مسبی
پاکسازي 5 روزه کبد

پاکسازي 5 روزه کبد

ویرایش: 1391/7/23
نویسنده: سیما5862
منظور از پاکسازي کبد اين است که آن را براي پاکسازي همه چربي‌ها، اندوخته‌هاي قديمي کلسترول، سنگ‌هاي مثانه، سموم، بقاياي داروها و موادزائدي که در بدن ذخيره مي‌شوند، تحريک و آماده کنيم. مطمئناً هيچ کار ديگري (حتي پاکسازي روده) نمي‌تواند چنين تاثيرات شگرفي در سلامت شما داشته باشد.
نکته: ضروري است که قبل از پاکسازي کبد، حتماً پاکسازي روده انجام دهيد. وقتي کبد پاک مي‌شود، از طريق مجراي صفرا و به سمت روده خالي مي‌شود. اگر روده بسته باشد، موادزائد دوباره به سمت خون برگشته و موجب مريض شدن جدي‌تان مي‌شود. به همين دليل است که پزشکان معمولاً با پاکسازي روده شروع مي‌کنند. پاکسازي روده پيش‌نياز همه پاکسازي‌هاي ديگر بدن هستند و البته فوايد بسيار زياد ديگري هم به همراه دارد.
پاکسازي5 روزه کبد
اين روش پاکسازي کبد از طرف دکتر ريچارد شولز پيشنهاد شده است و يکي از بهترين روش‌ها براي اين منظور است. اين کار به مدت 5 روز صبح‌ها به صورت ناشتا انجام مي‌شود.
بلافاصله بعد از بيدار شدن از خواب، يک ليوان آب خالص بنوشيد تا سيستم گوارشتان کار بيفتد.
يک ساعت بعد، يک ليوان از هر نوع آب مرکبات تازه (يک آب سيب يا انگور تازه نيز مناسب است)، يک عدد ليمو، يک حبه سير (روزي يک حبه اضافه کنيد)، يک قاشق غذاخوري روغن‌‌زيتون (روزي يک قاشق اضافه کنيد) و يک تکه زنجبيل و يک ليوان آب خالص را در مخلوط‌کن، ميکس کنيد و بنوشيد.
15 دقيقه بعد از نوشيدن آن، 2 فنجان چاي مخصوص پاکسازي کبد بنوشيد همچنين بايد 6-3 مرتبه در روز، دو قطره از قطره مخصوص پاکسازي کبد مصرف کنيد و مصرف آن را حتي بعد از 5 روز نيز ادامه دهيد تا تمام شود. . (اين چاي و قطره را مي توانيد از عطاريهاي معتبر تهيه کنيد.)
رژيم‌غذايي پاکسازي کبد
خيلي خوب است که بتوانيد دو روز مصرف موادغذايي خام و 3 روز آبميوه را به برنامه پاکسازي کبد خود اضافه کنيد. اما براي آندسته که توانايي آن را دارند، بهترين روش رژيم 5 روز آبميوه است. در زير به دستورالعمل‌هاي لازم اشاره مي‌کنيم:
- روز 1 برنامه پاکسازي کبد
طي صبح (بعد از نوشيدن نوشيدني پاکسازي و يک ساعت قبل از ناهار)، تا جاييکه مي‌توانيد از بهترين آبميوه‌ها و ميوه و سبزيجات تازه استفاده کنيد. مخصوصاً آب چغندر بسيار عالي است. ميوه‌ها و آبميوه‌هاي خود را با هم مخلوط نکنيد و رقيق کردن آبميوه‌ها هم اشکالي ندارد.
براي ناهار مي‌توانيد از آبميوه‌هاي رقيق بيشتر يا ميوه‌ها و سبزيجات خام و سالاد استفاده کنيد. دقت کنيد که به هيچ وجه نبايد از چاشني‌ها و سس‌هاي مختلف استفاده کنيد. بهترين چاشني مي‌تواند روغن‌زيتون تازه، ليمو تازه و سرکه سيب و ادويه‌هاي مختلف باشند. اگر در طول روز گرسنه‌تان شد، مي‌توانيد به هر ميزان که دوست داشتيد ميوه و سبزيجات بخوريد.
- روز 2 تا 4 برنامه پاکسازي کبد
بعد از نوشيدن آب در اول صبح، تا هر چقدر که مي‌توانيد در طول روز از آبميوه‌هاي رقيق و چاي گياهي استفاده کنيد. سعي کنيد آن را به 16 ليوان برسانيد.
چيز ديگري که مصرف آن در طول روز پيشنهاد مي‌شود، سوپ پتاسيم است. سوپ پتاسيم از اين واقعيت استفاده مي‌کند که بيرون سيب‌زميني يکي از غني‌ترين منابع گياهي پتاسيم است. براي اين منظور فقط پوست چند سيب‌زميني را بگيريد و داخل آنها را استفاده نکنيد. چند سبزيجات ديگر مثل هويج، کرفس، چغندر، جعفري و مقدار زيادي پياز و سير (تا 50 حبه) به آن اضافه کنيد.
آن را به مدت 60-40 دقيقه در يک قابلمه در بسته بجوشانيد. سبزيجات را بيرون آورده و سوپ را سرد کرده و مصرف کنيد. باقيمانده آن را در يک ظرف شيشه‌اي گذاشته و در يخچال قرار دهيد و تا دو روز بعدي استفاده کنيد.


منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره پاکسازي 5 روزه کبد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: کبد ، بيماري کبد ، سلامت کبد ، پاکسازي کبد ، اب مرکبات ، سير ، روغن زيتون ، نوشيدن اب