مسبی
10 چيزي که مانع 10 چيز ديگر است!

10 چيزي که مانع 10 چيز ديگر است!

ویرایش: 1391/7/22
نویسنده: سیما5862
گاهي اوقات مهم ترين مانع دستيابي ما به خواسته هايمان دقيقا جلوي چشمانمان است اما به آن بي توجهيم . شايد هم چون هميشه جلوي چشممان است نمي بينيمش. اگر از زاويه جديد نگاه کنيم به قول معروف يک شبه مي توانيم ره صد ساله برويم.
در اين اينجا شما را با 10 چيز که مانع 10 چيز ديگر است آشنا مي کنيم:
1. غرور مانع يادگيري
غرور مانع اصلي يادگيري است. شما حتما اين ضرب المثل ايراني را شنيده ايد " پرسيدن عيب نيست ندانستن عيب است" اما خودتان قضاوت کنيد چند بار به خاطر حفظ غرورمان از سوال کردن طفره رفته ايم.
اغلب کساني که در رشته هاي مختلف علمي به پيشرفت رسيده اند کساني اند که از پرسيدن نمي ترسيدند.
2. تعصب مانع نوآوري
هيچ چيز در دنيا بيشتر از تعصب مانع نوآوري و پيشرفت نوع بشر نشده است. به خيلي چيزها چنگ مي زنيم و تعصب داريم اما نمي دانيم چرا. اگر در مورد خيلي از باور ها و روش هاي زندگي مان فکر کنيم فلسفه خاصي برايش نداريم درحاليکه شايد هر روز اجرايش کنيم.
هرکسي که توانسته زيان هاي جبران ناپذير تعصب بيجا را در زندگي اش کشف کند درهاي تازه اي به رويش باز شده و دنيا را از منظر جديدي ديده است.
3. کم رويي مانع پيشرفت
مشک آن است که خود ببويد نه آنکه عطار بگويد. اگر تمام جهان بگويند شما انسان بااستعدادي هستيد تا زماني که عقايد و افکارتان در ذهنتان باقي بماند نمي توانيد پيشرفت کنيد.
ديگران با ديدن چهره موجه و رفتار شما به ارزش هاي شما پي نخواهند برد. تنها زماني که لب به سخن بگشاييد مي توانيد به پيشرفت دست يابيد.
4. ترس مانع ايستادن
ترس مانع اصلي ثابت قدمي و پايبندي انسان بر اعتقاداتش است. ترس از قضاوت ديگران، ترس از طرد شدن، ترس از عدم موفقيت سبب مي شود شما هرچقدر هم به درست بودن چيزي ايمان داشته باشيد براي داشتن و عمل کردن به آن کاري نکنيد.
5. تخيل مانع واقع بيني
انسان بي رويا غير قابل تحمل است چه براي خودش و چه براي ديگران اما زندگي در تخيلات و توهم باعث مي شود ما در دنيايي غير حقيقي زندگي کنيم و زماني از خواب غفلت بيدار شويم که خيلي دير است.
6. بدبيني مانع شادي
انسان بد بين زندگي را به کام خود و نزديکانش تلخ مي کند. اين جور افراد در بهترين قصر ها و زيبا ترين بنا ها به دنبال ترک هاي ديوار اند. باور کنيد اين زندگي براي هيچ کس به اندازه خودشان سخت نيست.
شما مي توانيد از آنها پرهيز کنيد اما خودشان به هيچ وجه نمي توانند از دست خودشان فرار کنند.
7. خود شيفتگي مانع معاشرت
حيات بشر به تعامل با ديگران بستگي دارد. بنابراين ما ناچار هستيم با ديگران ارتباط برقرار کنيم. اما هيچ کس خواهان هم نشيني با انسان خود شيفته نبوده و نخواهد بود.
8. شکايت مانع تلاش گري
آنکه دائما در پي مقصر و شکايت و شماتت ديگران است عملا دست از تلاش برداشته چون مشغول يافتن مقصر است!
به همين سادگي زندگي تان را هدر ندهيد.
9. خود بزرگ بيني مانع محبوبيت
همه انسان ها دوست دارند در نظر ديگران به بهترين شکل ديده شوند اما وقتي دائما خودمان را در موضع قدرت و برتري قرار مي دهيم سايرين را بيزار مي کنيم و از خودمان فراري مي دهيم.
10. عادت کردن مانع تغيير
عادت مانع تغيير است و باعث مي شود سالهاي سال در يک مکان ، زمان، موقعيت و شرايط درجا بزنيم.


منبع:
امتیاز دهی به مقاله10 چيزي که مانع 10 چيز ديگر است!
10 چيزي که مانع 10 چيز ديگر است!
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره 10 چيزي که مانع 10 چيز ديگر است! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: غرور ، ترس ، پيشرفت ، يادگيري ، تعصب ، کمرويي ، تخيل ، واقع بيني ، تغيير ، خبر ، نکته