مسبی
راهي ساده براي تشخيص مرداني که پولدار مي شوند!!

راهي ساده براي تشخيص مرداني که پولدار مي شوند!!

ویرایش: 1391/8/10
نویسنده: آسوک
چت با صاحب مقاله: آسوک
آيا مي‌‌خواهيد بدانيد يک مرد ثروتمند است يا خير؟ پس به جاي نگاه کردن به کيف پول، به انگشتان دستش دقت کنيد.
دانشمندان متوجه شدند مرداني که انگشت حلقه آن‌ها نسبت به ديگر انگشتان دست خصوصا انگشت اشاره بلند‌تر است، شانس بيش‌تري براي ثروتمندتر شدن و موفقيت در آينده دارند.
اين موضوع هم‌چنين نشان مي‌دهد که اين فرد از نوع انسان‌هايي است که به سختي تلاش مي‌کنند تا به هدف خود برسند و با شنيدن پاسخ منفي نااميد نمي‌شوند. اين افراد براي موفقيت در يک معامله مالي يا رسيدن به فرد مورد علاقه خود بيش از همه تلاش مي‌کنند و تا رسيدن به هدف دست از تلاش برنمي‌دارند.
اما از سوي ديگر مرداني که انگشت نشانه آن‌ها نسبت به انگشت حلقه بسيار بلندتر است به هيچ وجه روحيه خطرپذيري ندارند. آن‌ها هيچ‌گاه ريسک را نمي‌پذيرند و حتي ممکن است به چشم ديگران خسته کننده به نظر برسند.
دانشمندان متوجه شدند ميزان هورمون تستسترون در بدن روي اندازه انگشت‌هاي دست تاثير گذار است. اين عامل هم در مورد مردان و هم در مورد زنان صادق است، اما تحقيقات نشان مي‌دهد اين عامل فقط روي شخصيت مردان تاثيرگذار است و روحيه آن‌ها را تغيير مي‌دهد.
مرداني که داراي مقادير بيش‌تري از هورمون تستسترون هستند در دسته مردان آلفا قرار مي‌گيرند. اين مردان بيش‌تر از ديگران خطر مي‌کنند و تلاش بيش‌تري براي پيروز شدن در رقابت‌هاي مختلف چه ورزشي، چه اقتصادي و چه اجتماعي دارند.

دانشمندان دانشگاه کنکورديا در کانادا طول انگشتان و شخصيت 415 مرد و زن را اندازه‌گيري کردند و نتايج تحقيقات خود را در نشريه تفاوت‌هاي شخصيتي و فردي به چاپ رساندند. مردان نوع آلفا که انگشت حلقه‌شان بزرگ‌تر از انگشت اشاره است در تمام جنبه‌هاي زندگي خطرپذيرتر هستند.
محقق اين مطالعات دکتر اريک استنسترم در اين باره گفت: اين مردان معمولا ثروتمندتر و داراي تناسب بدني بهتر هستند و بيش‌تر براي رسيدن به اهداف خود تلاش مي‌کنند.
او در ادامه گفت: تحقيقات ما نشان مي‌دهد رابطه بين هورمون تستسترون و ريسک‌پذيري در بين مرداني که داراي انگشت حلقه بلندتر نسبت به انگشت اشاره هستند در سه زمينه مالي، اجتماعي و سرگرمي‌ها بيش‌تر است. اين مردان در فعاليت‌هاي ورزشي، تجاري و برخورد با ديگران بيش‌تر دست به خطر مي‌زنند و به همين دليل معمولا موفقيت‌هاي بيش‌تري نيز به دست مي‌آورند.
البته دانشمندان اعلام کردند اين حالت حتي در زمان رشد جنين انسان‌ها در رحم وجود دارد. هر چه يک جنين در حين رشد در معرض هورمون تستسترون بيش‌تري قرار گيرد با احتمال بيش‌تري در زندگي آينده خود دست به ريسک مي‌زند.
پروفسور گاد ساد محقق ارشد در اين باره گفت: در زنان معمولا اندازه اين دو انگشت برابر است. براي اندازه گيري شما بايد به طور دقيق فاصله بين نوک انگشت را تا محل اتصال با کف دست اندازه گيري کنيد. در مردان معمولا انگشت حلقه بلندتر از انگشت اشاره است ولي هرچه اين اختلاف بيش‌تر باشد به همان ميزان احتمال موفقيت آن مرد بيش‌تر است.
زاک مندنهال که در اين تحقيقات شرکت داشته است در اين باره گفت: قرار گرفتن در معرض هورمون تستسترون در دوره بارداري نه تنها روي رشد مغز جنين تاثير گذار است، بلکه رشد انگشت حلقه را نسبت به انگشتان ديگر کندتر مي‌کند.
دانشمندان دانشگاه کمبريج هم متوجه شدند بانکداراني که داراي انگشت حلقه بلندتر هستند موفق‌ترند. دليل اصلي اين است که آن‌ها بيش‌تر ريسک را مي‌پذيرند و سريع‌تر نسبت به تغييرات بازار واکنش نشان مي‌دهند.
البته اين ويژگي داراي جنبه‌هاي منفي نيز هست. براي مثال مرداني که انگشت حلقه آن‌ها بلندتر است بيش‌تر از ديگران به سرطان پروستات دچار مي‌شوند. اما از سوي ديگر اين مردان کم‌تر دچار بيماري‌هاي قلبي و مشکلات باروري مي‌شوند.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره راهي ساده براي تشخيص مرداني که پولدار مي شوند!! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: پولدار شدن ، راه ، ثروتمند ، مردان ، آينده ، کيف پول ، انگشت دست ، علاقه ، نا اميد