مسبی
کشف راه درمان سرطان با آهن ربا

کشف راه درمان سرطان با آهن ربا

ویرایش: 1391/7/23
نویسنده: saeed_a
دانشمندان کره جنوبي روشي جديد را ابداع کرده اند که از يک ميدان مغناطيسي براي هدف گرفتن سلولها استفاده مي کند تا اين سلولها به طور موثر خود را از بين ببرند. اين محققان نشان داده اند که اين فرآيند در سلولهاي سرطان روده و ماهيهاي زنده آزمايشگاه موثر واقع شده است.

اکنون آنها در نظر دارند که اين تکنيک را روي سرطانهاي مختلف آزمايش کنند تا مشخص شود که آيا آنها مي توانند ديگر تومورها را نابود کنند يا خير. مرگ سلولها با برنامه ريزي قبلي يکي از راه هاي بدن براي رها شدن از شر سلولهاي آلوده، پير و يا معيوب است.
در پاسخ به سيگنالهاي خاص، اين سلولهاي محکوم به فنا منقبض شده و تکه تکه مي شوند. اما در رابطه با سرطان اين فرآيند مرگ سلولي معمولا ناکام مي ماند، بنابراين سلولها مي توانند بدون هيچ کنترلي تقسيم شوند. روش درماني مغناطيسي دربرگيرنده نانوذرات کوچک آهن است که به پادتنها مرتبط است، پادتنها پروتئينهايي هستند که توسط سيستم ايمني بدن در مقابله با مواد خطرناک توليد مي شوند.

اين نانوذرات آهن به مولکولهاي سلولهاي تومور متصل مي شوند و زماني که ميدان مغناطيسي فعال مي شود اين مولکولها با هم جمع مي شوند و به طور خودکار سيگنال مرگ را آزاد مي کنند. اين فرآيند اميد براي درمانهاي جديد را افزايش داده تا سلولهاي تومور مقاوم به فرآيند معمول مرگ سلول از بين بروند. در اين تحقيق کره جنوبي، سلولهاي سرطان روده در معرض نانوذرات قرار گرفته و ميان دو مغناطيس قرار داده شدند.

بيش از نيمي از سلولها توسط فعال سازي مغناطيس از بين رفتند، درحالي که هيچ سلول سالمي نيز تحت تأثير اين فرآيند قرار نگرفت. نتايج اين تحقيق در مجله نيچر متريالز منتشر شده است. هنري اسکوکرافت مدير اطلاعات علمي مرکز تحقيقات سرطان بريتانيا اظهار داشت: اين روش بسيار جذاب است اما هنوز در مرحله اول تحقيقات قرار دارد.

اين درحالي است که دانشمندان اعتقاد دارند که نگاه داشتن وزن بدن در يک حالت طبيعي و سالم بهترين شيوه براي پيشگيري از سرطان در گام اول است. براساس گزارش منتشر شده توسط سازمان جهاني تحقيقات سرطان بيش از 22 هزار مورد سرطان به طور سالانه قابل پيشگيري بوده اند.

وزن بالاي بدن خطر ابتلا به بيماريهايي چون سرطان پانکراس، سينه، روده، مري، کليه، رحم و کيسه صفرا را افزايش ميدهد. تحقيقات ماه گذشته مرکز تحقيقات سرطان بريتانيا نشان مي دهد که نرخ افرادي که تا سال 2030 براثر سرطان جان خود را از دست مي دهند تا 17 درصد کاهش خواهد يافت.


منبع:
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره کشف راه درمان سرطان با آهن ربا نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: کشف راه درمان سرطان با آهن ربا ، نانوذرات کوچک آهن ، مرکز تحقيقات سرطان بريتانيا