مسبی
تهيه محلول تميز‌کننده مانيتور ارزان و کارا در منزل

تهيه محلول تميز‌کننده مانيتور ارزان و کارا در منزل

ویرایش: 1391/8/2
نویسنده: وهیار
هفته گذشته، مقاله‌اي در زوميت منتشر شد که شما را با نحوه تميزکردن صفحه‌نمايش تلويزيون آشنا نمود. اگر مايليد کمي‌ اقتصادي عمل کنيد، مي‌توانيد تميز‌کننده مانتيور و صفحه‌نمايش را خودتان در منزل بسازيد. براي آشنايي با روش ساخت تميزکننده مانتيور با زوميت همراه باشيد.

هرچند ممکن است اين مسأله کاملاً عمومي‌ نباشد اما يکي از بيشترين هزينه‌هاي انجام شده توسط کاربران دستگاه‌هاي الکترونيکي، تهيه مواد تميزکننده است. چرا؟ چون کاربران از آن‌ها براي تميز کردن تلفن‌همراه، صفحه‌نمايش رايانه، کيبورد و يا ماوس استفاده مي‌کنند. موادي که قسمت اعظم آن از آب و الکل تهيه شده است.

با صرف هزينه اي بسيار کم، شما مي‌توانيد مقدار زيادي تميز‌کننده صفحه‌نمايش مؤثر و قدرتمند در منزل تهيه کنيد و با تقسيم آن، تميزکننده را در منزل، محل‌کار و يا سفر به کار بگيريد.

آنچه شما براي ساخت تميز‌کننده به آن نياز داريد به شرح زير است:
225 گرم الکل ايزوپروپيل 70 درصد (الکل مالشي)
225 سي‌سي آب مقطر
يک بطري کوچک اسپري خالي
وسايل اضافه مانند ماژيک و کاغذ براي ليبل‌گذاري


نکته اصلي در ساخت تميز‌کننده خانگي، استفاده از آب‌ مقطر است. استفاده از آب‌هاي غير خالص (غير مقطر) باعث مي‌شود که بعضي املاح و پس‌ماندهاي معدني آب بر روي صفحه نمايش باقي بمانند.

ساخت تميز‌کننده بسيار آسان است. مقداري از الکل را با مقداري مشخص از آب مقطر در بطري بريزيد، آنرا به خوبي تکان دهيد و سپس تميز‌کننده آماده استفاده است.

يک راهکار: اگر به الکل ايزوپروپيل دسترسي نداريد، مي‌توانيد از سرکه معمولي استفاده کنيد. لطفاً توجه داشته باشيد که محلول تميز‌کننده با سرکه، آنچنان بوي مطبوعي ندارد و زمان زيادتري نيز براي خشک‌شدن آن از روي صفحه‌نمايش لازم است.

اگر هر دو‌ ترکيب را ساختيد، حتماً بر روي آن‌ها علامت‌گذاري کنيد تا از يکديگر مشخص باشند.

نکته: حتماً قبل از استفاده از اين‌ ترکيب در مورد استفاده از الکل اطلاعات کسب کنيد چرا که بعضي از توليدکنندگان در مورد مصرف زياد الکل در محلول‌ها براي چربي‌زدايي هشدار داده‌اند. در صورت لزوم، تنها از آب مقطر استفاده کنيد و براي پاک کردن لکه‌هاي سمج از‌ ترکيب الکل معمولي و آب استفاده نماييد.


منبع:

http://www.zoomit.ir

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره تهيه محلول تميز‌کننده مانيتور ارزان و کارا در منزل نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: تهيه محلول تميز‌کننده ، مانيتور ، ارزان و کارا ، در منزل