مسبی
جزييات تصادف مرگبار دانش آموزان بروجني

جزييات تصادف مرگبار دانش آموزان بروجني

ویرایش: 1391/8/2
نویسنده: محمد ای ام

روايتي از آخرين دقايق دانش آموزان بروجني

مشاور تحصيلي کاروان راهيان نور دانش‌آموزان بروجني که پس از حادثه هنوز در بيمارستان گلستان اهواز به سر مي‌برد، گفت: اتوبوس ما مشکل فني داشت و به همه مسئولان کاروان اطلاع داديم؛ تنها به خواجه حافظ شيرازي نگفتيم که اتوبوس مشکل دارد.

اسماعيل پاک‌روان که در همه مسير کاروان کنار دست راننده اتوبوس نشسته بود و از وضعيت اتوبوس و مشکل آن به خوبي مطلع بود، در تشريح حادثه واژگوني اتوبوس اظهار کرد: اتوبوس از همان ابتداي مسير حرکت خاموش مي‌شد و راننده مي‌گفت که اتوبوس خطاي کامپيوتري دارد و با خاموش و روشن شدن ري‌ست مي‌شود. صاحب ماشين 10 روز است که اتوبوس را خريده است و مي‌گفت اتوبوس هيچ مشکل فني ندارد ولي اتوبوس نقص فني داشت و چندين بار در مسير خاموش مي‌شد.

وي افزود: در اهواز پس از بررسي مشکل اتوبوس گفتند که ترمز آن مشکل دارد و شيلنگ ترمز فشار را تحمل نمي‌کند. پس از آن مشکل ترمز کمتر شد و تنها مشکل خاموش و روشن اتوبوس را داشتيم. در بازگشت در سد کارون سه براي شام توقف کرديم و پس از آن حرکت کرديم که اتوبوس در مسير حرکت در سربالايي کاملا مي‌ايستاد و در باند خود خاموش مي‌شد.

پاک‌روان گفت: من با خانواده‌ام تماس گرفتم و گفتم که گمان نکنم سالم به خانه برسم. اتوبوس خراب بود و قضيه جدي شده بود. پس از آن اتوبوس حرکت مي‌کرد و در دست‌انداز اول راننده گفت اتوبوس ترمز ندارد؛ سرعت اتوبوس 35 کيلومتر بود و مشکل ترمز اتوبوس از ريتارد آن بود که کار نمي‌کرد.

با از کار افتادن ريتارد سرعت اتوبوس خود به خود بالا مي‌رفت و راننده حداقل 20 تريلر را به صورت شاخ به شاخ رد کرد. در حال حرکت اتوبوس همه دانش‌آموزان جيغ مي‌زدند و راننده ماشين‌هاي روبه‌رو را يکي يکي رد مي‌کرد.

وي افزود: با همراهي مدير دبيرستان به سراغ دانش‌آموزان رفتم و به آنها گفتيم که صلوات بفرستند و ذکر بگويند که ناگهان اتوبوس در يکي از پيچ‌ها واژگون شد. در آن موقع دانش آموزان در گروه‌هاي سه و چهار نفره نشسته و کمربندها را بسته بودند. و بعد.....

وضعيت جسماني مشاور تحصيلي کاروان بهبود يافته و مرخص مي‌شود. درجه هوشياري مريم باباخانيان، يکي از دانش‌آموزان مجروح حادثه نيز هنوز پنج است و وضعيت او تغييري نکرده است.

مرضيه اماني و محدثه زمان‌پور نيز روز گذشته پس از مرخص شدن، اهواز را ترک کرده‌اند و ساير مجروحان نيز در بخش‌هاي بيمارستان گلستان اهواز بستري هستند.


منبع : ايسنا


منبع:

http://www.parsclubs.com/thread-76754-post-6081956.html#pid6081956

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره جزييات تصادف مرگبار دانش آموزان بروجني نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: جزييات ، تصادف ، مرگبار ، دانش آموزان ، بروجني ، راهيان ، نور