مسبی
سوني تعطيلي يک کارخانه و اخراج دو هزار کارمند

سوني تعطيلي يک کارخانه و اخراج دو هزار کارمند

ویرایش: 1391/8/4
نویسنده: محمد ای ام
اگر به خاطر داشته باشيد مديرعامل جديد سوني پيش‌تر از اخراج ده هزار نفر از کارکنان اين شرکت تا مارس دو هزار و سيزده خبر داده بود. امروز صبح هم اين شرکت رسما برنامه خود براي اخراج دو هزار نفر از کارکنانش تا پايان سال جاري را اعلام کرد. اين تعداد را مي توان معادل بيست درصد از کارمندتان دفتر مرکزي سوني و يا بيست درصد از افراد شاغل در بخش سرگرمي هاي خانگي و صنعت صوتي اين شرکت دانست.
علاوه بر اين سوني از تعطيلي يکي از کارخانه هاي خود در مينوکامو ژاپن سخن گفت که حدود هشتصد و چهل نفر از دو هزار کارکنان اخراجي را شامل مي شود. اين کارخانه در حال حاضر مشغول توليد محصولاتي همچون لنزهاي قابل تعويض دوربين هاي DSLR، جعبه لنز و تلفن است. قرار است فراهم نمودن بخشي از اين محصولات بر عهده ديگر کارخانه هاي سوني در ژاپن گذارده شود. اما به گفته سوني قرار است توليد برخي قطعات موبايل هاي معمولي که در اين کارخانه صورت مي گرفت، متوقف شود تا اين شرکت بتواند بر روي اسمارت فون هاي گرانقيمت سرمايه گذاري بيشتري انجام دهد.
به نظر مي رسد که سوني با اين برنامه تعديل نيرو قصد دارد 379 ميليون دلار در هزينه هاي ثابت ساليانه اش صرفه جويي کند. البته پيش بيني مي شود که اين کاهش نيرو تاثيري در گزارش مالي امسال اين شرکت نداشته باشد و بايد منتظر نشانه هاي آن در گزارش هاي دوهزار و سيزده باشيم.
نقشه راه جديد سوني از سال گذشته و با زيان تاريخي 537 ميليارد دلاري اين شرکت آغاز گرديد و برنامه هاي اين چنيني هم جزئي از آن هستند. آيا اژدهاي پير مي تواند با چنين کارهايي جاني تازه بيابد؟ يا بايد منتظر سرنوشتي همچون کداک براي آن باشيم؟


منبع:

http://www.parsclubs.com

امتیاز دهی به مقاله
سوني تعطيلي يک کارخانه و اخراج دو هزار کارمند
سوني تعطيلي يک کارخانه و اخراج دو هزار کارمند
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره سوني تعطيلي يک کارخانه و اخراج دو هزار کارمند نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: سوني ، تعطيلي ، يک ، کارخانه ، اخراج ، کارمند