مسبی
اولين وب‌سايت دنيا را پس از گذشت بيش از 20 سال مشاهده‌ کنيد

اولين وب‌سايت دنيا را پس از گذشت بيش از 20 سال مشاهده‌ کنيد

ویرایش: 1391/8/2
نویسنده: وهیار
چت با صاحب مقاله: وهیار
پدر وب دنيا تيم برنرز لي به عنوان خالق اين فناوري اولين وب‌سايت دنيا را در سال 1992 راه اندازي کرد. حتما کنجکاو شده‌ايد! در ادامه مطلب مي‌توانيد آن راببينيد و با وب‌سايت‌هاي بزرگ امروز چون فيس‌بوک و آمازون و ... مقايسه نماييد، تا متوجه پيشرفت دنياي وب طي 20 سال اخير گرديد.

بيش از دو دهه قبل، اولين صفحه وب دنيا راه‌اندازي شد و اگر خيلي کنجکاويد تا ببينيد اصل اين وب‌سايت در سال 1992 به چه شکل بوده است، CERN آن را حفظ کرده، تا شما هم از مشاهده آن بي‌بهره نمانيد. اين سايت که توسط تيم برنرز لي روي يک کامپيوتر NeXT خلق شده بود، محلي براي يافتن اطلاعات درباره شبکه گسترده جهاني (WWW) بود که در آن زمان يک فناوري جديد و هيجان‌انگيز محسوب مي‌شد.
نسخه حفاظت شده مدتي است که در دسترس عموم قرار دارد، اما دقيقا مشابه نسخه اوليه در سال 1992نيست. CERN مي‌گويد که اين يک کپي از سال 1992است و تغييرات به وجود آمده، همراه با توسعه پروژه WWW به طور روزانه روي اطلاعات موجود در اين صفحه اعمال شده‌اند.متاسفانه هيچ تصويري از صفحه اصلي وجود ندارد. اگر نگاهي به اين وب‌سايت بياندازيد متوجه مي‌شويد که ويژگي‌هاي مدرني مثل تصوير در آن وجود ندارد، و اين موضوع به خوبي به ما يادآوري مي‌کند که وب، در اين زمان نسبتا کوتاه تا چه حد رشد کرده است. همچنين اين ماجرا يک نمونه عالي از حفظ و نگهداري اسناد در عصر ديجيتال است.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره اولين وب‌سايت دنيا را پس از گذشت بيش از 20 سال مشاهده‌ کنيد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: اولين وب‌سايت دنيا ، گذشت بيش از 20 سال ، جالب ،