مسبی
افزايش احتمال مرگ براي افرادي که در زندگي ناراضيند.

افزايش احتمال مرگ براي افرادي که در زندگي ناراضيند.

ویرایش: 1391/7/25
نویسنده: سیما5862
طي تحقيقات به عمل آمده احتمال افزايش ميزان خطر مرگ در افرادي که از زندگي خود ناراضي هستند، زياد بوده و علل بروز مرگ در اين افراد بيشتر بيماريهاي عروقي و عوامل بيروني از جمله خودکشي ذکر شده است.

به گزارش خبرنگار سايت پزشکان بدون مرز به نقل از رويترز ، تحقيقات اخير که توسط محققان دانشگاه توهوکو مبني بر بررسي تاثير عدم حس رضايت از زندگي بر ميزان خطر مرگ و مير صورت گرفته است، يکي از گسترده ترين تحقيقات در نوع خود به شمار مي آيد که علل خاص بروز مرگ را نيز مورد آزمايش قرار داده است.
در اين بررسيها، محققان 43 هزار و 391 هزار نفر زن و مرد 40 الي 79 ساله ساکن در منطقه اوساکي را به مدت هفت سال تحت نظر گرفته و ميزان رضايت تمامي آنها از زندگي را مورد سوال قرار دادند که جواب 59 درصد از آنها مثبت، 36.4 درصد از آنها نامشخص و 4.6 درصد از آنها منفي بود.
بررسيها نشان داد که احتمال ازدواج، تحصيل، سلامتي، فشار عصبي پايين، عدم وجود دردهاي مزمن و توانايي فيزيکي در افرادي که از اين حس محروم بودند، بسيار پايين بود.
در طي دوران 7 ساله تحقيق در مجموع احتمال مرگ در افرادي که از حس رضايت از زندگي برخوردار نبودند 50 درصد بيشتر از افرادي بود که از زندگي راضي بودند اين افراد 60 درصد به دليل بيماريهاي عروقي مانند ايست قلبي و 90 درصد به دليلي عوامل طبيعي جان خود را از دست دادند.
دليل مرگ 90 نفراز 186 نفري که در طي تحقيقات بر اثر عوامل خارجي جان خود را از دست دادند، خودکشي ذکر شده است.


منبع: خبرخونه
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره افزايش احتمال مرگ براي افرادي که در زندگي ناراضيند. نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: علمي ، مرگ ، رضايت ، ناراضي ، پزشکان ، زندگي ، ارامش