مسبی
مشکل عمده کارکردن با لپ تاپ!

مشکل عمده کارکردن با لپ تاپ!

ویرایش: 1391/7/25
نویسنده: وهیار
پزشکان مي گويند هنگام کار با لپ تاپ کمر بايد صاف باشد و چشمان بايد در مسير مستقيم به صحفه رايانه نگاه کنند به طوري که سر به پايين و بالا خم نشود.

کار طولاني با رايانه و نداشتن فعاليت هاي فيزيکي از واقعيت هاي تلخ امروزهستند که ابتلا به مشکلات کمري و اسپونديليت را افزايش مي دهند.

اسپونديليت يا بيماري روماتيسم ستون فقرات التهاب مزمن ستون فقرات و مفاصل در قسمت پاييني کمر است . اين التهاب موجب خشکي و درد کمرمي شود. به گفته پزشکان، درسال هاي اخير تعداد جواناني که به بيماري آرتيريت به ويژه اسپونديليت مبتلا مي شود به ميزان زيادي رو به افزايش است. طبق آمار بخش ارتوپدي يک بيمارستان هر هفته دستکم 20 مورد جديد ابتلا به اسپونديليت گزارش مي شود که بيماران مبتلا کمتر از 30 سال سن دارند.

اين آمار در مقايسه با شمار مبتلايان دهه قبل تقريبا سه برابر افزايش يافته است.

شيوه زندگي بي تحرک و نشسته باعث مي شود که مفاصل و ماهيچه ها از شکل عادي خارج شوند. در حال حاضر اسپونديليت در ميان افراد 25 ساله که ساعت هاي طولاني روبروي رايانه مي نشينند به يک بيماري رايج تبديل شده است. به گفته پزشکان، پس از استئوآرتريت زانو (که در افراد بالاي 40 سال روي مي دهد) اسپونديليت رايج ترين شکل آرتريت به شمار مي رود.

نداشتن فعاليت هاي فيزيکي (ورزش)، بد نشستن در هنگام کار در اداره، خميده نشستن در هنگام تماشاي تلويزيون و چاقي همگي از دلايل افزايش شمار افراد مبتلا به اسپونديليت هستند.

پزشکان افزودند: همچنين نخوردن مواد مغذي از ديگر عوامل ابتلا به اين بيماري است.

به گفته آنها، کارمندان در محل کار خود توجهي به مواد غذايي که مي خورند ، ندارند.آنها اغلب تنقلات که مملو از کربوهيدارت است ، مصرف مي کنند از اين رو مواد مغذي به بدن آنها کم مي رسد که اين موضوع باعث مي شود بدن آنها ضعيف شود و ايمني کمتري داشته باشد که در نتيجه براي ابتلا به آرتريت مستعد تر مي شود.

متخصصان ارتوپد مي گويند ورزش مداوم و رعايت يک رژيم غذايي سالم و سبک دو روش ساده براي پيشگيري از ابتلا به آرتريت هستند و يا دستکم مي توانند ابتلا به اين بيماري را به تاخير اندازند.
منبع:

http://www.irangrand.ir/archive/18522/مشکل-عمده-کارکردن-با-لپ-تاپ/

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره مشکل عمده کارکردن با لپ تاپ! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: لپ تاپ ، بيماري روماتيسم ، کار با لپ تاپ ، ستون فقرات