزن خود را مي بينيد، وي در حال پخت و پز خواهد بود؛ در مهماني ها يا جشن هاي خانوادگي يا شام و ناهاري که تنها با شما و دخترش صرف خواهد کرد. به هر حال اين پخت و پز تنها تهيه غذا نيست، بلکه راهي است براي جمع کردن اعضاي خانواده دور هم و به همين دليل پختن غذا براي او معناي ويژه اي دارد. اگر شما از دستپخت او تعريف کنيد، در اين امر مهم سهم خواهيد داشت و او براي هميشه شما را به سبب اين درک متقابل دوست خواهد داشت.

10. براي مادرزنتان گل بفرستيد

اين روش، ساده، موثر و شيک است. با اين کار به او نشان خواهيد داد که چقدر مبادي آداب و مهربانيد. از هر موقعيتي براي اين کار استفاده کنيد: روز تولد، سالگرد ازدواج و روز مادر، يا حتي بدون هيچ دليل خاصي. از خريد سبدهاي آماده گل پرهيز کنيد، مادرزن ها شامه تيزي دارند و در جا خواهند فهميد که اين سبد سليقه شما نيست! يک دسته گل کوچک اما با سليقه خودتان تهيه کنيد و حتي به مادرزنتان بگوييد که انتخاب اين دسته گل کار خود شماست.منبع: گروه کاريزماسل
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره 10 ترفند براي جلب توجه مادر زن ! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: زن ، مادر زن ، ارتباط با مادر زن ، ارتباط زناشويي ، توجه مادر زن ،