مسبی
تعداد کاربران گوگل پلاس به 400 ميليون نفر رسيد، 100 ميليون کاربر فعال

تعداد کاربران گوگل پلاس به 400 ميليون نفر رسيد، 100 ميليون کاربر فعال

ویرایش: 1391/7/26
نویسنده: وهیار
گوگل ديروز اعداد ارقامي را منتشر کرد که موجب شگفتي بسياري شد. 400 ميليون نفر عضو شبکه اجتماعي نوپا گوگل پلاس شده‌اند و 100 ميليون نفر از آنها در طول ماه در اين شبکه فعاليت دارند. اين يک موفقيت بزرگ براي گوگل محسوب مي‌شود و شايد بتوان آن را پر‌سرعت‌ترين رشد در تعداد اعضاي تمامي خدمات تاريخ بشريت دانست. با زوميت همراه باشيد تا با جزييات اين خبر آشنا شويد.

اين شبکه اجتماعي تنها يک سال است که پا به عرصه رقابت گذاشته است و توانسته رشد بسيار چشمگيري داشته باشد. با اين حال فيس‌بوک رهبر بي چون و چراي شبکه‌هاي اجتماعي، در حال رسيدن به عدد يک ميليارد کاربر است.
نايب رييس بخش مهندسي شرکت گوگل، Vic Gundotra امروز اين تعداد 400 ميليوني را اعلام نمود. اما تا حدي ابهام نيز در ميان خبرگزاري‌ها وجود دارد، به طور مثال وب‌سايت CNET ادعا مي‌کند که از ديد گوگل، اگر کاربران با هر کدام از سرويس‌هاي گوگل پلاس يک برخورد کوچک نيز داشته باشند، يک کاربر فعال به حساب خواهند آمد.
اما اين مدير گوگل در ادامه اين موضوع را روشن نمود که منظور از کاربران فعال افرادي هستند که از طريق کامپيوتر، موبايل يا اپليکيشن گوگل پلاس به وب سايت plus.google.com مراجعه کردند.
البته در ادامه مشخص شد روش ديگري نيز براي اندازه گيري تعداد افراد فعال در اين شبکه وجود دارد که هر کس را که روي دکمه گوگل پلاس در يوتوب يا اپليکيشن‌ها يا گوگل پلي کليک کند يک کاربر فعال به حساب مي‌آورد. در اين حالت تعداد کاربران فعال در ماه جون 2012 نزديک به 150 ميليون نفر بوده است.


منبع:

http://www.zoomit.ir

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره تعداد کاربران گوگل پلاس به 400 ميليون نفر رسيد، 100 ميليون کاربر فعال نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: گوگل ، گوگل پلاس ، کاربر فعال ، google plus