مسبی
بزرگ‌ترين دلايل سوختن فلش مموري چيست؟

بزرگ‌ترين دلايل سوختن فلش مموري چيست؟

ویرایش: 1391/8/8
نویسنده: lovelyboy7
يک کارشناس نرم‌افزار معتقد است که يکي از بزرگ‌ترين دلايل سوختن فلش مموري، وجود مشکل در پورت‌هاي usb جلوي کيس است.

يکي از بزرگ‌ترين دلايل سوختن فلش مموري، بروز مشکل در پورت‌هاي USB جلوي کيس است و بايد گفت اين پورت‌ها بايد با توجه به دفترچه مادربورد به مادربورد وصل شوند.

اما اگر فردي که کامپيوتر شخصي را اسمبل کرده به درستي پين‌هاي اين پورت را تنظيم نکرده باشد، ممکن است برق جا‌به‌جا به فلش وي وارد و باعث سوختن فلش شود. وي در ادامه به حالت Quick removal اشاره کرد و افزود: اين حالت که حالت پيش‌فرض نيز هست، براي سريع جدا کردن فلش مموري است و در اين زمان، فلش به safely remove نياز ندارد و بعد از اتمام کار مي‌توان بدون انجام هيچ کاري فلش را از کامپيوتر جدا کرد و حالت دوم نيز Better performance نام دارد و همان‌طور که از اسم اين حالت مشخص است از حالت قبلي عملکرد بهتر و پرسرعت‌تري دارد، اما در اين حالت کاربر حتما بايد قبل از جدا کردن فلش‌تان از کامپيوتر آن را Safely remove کند و گرنه احتمال سوختن و خراب شدن آن بسيار بالا مي‌رود. کاظمي در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه اگر کاربر روي گزينه better performance باشد و يک دفعه فلش را از سيستم جدا کند، فلش مي‌سوزد گفت: اين موضوع ربطي به سوختن يا نسوختن ندارد، فقط ممکن است برخي اطلاعات اضافه (به عنوان Cache) که ويندوز براي کار سريع‌تر، در هر لحظه روي فلش مي‌نويسد يا از روي آن مي‌خواند و روي درايو C مي‌نويسد، ناقص نوشته شود که البته اين هم جاي نگراني ندارد.

کاربران تا حد ممکن در کامپيوترهاي عمومي، فلش‌ را به پورت‌هاي پشت کيس بزنند، چرا که آن پورت‌ها طبيعتا توسط شرکت به مادربورد متصل شده‌اند و امن هستند.


منبع: barsam.ir
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره بزرگ‌ترين دلايل سوختن فلش مموري چيست؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: usb ، فلش مموري ، کامپيوتر ، Safely remove ، مادربورد ، اسمبل ، Quick removal ، فلش ، نرم‌افزار