مسبی
10 راهکار براي مقابله با بيکاري

10 راهکار براي مقابله با بيکاري

ویرایش: 1391/8/7
نویسنده: hht20051
اوقات فراغت گاه ناگاه براي همه افراد پيش مي آيد اما کساني که بيکار و يا درجسجوي کارند تقريبا تمام ساعات شبانه روزشان به جز زمان هايي که دنبال کارند اوقات فراغت محسوب مي شود. زماني که مي توان آن را با کارهاي مفيد مختلف پرکرد.که البته برخي ها به بدترين شکل ممکن آن را هدر مي دهند بنا به درخواست کاربران براي اينکه بتوانيد از اوقات فراغتتان بهترين استفاده را بکنيد در اين گزارش براي شما راهکارهايي داريم.

به گزارش بانکي دات آي آر، معمولا پس از اتمام تحصيلات خانم ها و يا دوره سربازي براي آقايان تا زماني که سرکار برويد زمان فراغتي پيش مي آيد که افراد درعين آنکه در جستجوي کارند زمان هاي آزاد زيادي دارند که نمي دانند با آنها چه کنند پيشنهاد هاي ما از اين قرار است:

1. غصه نخوريد و از فکر و خيال دوري کنيد

اينکه چندين ساعت از شبانه روز خودتان را صرف نگراني و غصه خوردن براي آينده تان بکنيد و در اتاقتان را ببنديد و يک گوشه زانوي غم بغل کنيد هيچ گره اي از مشکلات شما باز نمي کند.

پناه بردن به کامپيوتر و وقت گذراني در اينترنت هم به شما کمکي نمي کند جز اينکه وقتتان پر مي شود. البته به بطالت.

2. در مورد اينکه مي خواهيد بازندگيتان چه بکنيد فکرکنيد

دوري کردن از فکر و خيال به معناي بي خيالي نيست بلکه درست در همين زمان بيکاري است که بايد بيش از هر زمان ديگري به علائق خودتان فکر کنيد و به صورت کاملا معقولانه اي تصميم بگيريد که با توجه به وضعيت موجود و امکاناتي که در اختيارتان هست براي آينده تان چه کارهايي مي توانيد بکنيد.

3. هرچقدر که مي توانيد مهارتهايتان را افزايش دهيد

همه ما مي دانيم که دانشگاه ها هيچ کسي را براي ورود به دنياي کار آماده نمي کنند اما بعد از اتمام تحصيل حتما لازم نيست در شرايطي که وضع ماليتان چندان مناسب نيست به کلاس هاي جور وا جور برويد تا مهارتهايتان زياد شود.

کار آموزي هميشه بهترين راهکار است که شما را با محيط کار آشنا مي کند و شايد حتي مديران آن مجموعه را به استخدام شما در روزهاي آتي ترغيب کند.

مهم نيست که به شما پولي داده نشود تجاربي که با حضور در يک محيط کاري جدي بدست مي آوريد ثروتي است که به راحتي نمي توان روي آن قيمت گذاشت. مضاف بر اينکه در بسياري از موارد ديده شده کارفرمايان نيروهاي مورد نياز خود را از بين کار آموزان انتخاب کرده اند.

4. اگر پولداريد! به کلاس برويد

اگر خانواده شما توانايي پرداخت هزينه هاي کلاس هايتان را دارند فراگيري يک زبان خارجي به ويژه انگليسي و همچنين فن آوري هاي روزي چون کامپيوتر بسيار مفيد است. حتي اگر نتوانيد در کلاس ها حاضر شويد مي توانيد با خواندن کتاب هاي کمک آموزشي و شرکت در امتحانات سازمان فني و حرفه اي مدرک بگيريد.

5. از زندگي لذت ببريد

اگر مهارت هاي لازم را به دست بياوريد دير يا زود سرکار خواهيد رفت و سرتان شلوغ خواهد شد پس از اين تايم نهايت استفاده را ببريد و به کارها و سرگرمي هايي بپردازيد که دوستشان داريد و شايد اگر سرکار برويد کمتر بتوانيد به آنها بپردازيد.

البته آنهايي که هزينه هايشان کمتر است!

6.به خودتان برسيد

معمولا در زمان تحصيل و کار وقت زيادي براي اينکه ورزش کنيم وجود ندارد. پس از اوقات فراغتتان بهترين بهره را ببريد ورزش کنيد به سلامتي تان اهميت بدهيد به زبان ساده تر حسابي خودتان را تحويل بگيريد تغذيه سالم را در اولويت کارهايتان قرار بدهيد از پرخوري پرهيز کنيد و با خودتان مثل يک پادشاه ارزشمند برخورد کنيد.

7. دنبال کار باشيد و از هيچ فرصتي نگذريد

کار اصلي شما در زمان بيکاري دنبال کار گشتن است. از همه امکاناتتان استفاده کنيد. از سايت هاي اينترنتي معتبر،جرايد، نشريات، روزنامه ها، سايت هاي رسمي دولت و هرچه مي تواند مفيد باشد استفاده کنيد تا حتي يک آگهي استخدام مناسب را هم از دست ندهيد.

8. رزومه آماده و ارسال کنيد

يک رزومه کامل و استاندارد از اطلاعات شخصي، تحصيلي و سوابق کاريتان آماده کنيد و براي هرجا که مي توانيد ارسال کنيد. تمام تلاشتان را بکنيد که ديده شويد و به هر کسي که مي تواند در اين راه مفيد باشد اطلاع دهيد که مهارتهايتان چيست و دنبال کارهستيد.

9. دعاکنيد

از ياد خدا غافل نشويد که هم آرامش دهنده قلب هاست و هم بدون هيچ شکي راهگشاي هر امري است. اگر پارتي اي به قدرتمندي خدا داشته باشيد در هر زماني که او صلاح بداند کار شما راه خواهد افتاد. به شرط اينکه باور کنيد و به او اعتماد داشته باشيد.

10. به ديگران کمک کنيد

اگر مي خواهيد که خداوند به شما کمک کند و هرچه سريعتر سرکار برويد از زمان فراغتتان بهترين بهره را ببريد و به هرکسي که از دستتان برمي آيد کمک کنيد. از نزديکانتان شروع کنيد و اگر کمکي هم نمي کنيد لا اقل کار ديگران را چند برابر نکنيد. نگذاريد حضور شما در منزل به يک مزاحمت دائمي تبديل شود. مفيد باشيد.
منبع: شهرزاد کيافر- بانكي دات آي آر
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره 10 راهکار براي مقابله با بيکاري نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: بيكاري ، راهكار ، پيدا كردن كار ، شاغل