مسبی
تفاوت پارك كردن ماشين در خانم ها و آقايان!

تفاوت پارك كردن ماشين در خانم ها و آقايان!

ویرایش: 1391/8/5
نویسنده: miluner2008
چت با صاحب مقاله: miluner2008
دوربين‌هاي مداربسته در پارکينگ‌هاي انگلستان نشان مي‌دهند زن‌ها بهتر از مردها پارک مي‌کنند. يک کليشه قديمي، که شايد طول عمر آن به اندازه طول عمر خود اتومبيل باشد، مي‌گويد زن‌ها نمي‌توانند اتومبيل را به درستي پارک کنند.
شايد شما هم جوک‌هايي در رابطه با اين موضوع شنيده باشيد. اما نتايج يک تحقيق نشان مي‌دهد که اين ايده کاملاً نادرست است و زنان حتي از مردها هم بهتر مي‌توانند اتومبيل‌شان را پارک کنند.

اين تحقيق نشان مي‌دهد که راننده‌هاي زن در راندن اتومبيل به داخل يک فضاي پارک، مهارت بيش‌تري دارند. دوربين‌ مخفي‌هاي مداربسته‌ در بريتانيا نشان مي‌دهند که ممکن است زن‌ها زمان بيش‌تري را صرف پارک کردن اتومبيل‌شان بکنند، اما بسيار بيش‌تر از مردان در پارک کردن در يک فضاي کوچک موفقند. اين تحقيق يکي از کلي‌ترين تحقيقاتي است که در زمينه‌ تفاوت‌هاي رانندگي زنان و مردان صورت گرفته و هفت مؤلفه کليدي را در مورد پارک کردن زنان و مردان، مقايسه کرده است.

زن‌ها در يافتن جاي پارک، آماده شدن براي حرکت به داخل جاي پارک و دنده عقب حرکت کردن به داخل فضاي پارک موفق‌ترند، در حالي که مرد‌ها در حرکت دنده جلو به داخل فضاي پارک موفق‌ترند و حرکات کمتري براي اصلاح موقعيت اتومبيل‌شان در جاي پارک انجام مي‌دهند. اما اگر تمام مؤلفه‌ها را کنار هم بگذاريم، زن‌ها با امتياز 13.4 از 20، از مردها با امتياز 12.3 از 20، عمل‌کرد بهتري در پارک کردن اتومبيل دارند. نيل بيسون، يک مربي رانندگي با تجربه است که نتايج اين تحقيق را حيرت انگيز مي‌داند.

او مي‌گويد: «بنا به تجربه‌اي که دارم، مردها هميشه آموزنده‌هاي بهتري هستند و در تمرين‌هاي رانندگي بهتر عمل مي‌کنند. اما اين امکان وجود دارد که زن‌ها در دريافت اطلاعات بهتر عمل کنند. به نظر مي‌رسد نتايج اين تحقيق اين اسطوره را که مردها نسبت به فضا آگاهي بهتري دارند، رد مي‌کند. اين به ما نشان مي‌دهد که وقتي پاي پارک کردن اتومبيل در ميان است، بايد احترام بيش‌تري به راننده‌هاي زن بگذاريم.
داده‌هاي علمي دروغ نمي‌گويند.» اين مطالعه را يک تيم تحقيقاتي با استفاده از فيلم‌هاي دوربين‌هاي مدار بسته و بررسي 2500 راننده در 700 پارکينگ بريتانيا و در طي يک مدت يک ماهه انجام شده است. در اين تحقيق جنبه‌هاي مختلف پارک کردن هر شخص معلوم شد و وارد يک جدول نهايي شد تا «کيفيت پارک کردن» براي هر کدام از دو جنسيت مشخص شود.

اولين مولفه مربوط به پيدا کردن جاي پارک بود. محققان دريافتند که کم‌طاقتي مردها باعث مي‌شود که با سرعت بيش‌تري در يک پارکينگ حرکت کنن و جاي پارک‌هاي خالي را از دست بدهند.

ولي حرکت آهسته‌تر رانندگان زن باعث مي‌شود که فضاهاي خالي را سريع‌تر پيدا کنند و اگر راننده‌ ديگري در حال ترک کردن پارکينگ است، به سرعت متوجه شوند. بيش از سه چهارم زنان در جاگيري پيش از حرکت به جاي پارک موفق عمل مي‌کنند، در حالي که نيمي از مردان در اين حرکت مهارت دارند.

همچنين 39 درصد راننده‌هاي زن، حرکت دنده عقب به داخل جاي پارک را درست انجام مي‌دهند در حالي که اين رقم براي مردها 28 درصد است. در مقابل مردها بسيار سريع‌تر از زن‌ها عمل پارک کردن را انجام مي‌دهند. در اين مطالعه معلوم شد که يک راننده مرد به طور متوسط 16 ثانيه طول مي‌کشد تا اتومبيلش را به طور کامل پارک کند، در حالي که اين ميزان براي يک راننده زن 21 ثانيه است. شما چه فکر مي‌کنيد؟ آيا خودتان را راننده‌ ماهري مي‌دانيد؟ آيا خودتان را در پارک کردن اتومبيل، ماهرتر از جنس مخالف مي‌دانيد؟
منبع:
lovedoni.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره تفاوت پارك كردن ماشين در خانم ها و آقايان! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: آموزش رانندگي ، پارك كردن ماشين ، پارك دوبل ، رانندگي خانم ها