مسبی
مبتلايان به زخم معده اين داروي گياهي را نخورند

مبتلايان به زخم معده اين داروي گياهي را نخورند

ویرایش: 1391/7/23
نویسنده: آسوک
استفاده از اين گياه شيرين بيان براي درمان سوء‌هاضمه و زخم معده اگر چه مفيد خواهد بود اما عوارض جدي به دنبال دارد

به باور برخي از افراد گياه شيرين‌بيان مي‌تواند درماني موثر براي زخم معده افراد باشد؛ اين در حالي است که تحقيقات انجام شده نشان مي‌دهد، استفاده از اين گياه دارويي براي درمان سوء‌هاضمه و زخم معده اگر چه مفيد خواهد بود اما عوارض جدي به دنبال دارد؛ بنابراين از نظر علمي استفاده از آن تاييد نمي‌شود، زيرا روي سيستم قلب، عروق، فشار خون و املاح بدن اثرات منفي دارد. البته در اين خصوص، استثنايي هم وجود دارد؛ اينکه بيماراني که سن آنها کم و فشار خونشان پايين است، مي‌توانند از شيرين‌بيان به‌صورت موقت استفاده کنند؛ در حالي که اين درمان براي افرادي که در سن ميانسالي قرار دارند و فشار خون آنها نيز بالا است، به طور قطع عوارض جدي به همراه خواهد داشت. به اين دليل که علاوه بر موارد ذکر شد، مصرف شيرين‌بيان فشار خون اين افراد را بالا برده و سلامت آنها را به خطر مي‌اندازد. ضمن اينکه تعادل املاحي مانند سديم، پتاسيم و‌... را در بدن بيمار برهم خواهدزد. بنابراين استفاده خودسرانه از شيرين‌بيان و قطع داروهايي که پزشک تجويز کرده است، کار اشتباهي است و باعث تشديد علائم حتي شديدتر از آغاز مرحله اوليه درمان خواهد شد؛ ضمن اينکه شدت بيماري را افزايش مي‌دهد. قطع مصرف دارو بدون توصيه پزشک و به طور خودسرانه، موجب تشديد اسيد در بدن فرد شده و شدت بيماري را بيشتر مي‌کند.


مبتلايان به زخم معده با دقت بخوانند
ميوه ضرري براي مبتلايان به زخم معده ندارد؛ آنها مي‌توانند به صورت کامل از ميوه‌ها و سبزيجات پخته و خام استفاده کنند. تنها بيماراني که زخم معده آنها موجب بروز انسداد در معده شده است، نبايد ميوه‌جات و سبزيجات مصرف کنند.
افراد مبتلا به زخم معده نبايد مواد غذايي تند، ترش و پرحجم مصرف کنند، استفاده از ساير مواد غذايي مجاز است.
بيماران دوره درماني خود را کامل کنند تا زخم ريشه‌کن شود و ديگر عود نکند.
عامل زخم بايد مشخص شود؛ به طور مثال اگر ورود يک ميکروب به بدن علت ابتلاي فرد به اين بيماري است، بايد با مصرف داروهايي که پزشک تجويز کرده است، به طور کامل اين ميکروب از بدن خارج شود.منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره مبتلايان به زخم معده اين داروي گياهي را نخورند نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: زخم معده ، بيماري ، دارو ، گياه درمان ، عوارض ، مفيد