مسبی
کاري که باعث مي شود شما چپ دست بشويد!؟

کاري که باعث مي شود شما چپ دست بشويد!؟

ویرایش: 1391/8/1

کاري که باعث مي شود شما چپ دست بشويد!؟
قرار دادن يک آهن‌رباي قوي روي سر باعث مي‌شود تا شما به طور موقت چپ دست شويد.
در يک تحقيق عجيب، دانشمندان متوجه شدند در صورتي که سر انسان در يک ميدان مغناطيسي قدرتمند قرار بگيرد به طور موقت باعث مي‌شود که آن‌ها از دست ديگر خودشان براي انجام کارها استفاده کنند. البته اين اثر فقط تا زماني باقي مي‌ماند که سر آن‌ها در معرض ميدان مغناطيسي باشد و بعد از آن دوباره همه چيز به حالت عادي باز مي‌گردد.
اوايل سال جاري نيز مطالعاتي انجام شده بود که نشان مي‌داد استفاده از روشي موسوم به آهنربا درماني باعث مي‌شود شيوه قضاوت شما تغيير پيدا کرده و عاقلانه‌تر در مورد مسائل گوناگون فکر کنيد.
در آخرين تحقيق، دانشمندان بررسي کردند که مغز انسان چگونه تصميم مي‌گيرد که از کدام دست استفاده کند. در اين مطالعات محققان دانشگاه کاليفرنيا در برکلي از راست‌دست‌ها خواستند تا دست خود را به سمت اشيا روي ميز دراز کرده و آن‌ها بردارند. سپس سر اين افراد در معرض يک ميدان مغناطيسي قوي قرار گرفت و دوباره آزمايش تکرار شد. اين ميدان مغناطيسي در قسمت‌هاي کوچکي از جمجمه اعمال مي‌شود و باعث رد شدن جريان‌هاي ضعيف الکتريکي از مغز مي‌شد.
در اين تحقيقات مشخص شد زماني که آهنربا در سمت چپ مغز قرار مي‌گيرد، انسان‌ها بيش‌تر از دست چپ خود استفاده مي‌کنند. اما قرار دادن آهنربا در سمت راست سر هيچ تغييري در عملکرد انسان‌ها به وجود نمي‌آورد.
دکتر فلاويو اوليويرا که اين تحقيقات را انجام داده است در اين باره گفت: ما متوجه شديم که با تهييج مغز با کمک آهن‌ربا مي‌توان انسان‌ها را وادار کرد به شکل ديگري در مورد انتخاب‌هاي خود تصميم گيري کنند.


منبع: tehrankids.com
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره کاري که باعث مي شود شما چپ دست بشويد!؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: آهن‌ربا ، ميدان مغناطيسي ، چپ دست ، مغز