مسبی
کلاس درس انيشتين

کلاس درس انيشتين

ویرایش: 1391/8/5
نویسنده: miluner2008
پندهاي در گونه ي انيشتين

اگر خواهان رسيدن به قله هاي موفقيت و خواسته هاي واقعي تان هستيد حتماً نکته هايي را که در زير آمده جدي بگيريد:

?) کنجکاوي را دنبال کنيد:من هيچ استعداد خاصي ندارم. فقط عاشق کنجکاوي هستم».چگونه کنجکاوي خودتان را تحريک مي کنيد؟ من کنجکاو هستم، مثلا براي پيدا کردن علت اينکه چگونه يک شخص موفق است و شخص ديگري شکست مي خورد. به همين دليل است که من سال ها وقت صرف مطالعه موفقيت کرده ام شما بيشتر در چه مورد کنجکاو هستيد؟پيگيري کنجکاوي شما رازي است براي رسيدن به موفقيت.

?) پشتکار گرانبها است:من هوش خوبي ندارم، فقط روي مشکلات زمان زيادي مي گذارم».تمام ارزش تمبر پستي توانايي آن به چسبيدن به چيزي است تا زماني که آن را برساند. پس مانند تمبر پستي باشيد و مسابقه اي که شروع کرده ايد را به پايان برسانيد. با پشتکار مي توانيد بهتر به مقصد برسيد.

?) تمرکز بر حال: پدرم به من مي گفت نمي تواني در يک زمان بر ? اسب سوار شوي. من دوست داشتم بگويم تو مي تواني هر چيزي را انجام بدهي اما نه همه چيز. ياد بگيريد که در حال باشيد و تمام حواستان را بدهيد به کاري که در حال حاضر انجام مي دهيد. انرژي متمرکز، توان افراد است، و اين تفاوت پيروزي و شکست است.

4) تخيل قدرتمند است تخيل همه چيز است: مي تواند باعث جذاب شدن زندگي شود. تخيل به مراتب از دانش مهم تر استآيا شما از تخيلات روزانه استفاده مي کنيد؟ تخيل پيش درآمد تمام داشته هاي شما در آينده است. نشانه واقعي هوش دانش نيست، تخيل است. آيا شما هر روز ماهيچه هاي تخيل تان را تمرين مي دهيد؟ اجازه ندهيد چيزهاي قدرتمندي مثل تخيل به حالت سکون دربيايند.

?) اشتباه کردن:کسي که هيچ وقت اشتباه نمي کند هيچ وقت هم چيز جديد ياد نمي گيرد.هرگز از اشتباه کردن نترسيد چون اشتباه شکست نيست. اشتباهات شما را بهتر، زيرک تر و سريع تر مي کنند، اگر شما از آنها استفاده مناسب کنيد.قدرتي که منجر به اشتباه مي شود را کشف کنيد. من اين را قبلاً گفته ام و اکنون هم مي گويم، اگر مي خواهيد به موفقيت برسيد اشتباهاتي که مرتکب مي شويد را ? برابر کنيد.

?)زندگي در لحظه:من هيچ موقع در مورد آينده فکر نمي کنم، خودش بزودي خواهد آمد.تنها راه درست آينده شما اين است که در همين لحظه باشيد. شما زمان حال را با ديروز يا فردا نمي توانيد عوض کنيد. بنابراين اين از اهميت فوق العاده برخوردار است که شما تمام تلاش خود را به زمان جاري اختصاص دهيد. اين تنها زماني است که اهميت دارد، اين تنها زماني است که وجود دارد.

?) ارزش خلق:سعي نکنيد موفق شويد، بلکه سعي کنيد با ارزش شويد.وقت خود را به تلاش براي موفق شدن هدر ندهيد بلکه وقت خود راصرف ايجاد ارزش کنيد. اگر شما با ارزش باشيد، موفقيت را جذب مي کنيد. استعدادها و موهبت هايي که داريد را کشف کنيد. بياموزيد چگونه آن استعدادها و موهبت هاي الهي را در راهي استفاده کنيد که براي ديگران مفيد باشد. تلاش کنيد تا با ارزش شويد و موفقيت شما را تعقيب خواهد کرد.

?) انتظار نتايج متفاوت نداشته باشيد:«ديوانگي يعني انجام کاري دوباره و دوباره و انتظار نتايج متفاوت داشتن».نمي توانيد کاري را هر روز انجام دهيد و انتظار نتايج متفاوت داشته باشيد، به عبارت ديگر، نمي توانيد هميشه کار يکساني (کارهاي روزمره) را انجام دهيد و انتظار داشته باشيد متفاوت به نظر برسيد. براي اينکه زندگي تان تغيير کند، بايد خودتان را تا سرحد تغيير افکار و اعمالتان متفاوت کنيد، که متعاقبا زندگي تان تغيير خواهد کرد

?)دانش از تجربه مي آيد:«اطلاعات به معناي دانش نيست. تنها منبع دانش تجربه است».دانش از تجربه مي آيد. شما مي توانيد درباره انجام يک کار بحث کنيد، اما اين بحث فقط دانش فلسفي از اين کار به شما مي دهد. شما بايد اين کار را تجربه کنيد تا از آن آگاهي پيدا کنيد. تکليف چيست؟ دنبال کسب تجربه باشيد! وقت خودتان را صرف ياد گرفتن اطلاعات اضافي نکنيد. دست بکار شويد و دنبال کسب تجربه باشيد

??) اول قوانين را ياد بگيريد بعد بهتر بازي کنيد:اگر شما قوانين بازي را ياد بگيريد از هر کس ديگر بهتر بازي خواهيد کرد.دو گام هست که شما بايد انجام بدهيد اولين گام اينکه شما بايد قوانين بازي که مي کنيد را ياد بگيريد، اين يک امر حياتي است. گام دوم هم اينکه شما بايد بازي را از هر فرد ديگري بهتر انجام بدهيد اگر شما بتوانيد اين دو گام را حساب شده انجام دهيد موفقيت از آن شما خواهد بود.


منبع: lovedoni.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره کلاس درس انيشتين نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: انيشتين ، پندهاي طلايي ، پندهاي طلايي انيشتين ، پندهاي در گونه انيشتين ، نصيحت انيشتين ، جملات انيشتين