مسبی
آموزش ازدواج به مدرسه ها هم  رسيد

آموزش ازدواج به مدرسه ها هم رسيد

ویرایش: 1391/7/28
نویسنده: امیرمارکت
براي آگاهي نوجوانان در مورد تغيير و تحولات جسماني، رواني و اجتماعي دوران بلوغ و براي آماده سازي آنان در زمينه ازدواج مناسب بسته آموزشي طراحي شده است.
سن ازدواج بايد مبتني بر سه اصل بلوغ جسماني، بلوغ رواني و بلوغ اجتماعي باشد. منظور از بلوغ جسماني دوران توانمندي فرد از نظر توليد مثل است كه براي دختران از حدود سنين 12 تا 14 سالگي و در پسران از حدود 14 تا 16 سالگي شروع مي‌شود. بلوغ رواني، عنواني است كه روان‌پزشكان از آن تحت عنوان رشد شخصيت نام مي‌برند. از لحاظ حقوقي نيز بلوغ رواني با عنوان رشد شناخته مي‌شود. اما اختلافي که ما با حقوقدانان در اين زمينه داريم اين است که حقوقدان‌ها به حداقل كفايت مي‌كنند و معتقدند فقط كافي است فرد توان تشخيص مصالح خود را داشته باشد ولي عقيده روان‌پزشكان و اصولا مكاتب روان‌شناختي بر اين است كه فرد بايد از لحاظ شخصيتي، توانمندي، پختگي و رشد به مرحله‌اي برسد كه نه تنها نسبت به خود شناخت كافي پيدا ‌کند و بتواند مصالح خود را تشخيص بدهد بلكه نسبت به فردي كه در نظر دارد با او ازدواج كند نيز شناخت كافي به‌دست آورد.
به گزارش خبرآنلاين مريم مجتهدزاده رييس مرکز امور زنان و خانواده نهاد رياست جمهوري در نشست خبري طرح مطلع مهر گفت: هدف پنج ساله اين برنامه تدوين بسته و اجراي آن در 50 هزار مدرسه راهنمايي و دبيرستان سراسر کشور است.وي افزود: بسته آموزشي که در سال 91 طراحي شده است در سال 92 در 5000 مدرسه و در هر يک از سالهاي 93 تا 95 در 15 هزار مدرسه ارائه مي‌شود.
مجتهدزاده مي گويد: طرح دانش آموزي طليعه در سال 91 براي 10 هزار دانش‌آموز به اجرا درآمده است و علاوه بر آن طرح طلوع مخصوص دانشجويان را اجرايي مي‌کنيم.
مجتهدزاده يکي ديگر از برنامه‌هاي راهبردي مرکز امور زنان و خانواده رياست جمهوري را تدوين و اجراي بسته آموزشي جذاب در رسانه‌هاي مورد توجه جوانان اعلام کرد و گفت : اين برنامه به منظور ارتقاي آگاهي و مهارت جوانان در زمينه اهميت ازدواج بهنگام، پايدار و ساده بر مبناي سبک زندگي اسلامي – ايراني با تاکيد بر مهارت‌هاي ارتباطي بين زوجين، تعادل بين نقش‌هاي رواني – اجتماعي و مسئوليت‌هاي خانوادگي و ... تهيه شده است و در اين جهت قرار است پنج سريال، 10 فيلم، 200 برنامه تبليغي کوتاه، يک سايت تبليغي و کاربردي تهيه شود.
رييس مرکز امور زنان و خانواده نهاد رياست جمهوري در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود به يکي از برنامه‌هاي کوتاه مدت مرکز به عنوان «طوبي» اشاره و عنوان کرد: برنامه ميان مدت ما عملياتي شدن ماده 230 قانون اساسي بود که بر مبناي آن 14 سند تنظيم شد و علاوه بر آن در زمينه تحکيم خانواده نيز برنامه‌هايي در سه زمينه کوتاه مدت، بلند مدت و ميان مدت در نظر گرفته شده است.
رييس مرکز امور زنان و خانواده نهاد رياست جمهوري با بيان اينکه يکي از برنامه‌هاي بلند مدت ما برنامه‌هاي اقتصادي براي زنان است، گفت: يکي از برنامه‌هاي مرکز مربوط به وضعيت معيشت زنان و چگونگي تامين بيمه‌هاي اجتماعي زنان است.


منبع:

http://www.khabaronline.ir/

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره آموزش ازدواج به مدرسه ها هم رسيد نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: سالم سازي رواني ، سلامت بهداشت رواني ، روابط جنسي خطرناك ، بارداري ، ازدواج در سن كم ؛ اعتياد جنسي ؛ بيماري جنسي ؛ روابط نامشروع ، صيغه ؛ ازدواج موقت ؛ مدرسه دخترانه ، دبيرستان