مسبی
هشدار ! به زنان باردار

هشدار ! به زنان باردار

ویرایش: 1391/7/28
نویسنده: سیما5862
زنان با ورود به مرحله بارداري، ممکن است اينطور احساس کنند که غذايي که ميخورند براي دو نفر کافي نيست و از اين رو به سمت غذا خوردن بيشتر رو بياورند.
اين دقيقا همان هشداري است که کارشناسان به زنان باردار ميدهند و آنها را از غذا خوردن زياد منع ميکنند چرا که بر اساس نتايج يک مطالعه جديد، زياد غذا خوردن زنان باردار را در معرض خطر ابتلا به چاقي در درازمدت قرار ميدهد.
علاوه بر آن، وزن اضافه‌اي که زنان در طول دوره بارداري کسب ميکنند ميتواند مادر و فرزند را در معرض بيماريهاي ديگر از جمله ابتلا به فشار خون در سالهاي بعدي زندگي قرار دهد.
متخصصان در اين رابطه به زنان باردار توصيه ميکنند حتما مراقب وزنشان در طول دوره بارداري باشند. آنها توصيه ميکنند که در شش ماه اول بارداري انرژي دريافتي روزانه مادران از مقدار 1940 کالري تجاوز نکند
ولي در سه ماهه پاياني ميتوانند 200 کالري در روز بيش از اين مقدار به دست بياورند که ميتوان آن را به ميزان دو قطعه نان تست و کره در نظر گرفت.
مطالعات صورت گرفته نشان داده است زناني که بيش از ميزان توصيه شده، در طول دوره بارداري وزن اضافه کرده‌اند، علاوه بر آن که زايمان سخت‌تري داشته اند، طي 16 سال بعد از آن تقريبا سه برابر بيشتر از سايرين با چاقي و بيماري هاي ناشي از آن درگير بوده‌اند.


منبع: چه خبر انلاين
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره هشدار ! به زنان باردار نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: بارداري ، چاقي ، رژيم غذايي ، حاملگي ، پرخوري ، کالري ، مادران باردار