مسبی
عرضه و فروش سهام فيس بوک در بازار بورس!

عرضه و فروش سهام فيس بوک در بازار بورس!

ویرایش: 1391/7/27
نویسنده: امیرمارکت
شايد باورش كمي سخت باشيد كه ازفيس بوك بتوانيم درامد داشته باشيم ، سهم بورس عرضه كنيم ، مشتري هاي خاص خودمان را جذب كنيم و در آخر آن را بفروشيم ولي در عمل اين كار شدني است .
چند سالي مي‌شود که لايک‌هاي فيس‌بوک در ميان کاربرانش در جهان محبوب شده است و حتي بعضي‌ها را به اين پديده اجتماعي مجازي وابسته کرده است. حالا اما گويا قرار است خود اين شبکه اجتماعي بزرگ تمام اين لايک‌ها را در زمان عرضه اولين سهامش در بازار بورس به خودش اختصاص بدهد.
بسياري از کارشناسان بورس معتقدند که تا چند روز آينده بزرگ‌ترين عرضه سهام يک شرکت اينترنتي در جهان اتفاق مي‌افتد. فيس‌بوک هم اميدوار است تا دوازده درصد از سهام يکسانش را فردا يعني روز هجدهم ماه مه در بازار سهام NASDAQ براي اولين بار عرضه کند.
درست به همين دليل هم هست که مارک زوکربرگ رييس بيست وهفت ساله فيس‌بوک و مديران ديگر اين شرکت حالا بيشتر شبيه ستاره‌هاي هاليوودي شده‌اند. صف‌هاي طولاني جلوي هتل‌هايي که در آنها جلسه دارند تشکيل مي‌شود و عکاسان منتظرند تا به محض پياده شدن آنها از لموزين‌هايشان، تصاوير به ياد ماندني را ثبت کنند. همه اينها باعث شده است تا اغلب مردم باور کنند که فيس‌بوک يک بت اينترنتي در جهان است.
حالا مديران فيس‌بوک انتظار دارند از اين عرضه اوليه چيزي در حدود دوازده ميليارد دلار به دست بياورند. هر چند نيمي از اين درآمد به سهامداران تعلق دارد، اما اين مديران اميدوارند از نيمه ديگر آن بتوانند راهي را که گوگل از زمان عرضه اوليه سهامش در سال2010 رفت، بروند و فيس‌بوک را از يک شبکه اجتماعي بزرگ به يک خانه وب قدرتمند تبديل کنند.
آنها معتقدند که مي‌توانند مانند گوگل فعاليت‌هايشان را در عرصه وب گسترش دهند و با اعتماد به نفس پيش‌بيني مي‌کنند که سهام فيس بوک با قيمتي بيش از محدوده بيست وهشت تا سي وپنج دلار براي هر سهم – که فيس بوک را به ارزشي در حدود هفتاد وهفت تا نود وشش ميليارد دلار مي‌رساند- به فروش برسد. فيس‌بوک اما مدتي پيش اين پيش‌بيني را به قيمت سي و چهار تا سي وهشت دلار براي هر سهم افزايش داد که با اين رقم ارزشي برابر صدو چهار ميليارد دلار پيدا خواهد کرد.


منبع:

http://www.aftabir.com/news/view/2012/may/21/c2_1337578141.php/%D8%B3%D9%87%D8%A7%D9%85-%D9%81%DB%8C

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره عرضه و فروش سهام فيس بوک در بازار بورس! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: فيس بوك ، ورس تهران ، راهكارهاي درامد از بورس ، لايك هاي جذاب فيسبوك؛ FACEBOOKE ، دلار ، عرضه بورس ، شبكه اجتماعي