مسبی
18 تاثير مهم رابطه زناشويي بر سلامتي

18 تاثير مهم رابطه زناشويي بر سلامتي

ویرایش: 1391/8/9
نویسنده: سیما5862
چت با صاحب مقاله: سیما5862

1- بهبود حس بويايي :
پس از رابطه زناشويي ترشح هورمون پرولاکتين افزايش مي يابد. اين هورمون سبب ميگردد تا سلولهاي بنيادي مغز ، نورون هاي جديدي را در پياز بويايي مغز ايجاد کنند.
2- کاهش ريسک بيماريهاي قلبي :
داشتن بيش از سه نوبت رابطه زناشويي در طول هفته ريسک ابتلا به بيماريهاي قلبي را در مردان به نصف کاهش ميدهد. رابطه زناشويي کلسترول بد خون را نيز کاهش ميدهد .
3- کاهش وزن و تناسب اندام :
يک رابطه زناشويي پرحرارت 200 کالري انرژي مي سوزاند يعني معادل 15 دقيقه دويدن بر روي دستگاه ترد ميل (دو ثابت). ضربان قلب فرد برانگيخته از لحاظ ج ن س ي از 70بار در دقيقه به 150 بار در دقيقه افزايش مي يابد. انقباضات حين رابطه زناشويي باعث تمرين و درگير شدن عضلات لگن، رانها، باسن، بازوها، گردن و قفسه سينه ميگردد. پلاسماي مني مردان حاوي هورمونهاي تحريک کننده غدد تيروئيد ميباشد که ميتواند باعث افزايش متابوليسم پايه در زنان و کاهش وزن آنان گردد.
4- افزايش توليد هورمون تستوسترون :
اين هورمون باعث محکمتر شدن عضلات و استخوانها مي گردد .
5- کاهش افسردگي :
زناني که از لحاظ زناشويي فعال بوده و شريک ج ن س ي آنان نيز از کاندوم استفاده نمي کنند ، کمتر مستعد افسردگي مي باشند. هورمون پروستاگلاندين موجود در مني مردان بوسيله دستگاه تناسلي زنان جذب گرديده و باعث تعديل هورمونهاي زنانه مي شود . مني مردان حاوي هورمونهاي استروژن و پروژسترون ميباشد که هر دوي آنها در بهبود خلق مؤثر ميباشند. زناني که در معرض مني شوهران خود قرار دارند (رابطه جنسي بدون کاندوم) شادتر ميباشند. البته حاملگي ناخواسته و عدم ابتلا به بيماريهاي مقاربتي بايستي در اولويت باشد .
6- تسکين درد :
درست قبل از ارگاسم (اوج لذت ج ن س ي) سطح هورمون اکسي توسين به 5 برابر سطح نرمال افزايش مي يابد. اين هورمون باعث ترشح آندورفين (ضد درد طبيعي بدن) گرديده و هر گونه دردي را تسکين ميدهد. رابطه زناشويي باعث ترشح هورمون استروژن نيز ميگردد که ميتواند دردهاي قاعدگي را کاهش دهد.
7- سرماخوردگي کمتر :
افرادي که 1-2 بار در هفته رابطه زناشويي دارند، سطح پادتن ايمنوگلوبين A در بدن آنها 30 درصد بيشتر ميباشد. اين امر باعث تقويت سيستم ايمني بدن ميگردد.
8- کنترل بهتر مثانه :
رابطه زناشويي تمرينات طبيعي مي باشند که باعث تقويت عضلات مثانه ميگردد .
9- دندانهاي سالم تر :
پلاسماي مني (جذب شده از مخاط مهبل) حاوي روي ، کلسيم و ديگر مواد معدني ميباشد که از پوسيدگي دندانها جلوگيري مي کند . همچنين آداب برقراري رابطه ج ن س ي ، دو شريک ج ن س ي را ملزم به رعايت اصول اوليه بهداشت از جمله مسواک زدن دندانها ميکند .
10- سلامت پروستات :
برخي اورولوژيست ها به رابطه ميان تعداد انزال و سرطان پروستات اعتقاد دارند. براي توليد مايع مني ، پروستات و کيسه مني موادي همچون روي، اسيد سيتريک و پتاسيم را از خون ميگيرند و آنها را تا 600 برابر تغليظ مي کنند. در اين بين هر عامل سرطانزاي موجود در خون نيز ممکن است به همراه اين مواد و به همين ميزان در پروستات تغليظ و انباشته گردد. رابطه زناشويي و انزال مکرر ميتواند از انباشته شدن عوامل سرطان زا در درون غده پروستات جلوگيري به عمل آورد . البته ثابت گرديده داشتن رابطه زناشويي با چندين شريک ج ن س ي به خاطر افزايش ريسک ابتلا به بيماريهاي منتقله از راه ج ن س ي ميتواند سرطان پروستات را در مردان تا 40 درصد افزايش دهد.
11- افراط در رابطه زناشويي براي زنان بي خطر است:
رابطه زناشويي باعث سفت شدن عضلات شکم و باسن و بهبود ساختار قامتي در زنان مي گردد. البته مشروط بر اينکه از بيماريهاي مقاربتي ، حاملگي ناخواسته و هرگونه استرس خبري نباشد . زنان يائسه اي که از رابطه زناشويي امتناع مي ورزند ممکن است دچار آتروفي (تحليل) مهبل و مقاربت دردناک گردند. تمام هورمونهايي که زنان يائسه به آنها نياز دارند از طريق رابطه زناشويي سالم و بدون کاندوم با شوهرانشان قابل دريافت ميباشد.
12- اما افراط در رابطه زناشويي ميتواند براي مردان دردسر آفرين باشد:
آلت تناسلي مردان ممکن است دچار خراشيدگي و يا تحريک پوستي گردد. همچنين در رابطه زناشويي خشن و طولاني مدت ، بافت آلت تناسلي مردان ميتواند دچار آسيب گردد. شل شدن آلت پس از نعوظ و انزال بي علت نيست . هنگام نعوظ آلت مرد از خون پر ميگردد اما پس از آن ديگر خوني در آلت جريان نمي يابد. براي جذب مجدد اکسيژن ، عضلات آلت بايستي شل گردند. چنانچه شما اجازه ندهيد تا آلت شل شده و استراحت کند، با اين کار عضلات آلت را از دريافت اکسيژن کافي محروم کرده ايد. در بيماري پرياپيسم (PRIAPISM) که در آن نعوظ دائمي پديد مي آيد، آلت ممکن است دچار مرگ سلولي گردد. به همين خاطر پرياپيسم يک اورژانس پزشکي محسوب ميگردد .
13- افزايش جريان خون :
رابطه زناشويي ، جريان خون به مغز و ديگر اعضاي بدن را افزايش ميدهد. بنابراين اکسيژن و مواد مغذي بيشتري به ارگانهاي بدن رسيده و مواد زايد نيز سريعتر از بدن دفع ميگردند.
14- افزايش طول عمر:
نرخ مرگ و مير در افرادي که 2 بار در هفته به ارگاسم ميرسند نصف افرادي است که در طول ماه تنها يک مرتبه ارگاسم را تجربه مي کنند .
15- افزايش سطح هورمون استروژن در زنان :
اين هورمون باعث انعطاف پذيري و لغزندگي بيشتر مهبل شده و زنان را در برابر بيماريهاي قلبي محافظت ميکند.
16- کاهش استرس و اضطراب :
رابطه زناشويي باعث بهبود کيفيت خواب ميگردد .
17- رابطه زناشويي توأم با عشق ، شفابخش و درمانگر است:
چنانچه کسي را داريد که برايتان اهميت قائل بوده و دوستتان دارد و در مقابل شما نيز براي وي اهميت قائل بوده و دوستش داريد ، از لحاظ احساسي و جسمي نيز با يکديگر صميمي باشيد ، آنوقت 3-5 برابر کمتر در معرض خطر مرگ زودرس و يا ابتلا به بيماريهاي گوناگون قرار خواهيد داشت. بخشي از آن به خاطر اثرات مثبت لمس کردن مي باشد .
18- افزايش اعتماد به نفس
منبع:
www.bitrin.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (5 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


فاطمه کایینی (10:10   1392/4/29)

خوب بود خوش حال شدم الان میدونم با همسرم جیکار کنم کد: 411رويا محمدي (10:35   1391/8/21)

خيلي ممنو ن به درد مايي كه تازه ازدواج كرديم بيشتر مي خوره کد: 82مجرد (22:21   1391/8/9)

پس نتيجه مي گيريم که تمام مجرد ها سرشون بي کلاه مي مونه
تشکر از خانم ملکي به خاطر اين مطلب مهم
و 200 امتياز کمه
اين يکي از بهترين مطالبي هست که تمام افراد بايد بدانند
کد: 10؟ (16:48   1391/8/9)

خانم ملکي 50 امتياز از امتيازاتتون کم کردم بخاطر عکسي که گذاشتيد.ميدونم خيلي بد نيست ولي خيلي هم خوب نيست.ممکنه کسي با ديدن اين عکس به گناه بيفته.به اين مسائل اهميت بديد. کد: 8مملي (13:54   1391/8/9)

اي بابا
مي گم مردم چقدر بي حالند!!!!! کد: 7


 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره 18 تاثير مهم رابطه زناشويي بر سلامتي نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: رابطه زناشويي ، ازدواج ، اغوش ، نوازش ، کاهش افسردگي ، دستگاه تناسلي ، زن و شوهر ، پروستات ، استرس