مسبی
يک مادرزن يا مادرشوهر رويايي باشيد

يک مادرزن يا مادرشوهر رويايي باشيد

ویرایش: 1391/7/22
نویسنده: sasansasy1
در تمام دنيا بستگان مي توانند خوشي و آسايش زن و شوهرها را به خطر بيندازند. دل کندن از بچه ها براي بعضي از پدر و مادرها سخت است. در نتيجه در زندگي زناشويي فرزندشان دخالت مي کنند. مشکل زن و شوهر با بستگان از همان ابتداي ازدواج شروع مي شود و گاهي اوقات با مرگ آنها خاتمه مي يابد. دخالت بستگان مي تواند زن و شوهر را از يکديگر ناراضي کند.

البته در اين مواقع مشاوران به زن و شوهرها توصيه مي کنند که بايد جلوي مداخله والدين و بستگان را بگيرند. اگر مي خواهند آرامش زندگي زناشويي خود را حفظ کنند بايد حق تقدم را به نيازهاي همسرشان بدهند نه به نيازهاي والدين شان. چون وقتي زن و شوهر رضايت يکديگر را در اولويت اول قرار مي دهند تقريبا امکان دخالت اطرافيان غير ممکن مي شود.

ولي در اين مقاله براي اينکه از اين کدورتها و مشکلات جلوگيري و پيشگيري نماييم سعي داريم نحوه پذيرش يک عضو جديد در خانواده يعني يک عروس يا داماد را آموزش دهيم.


صرفنظر از اينکه کسي داماد شما باشد يا عروس شما؛ پذيرش يک عضو جديد در خانواده وظيفه شماست و البته وظيفه اي سخت است و به نظر مي رسد که سازگاري با آن بسيار مشکل و چالش برانگيز باشد. صرفنظر از اينکه شما درباره اين عضو جديد چه فکري مي کنيد بايستي تلاش کنيد تا شوهر و يا همسر يکي از اعضاي خانواده را بپذيريد و راهي بيابيد تا بتوانيد او را در امور خانواده تان درگير کنيد.

لذا به شما بزرگترها که قرار است پدر زن يا پدر شوهر؛ ماد زن يا مادر شوهر شويد توصيه مي کنيم که:

1 - نگرش مثبتي داشته باشيد
مثبت انديشي يک مساله واگيردار و مسري است و به آساني به ساير افراد خانواده هم سرايت مي کند. مثلا شما مادر شوهر محترم اگر نسبت به عروس جديد خانواده نگرش مثبتي داشته و رابطه اي خوب با او برقرار کنيد مسلما ساير اعضاي خانواده مثل بقيه عروسها يا حتي دختران تان و .. هم با اين عروس جديد الورود بهتر رابطه برقرار مي کنند.

2 - احساسات شان را در نظر بگيريد
به هر حال او يک غريبه و ورودي جديد است، بنابراين يقين حاصل کنيد که آداب و رسوم و شوخي هاي شخصي و .. را براي او توضيح دهيد تا شوخي هاي احتمالي در جو خانواده باعث کدورت و رنجش خاطر او نشود و از طرف ديگر او را تشويق کنيد که موضوعات مدنظرش را با شما و خانواده در ميان بگذارد.

3 - عضو جديد را به گفتگو بکشانيد
او را در گفتگوهاي خانوادگي شرکت دهيد. در عين حال به طور خصوصي هم با او صحبت و گپ و گفتگو داشته باشيد.

4 - به چيزهايي که به آنها علاقمند است يا از آنها متنفر است توجه کنيد
گفتگو و گوش دادن به حرفها و احساسات يک نفر بهترين راه براي شناخت از اوست.

5 - در مورد فعاليتهايي که بتوانيد با هم در آنها شرکت کنيد برنامه ريزي زماني داشته باشيد.

6 - صبور باشيد
ايجاد يک فضاي راحت و آرام با يک عضو جديد خانواده محتاج گذر زمان است پس زمان لازم براي تطبيق را به او بدهيد.


7 - از او حمايت کنيد
هر کس دير يا زود عمل اشتباهي انجام مي دهد و يا حرف اشتباهي مي زند. براي اينگونه مواقع يک خاطره، يک لطيفه يا موضوع بامزه اي به خاطر داشته باشيد تا با گفتن آن ضمن کاهش تنش احتمالي و تغيير فضاي جلسه يا جو خانوادگي از او حمايت کرده باشيد.

8 - توانايي هاي او را شناسايي کنيد و از او در آن زمينه ها براي خانواده يا فاميل کمک بگيريد
مثلا ممکن است او در طراحي، نقاشي، خدمات کامپيوتري، ارايشگري و .. توانايي خاصي داشته باشد اين توانايي ها را بشناسيد و در مواقع لزوم از وي براي انجام اين کارها استفاده کنيد حتي مي توانيد اين توانايي ها را وسيله اي براي تعريف و تمجيد از او در جمعهاي خانوادگي و دوستانه استفاده نماييد.


منبع:
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره يک مادرزن يا مادرشوهر رويايي باشيد نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: مادرزن ، پدر زن ، احساسات ، کدورت ، عروس ، ازدواج ، غريبه