مسبی
10 مورد از عجيب‌ترين اکتشافات سرويس‌هاي Earth و Maps گوگل

10 مورد از عجيب‌ترين اکتشافات سرويس‌هاي Earth و Maps گوگل

ویرایش: 1391/8/2
نویسنده: وهیار
روزي روزگاري کاشفان و دريانوردان مدتهاي مديدي را در درياها به کشتيراني مي‌پرداختند تا شايد گستره‌ي نقشه‌هاي آن روزگاران را وسعتي ببخشند و تازه‌هاي نايافته‌اي را براي پادشاهان خود به ارمغان ببرند. در همين راستا بود که ماژلان‌ها و کريستف کلمب‌ها جانفشاني کردند. اما امروزه ما در خانه گرم و نرم‌مان مي‌نشينيم و به مدد گوگل، همه ي دنيا را مي‌کاويم. گاه در اين کندوکاو‌هاي ديجيتالي مي‌توان به نقاط جالبي بر روي کره زمين رسيد که شايان تامل و توجهي بيشتر هستند. در اين مقاله 10 مورد از اکتشافات بسيار جالب بشر، که از طريق دو سرويس محبوب Maps و Earth گوگل به آنها دست يافته را معرفي مي‌نماييم

به تازگي ربکا مور، مدير بخش اطلاع‌رساني گوگل ارث در مصاحبه‌اي با سايت فناوري Mashable در اجلاس شبکه‌هاي اجتماعي خوب 2012 به بحث پيرامون توانايي‌هاي اين ابزار پرداخته است. اين بخش از گوگل حاوي بيش از 80 ميليون کيلومتر داده مربوط به راه‌هاي سرتاسر جهان، چهارچوب‌هاي سه بعدي و بيش از 20 پتابايت تصاوير ماهواره‌اي است.
اکنون هزاران نفر در سراسر جهان چشم به اين تصاوير مي‌دوزند تا شايد بتوانند جنبه‌هاي مخفي تازه‌اي از جغرافياي جهاني را رمزگشايي کنند. جالب اينجاست که اين تلاش‌ها بي پاداش نمانده و رمز و رازهاي بيشتري از هستي مورد مکاشفه قرار گرفته‌اند. در اين مقاله برخي از آنها را از نظر مي‌گذرانيم.


منبع:

http://www.zoomit.ir

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره 10 مورد از عجيب‌ترين اکتشافات سرويس‌هاي Earth و Maps گوگل نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: عجيب‌ترين اکتشافات ، سرويس‌هاي Earth ، Maps گوگل ، گوگل ارث ، گوگل