مسبی
مصرف داروهاي کم کننده اشتها، براي اعصاب و روان مضر است

مصرف داروهاي کم کننده اشتها، براي اعصاب و روان مضر است

ویرایش: 1391/7/25
نویسنده: سیما5862
چت با صاحب مقاله: سیما5862
داروهاي متعددي به علت شيوع بالاي چاقي در جهان، عرضه شده است كه بيشتر آنها تجاري هستند و بر اساس اصول علمي ساخته نشده‌اند.
سلامت نيوز:دبير انجمن پيشگيري و درمان چاقي گفت: بيشتر داروهاي كم ‌اشتهايي بر اعصاب و روان افراد تاثير منفي مي‌گذارد و بروز اختلالات خلقي را موجب مي‌شود.
دكتر محمد هاشمي در گفت وگو با ايسنا افزود: بيشتر داروهاي كم اشتهايي، افراد را تحريك پذيرتر مي‌كند. علاوه بر آن باعث ايجاد اختلال در سوخت و ساز بدن مي‌شود همچنين آشفتگي در سيستم هورموني بدن را در پي دارد.
وي تاكيد كرد: اين داروها ممكن است در كوتاه مدت باعث كاهش وزن شود اما اين وضعيت پايدار نيست و پس از مدت كوتاهي نه تنها وزن فرد به حالت اول بازمي‌گردد بلكه بيشتر از قبل نيز مي‌شود.
دبير انجمن پيشگيري و درمان چاقي درباره داروهاي موجود براي كاهش وزن گفت: برخي از اين داروها روي مكانيزم چربي‌ها بر بدن تاثير مي‌گذارد يا بر هضم و جذب كربوهيدراتها اثر دارد و باعث كاهش وزن مي‌شود.
هاشمي افزود: داروهاي متعددي به علت شيوع بالاي چاقي در جهان، عرضه شده است كه بيشتر آنها تجاري هستند و بر اساس اصول علمي ساخته نشده‌اند.
وي درباره راه‌هاي كاهش وزن افراد چاقي كه به علت ابتلا به بيماري‌هاي قلبي و آرتروز امكان ورزش كردن را ندارند، اظهار كرد: ورزش كردن اثرات مفيد متعددي بر جسم و روح دارد اما هيچ عاملي به اندازه رژيم غذايي مناسب در كاهش وزن موثر نيست بنابراين به افرادي كه براي كاهش وزن خود ورزش مي‌كنند، توصيه مي‌شود كه از يك رژيم غذايي صحيح نيز پيروي كنند.
هاشمي در پايان گفت: افراد چاقي كه داراي مشكلات متعدد جسمي هستند بايد براي كاهش وزن خود به پزشك متخصص رژيم درماني مراجعه كنند تا پزشك بر اساس وزن، قد و ميزان فعاليت بدني آنان برنامه‌اي غذايي تدوين كند.
منبع:
سلامت نيوز
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره مصرف داروهاي کم کننده اشتها، براي اعصاب و روان مضر است نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: اعصاب ، داردي لاغري ، کم کننده اشتها ، دکتر لاغري ، عصبي ، پيشگيري